5 niezbędnych akcesoriów do opieki nad psem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
5 niezbędnych akcesoriów do opieki nad psem

Jamie Street/unsplash.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale Twoja miłość nie wystarczy mu do życia. Opieka nad zwierzakiem to ogromna odpowiedzialność. By zapewnić swojemu psu dobre warunki do życia, rozwoju, zabawy i wypoczynku, potrzebujesz wielu sprzętów i akcesoriów. Zobacz, jakie akcesoria są konieczne do opieki nad czworonogiem.

Miska na karmę i wodę

Zwierzak, by zdrowo i prawidłowo funkcjonować potrzebuje regularnych posiłków i stałego dostępu do wody. Miski dla psa to absolutnie niezbędne akcesoria. Naczynie na psią karmę najlepiej, by było wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ materiał ten jest wytrzymały, odporny na psie zęby oraz na przykład podrzucanie, przy tym nie wchodzi w reakcję z zawartością. Dzięki swojej neutralności, stal nie zmieni smaku ani właściwości karny dla psa, a dodatkowo będzie trwała i posłuży przez lata.

Miska na wodę powinna z kolei być wykonana z ceramiki. Ten materiał sprawia, że woda najdłużej pozostaje świeża i smaczna, więc psiaki chętniej ją piją. Miski dla psa znajdziesz bez problemu w internetowym sklepie Pet Centrum. Jeśli chodzi o miski na stojakach, przeprowadzone niedawno badania wykazują, że zwłaszcza u młodych psów, jedzenie ze stojaka podnosi ryzyko wystąpienie skrętu żołądka. Takie miski dopuszczalne są jednak w sytuacji, kiedy zwierzak ma problemy ze stawami lub kręgosłupem i trudno mu schylić się, by najeść się z miski stojącej na podłodze.

Posłanie dla psa

Pies powinien mieć w Twoim domu co najmniej dwa miejsca dla siebie – jedno w miejscu, w którym najczęściej przebywają domownicy, drugie w sypialni. Wielkość psa powinna być dobrana do Twoich warunków mieszkaniowych, ponieważ niestety im większy zwierzak, tym więcej miejsca zajmuje. Legowisko dla dużego psa nie będzie małe, a zabierze dużo przestrzeni. Wymiary takiego posłania powinny być co najmniej o 10% szersze i dłuższe niż sam jego użytkownik.

Akcesoria pielęgnacyjne

Opieka nad psem to także zabiegi pielęgnacyjne i dbanie o jego higienę. Czworonoga należy kąpać mniej więcej co trzy – cztery miesiące w delikatnym i rozwodnionym szamponie przeznaczonym specjalnie do pielęgnacji sierści. Dodatkowo codziennie, a co najmniej raz na kilka dni powinno się wyczesywać psią sierść. Wpływa to pozytywnie na kondycję skóry psa, pozwala pozbyć się zalegającej martwej sierści i zapobiega powstawaniu kołtunów. Dobra szczotka będzie więc potrzebna, by móc prawidłowo zająć się psią higieną.

Różnorodne zabawki

Zabawki są potrzebne, by pupil mógł dobrze spożytkować swoją energię i zmęczyć się zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Stymulacja intelektualna jest niezwykle ważna w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju psa. Zarówno zabawki na inteligencję, takie jak mata węchowa, kula smakula czy zabawki do wylizywania, jak i te do rozszarpywania, przeciągania i żucia, które służą do wyładowywania energii są absolutnie niezbędne do tego, by pies prawidłowo funkcjonował.

Akcesoria do podróżowania z psem

Każdy opiekun psa czasem musi wyjechać, a co za tym idzie, zabrać ulubieńca ze sobą. By mógł bezpiecznie podróżować, psu potrzebne są pewne akcesoria. Szelki samochodowe ze specjalną uprzężą, którą można wpiąć jak samochodowy pas, to najlepszy pomysł, by zabezpieczyć dużego psa w aucie. Mniejsze rasy mogą podróżować w specjalnych transporterach. Na krótkie wyjścia, na przykład do sklepu, które uniemożliwiać mogą Ci lęki separacyjne psa, możesz zabierać pupila ze sobą w nosidle. Możesz kupić je na https://liletink.pl/. Pamiętaj jednak, że takie nosidło mocno krępuje ruchy psa i uniemożliwia mu ewentualną ucieczkę, więc dla niektórych zwierzaków może to być zbyt stresujące.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*