Wybór zegarka sportowego – na co zwrócić uwagę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Wybór zegarka sportowego – na co zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy grasz w piłkę, spędzasz godziny na siłowni czy biegasz, zegarek sportowy to niezastąpiony gadżet, w który powinieneś się zaopatrzyć. W jakie funkcje powinien być wyposażony? Sprawdźmy. 

Pulsometr, krokomierz czy GPS to już must have każdego tego typu urządzenia. Pierwszoplanową rolę odgrywa kompatybilność z innym sprzętem, aby łatwiej monitorować swoje postępy i mieć kontrolę nad istotnym dla zdrowia parametrami, takimi jak puls czy jakość snu. 

W artykule podpowiadamy, jaki zegarek sportowy wybrać oraz czym sugerować się przy zakupie odpowiedniego dla siebie modelu. Zapraszamy do lektury! 

Inteligentny zegarek – dla kogo? 

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki cieszą się popularnością wśród miłośników różnych dyscyplin sportowych. Posiadają wiele funkcji, umożliwiają m.in. liczenie kroków, kilometrów oraz spalonych w związku z daną aktywnością kalorii. Zegarki wyposażone są również w konkretne tryby sportowe, a dużą część z nich potrafi samodzielnie określić aktualnie uprawianą aktywność. 

Dużym atutem są raporty, które pojawiają się po treningu, a w zasadzie informacje odnoszące się bezpośrednio do jego skuteczności i czasu regeneracji. Za sprawą precyzyjnie działających czujników, jesteś w stanie zweryfikować takie parametry, jak tętno, saturacja krwi, pułap tlenowy czy ciśnienie. 

Zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać? Sprawdź tutaj. W RTV EURO AGD dostępny jest bogaty asortyment zegarków sportowych. Zrób wstępne rozeznanie i wybierz model, który sprawdzi się w każdych warunkach. 

System operacyjny a kompatybilność

Aby móc w pełni korzystać z opcji dostępnych w smartwatchu, powinieneś zweryfikować system operacyjny Twojego smartfonu. W ten sposób będziesz mógł połączyć zegarek ze swoim telefonem i odczytywać zebrane na nim dane. 

Koniecznie zobacz systemy, odpowiadające konkretnym modelom. Wear OS by Google, watchOS (dla właścicieli marki Apple) oraz Tizen (wybrane modele Samsunga) to tylko niektóre z nich. 

Smartband – czym różni się od inteligentnego zegarka? 

Smartband to opaska na nadgarstek wyposażona w niewielkich rozmiarów wyświetlacz. Służy do mierzenia aktywności, liczby kroków oraz tętna. Wyniki, podobnie jak w przypadku smartwatcha, możesz sprawdzić za pomocą dedykowanej urządzeniu aplikacji na telefonie.

Od smartwatcha różni się rozmiarem, ale i poziomem zaawansowania. O inteligentnym zegarku mówi się jako o oddzielnym akcesorium. Smartband dobrze sprawdzi się jedynie jako urządzenie uzupełniające. Dla sportowców może okazać się niewystarczającym gadżetem, dlatego warto przemyśleć zakup smartwatcha. 

Jeżeli jednak jesteś zainteresowany smartbandem, to sprawdź, jakie parametry konkretny model posiada. Czy jest wododporny, jaką ma wytrzymałość baterii i czy spełnia te wymogi, na których podczas treningu szczególnie Ci zależy. 

Fot.: Luke Chesser/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*