Argentyna — najpiękniejsze parki i luksusowe ekspedycje na Antarktydę

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Argentyna — najpiękniejsze parki i luksusowe ekspedycje na Antarktydę

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Argentyna to jeden z najbardziej fascynujących i zróżnicowanych krajów południowoamerykańskich. Mieszkańcy szczycą się perełkami tego zaskakującego kraju, takimi jak Wodospady Iguazu, Buenos Aires, Patagonia, Ushuaia, a także najpiękniejszymi parkami narodowymi. Co ciekawe, to z Ushuaia odbywają się popularne wycieczki statkiem Quark Expeditions® do Antarktydy. Zebrane informacje są dowodem na to, że Argentyna jest miejscem, które warto zobaczyć!

Najpiękniejsze parki narodowe Argentyny

Argentyna https://carter.eu/kierunki/ameryka-poludniowa/argentyna to rozległe państwo, które może pochwalić się 38 parkami narodowymi. Najstarszy z nich to utworzony w 1934 roku Park Narodowy Iguazú znajdujący się na południowym brzegu rzeki Iguaçu. Tym, co przyciąga do niego turystów to wodospad Iguazu. To jeden z największych wodospadów na świecie, który jest wyższy oraz dwa razy szerszy od znanego wodospadu Niagara. W tym samym roku został założony również Park Narodowy Nahuel Huapi wokół miasta San Carlos di Bariloche nad brzegiem rozległego jeziora Nahuel Huapi. Uznawany jest on za ostoję ptaków, co potwierdza stosowny certyfikat.

Park Narodowy Los Glaciares

Wśród popularnych parków narodowych w Argentynie wyróżnić należy Park Narodowy Los Glaciares, położony w argentyńskiej części Patagonii, wśród jezior Lago Viedma i Lago Argentino. Jego znakiem rozpoznawczym jest lodowiec Perito Moreno. Park ten to dom dla wielu gatunków zwierząt, w tym pudo, pumy czy skunksa. Obszar ten jest również siedliskiem dla wielu gatunków roślin, w tym fuksji magellańskiej i embothrium coccineum.

Park Narodowy Aconcagua

Kolejnym parkiem narodowym Argentyny jest Park Narodowy Aconcagua, położony w pasmach górskich w Mendozie. To jeden z trzech parków górskich w Mendozie, poza Parkiem Volcán Tupungato i Parkiem Laguna del Diamante.

Park ten cechują ostre warunki klimatyczne spowodowane położeniem geograficznym i niskimi opadami. Mimo to różnorodność jego ekosystemu jest wciąż imponująca. Żyją tam liczne gatunki roślin takie jak leña amarilla, yareta i cuerno de cabra. Oprócz tego, w parku podziwiać można górskie pastwiska tworzone głównie przez huecú i coirones.

Ponadto Aconcagua jest ostoją dla kilkudziesięciu rodzajów ptactwa i innych zwierząt. Popularnymi gatunkami są kondory, aguja, górskie gryzonie i czerwone lisy. Można spotkać tam również małe gady i górskie płazy. Oprócz tego w pobliżu pierwszej stacji straży leśnej i międzynarodowej szosy znajdują się piękne górskie stawy.

Pobyt w Ushuaia – najbardziej wysuniętym na południe mieście świata

Ushuaia to najbardziej południowo wysunięte miasto na świecie, które położone jest na samym końcu argentyńskiej wyspy Tierra del Fuego. W Ushuaia mieszka około 70 tysięcy osób i każdego roku przyjeżdża do niego wielu turystów, stąd miasto należy do głównych ośrodków turystycznego przemysłu w kraju. Przyjęło się mówić, że Ushuaia to stolica Ziemi Ognistej, czyli archipelagu wysp, położonego przy południowym krańcu kontynentu.

Jedną z atrakcji w Ushuaia jest wejście na Górę Martial. Ta znajduje się w Parku Narodowym Ziemi Ognistej i stanowi najwyższy szczyt Wyspy Tierra del Fuego. Warto dodać, że większość popularnych atrakcji skupia się na odkrywaniu uroków Ushuaia. Z tego powodu turyści odwiedzają także rezerwat przyrody Lago Roca, Kanał Beagle, zatokę Lapataia, latarnię morską Les Eclaireurs oraz wybierają się w rejs do Harberton.

Innym popularnym miejscem, do którego warto się udać, jest The Maritime Museum of Ushuaia, które mieści się w zabytkowym więzieniu. W muzeum dostępne są różnego rodzaju interaktywne wystawy, które prezentują historię i kulturę regionu. Można tu zobaczyć wystawy o historii więzienia, o życiu na Wyspie Tierra del Fuego i o wyprawach odkrywczych w regionie. Warto podkreślić, że jest to kompleks podzielony na te osobno działające: Muzeum Morskie, Antarktyczne, Sztuki Morskiej i Muzeum Więzienia.

Ciekawym pomysłem, by spędzić czas w Ushuaia, jest rejs statkiem po wodach kanału Beagle. To cieśnina oddzielająca wyspy Ziemi Ognistej od pozostałych wysp na morzu. Długość kanału wynosi ok. 370 km, a rejsy są dostępne na różnych jego odcinkach. W zależności od wybranego wariantu można wybrać się na rejs tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca albo podziwiać okoliczne siedliska lwów morskich, pingwinów czy fok.

Quark Expeditions® – luksusowym statkiem na Antarktydę wprost z Argentyny

Quark Expeditions® oferuje niepowtarzalne doświadczenia podczas podróży na Antarktydzie i Arktyce. Statek został specjalnie przystosowany, aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo i wygodę. Biuro podróży CARTER, będące głównym organizatorem wypraw po całym świecie, pomoże w organizacji niezapomnianego rejsu, który pozwoli na odkrycie tajemnic Antarktydy. W trakcie podróży będzie można zobaczyć wiele fascynujących widoków, od lodowych gór po rafy koralowe, a także obserwować ptaki i zwierzęta, takie jak pingwiny, wieloryby i morskie ptaki. Statek został wyposażony w wygodne kabiny i sprzęt, a na jego pokładzie znajdują się restauracje i bary, które zaspokoją wszystkie potrzeby podróżnych.

Na pokładzie statku można skorzystać z wielu atrakcji. Ma on zaawansowane zaplecze informatyczne oraz sprzęt do nurkowania, nauki i zabawy. Podczas rejsu organizowane są spotkania, podczas których uczestnikom wyświetla się edukacyjne prezentacje i filmy.

Quark Expeditions® oferuje również wyjątkowe atrakcje, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Na przykład podczas rejsów na Antarktydę i Arktykę, pasażerowie mają szansę zobaczyć niezwykłe zwierzęta, w tym można również zobaczyć niesamowity lodowy świat, odkryć pustynie lodu i stoczyć się po śnieżnych zboczach. Dzięki Quark Expeditions można doświadczyć niezapomnianej przygody.

Biuro Carter przełamuje utarte schematy w ekstremalnych podróżach i co ważne, zapewnia wyprawy w miejsca i regiony niedostępne w najwyższym komforcie. Dzięki niemu miłośnik podróży może odkryć na nowo choćby wielu znaną stolicę Argentyny, poznać tajne zakątki najważniejszych Parków Narodowych, takich jak Los Glaciares czy Aconcagua lub zwiedzić najciekawsze miasta tego państwa.

Inspiracje: https://carter.eu/blog/co-zwiedzic-w-meksyku/

Zapraszamy do kontaktu! Biuro podróży CARTER® już od 2003 roku projektuje egzotyczne i luksusowe podróże szyte na miarę i wakacje w najlepszych hotelach świata.

Zadzwoń i sprawdź naszą jakość a nie będziesz zawiedziony!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: [email protected], 22 392 60 16/17

Biuro: ul. Hoża 50/23 w Warszawie

Poszukujecie pomysłów na luksusowe wakacje?

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

 

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*