Podstawowe sprzęty dla laboratoriów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Podstawowe sprzęty dla laboratoriów

Trnava University/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Praca laboratoriów jest bardzo potrzebna dla funkcjonowania większości branż. Od szpitali, przez producentów żywności po koncerny paliwowe, wszyscy korzystają z pomocy laboratoriów. Bez odpowiedniego wyposażenia, praca laborantów jest niemożliwa, a w zależności od branży, potrzebne są także dodatkowe, specjalistyczne sprzęty. Przekonaj się, czego nie może zabraknąć w wyposażeniu laboratorium.    

Jednorazowe narzędzia laboratoryjne

Absolutnie niezbędne w każdym laboratorium, są narzędzia i sprzęty jednorazowe. W przypadku analizy laboratoryjnej próbek, bardzo ważne jest, by zachować czystość materiału. Końcówki do pipet pozwalają na precyzyjne, a także higieniczne pobieranie i odmierzanie zarówno preparatów, jak i odczynników. Dzięki jednorazowym pipetom ryzyko zanieczyszczenia próbki w jakikolwiek sposób, jest bliskie zeru. W ten sposób można zagwarantować największą precyzję i dokładność badań. Ofertę pipet i końcówek do nich, znajdziesz na stronie internetowej https://shop.eproscience.com/.

 

Przy analizach laboratoryjnych niezbędne są również szkiełka do przygotowania preparatu pod mikroskop. W żadnym laboratorium nie może ich zabraknąć, dlatego warto zainwestować w hurtowe ilości szkiełek i zrobić duży zapas.

Odczynniki chemiczne

Wiele badań i testów w laboratorium, przeprowadza się na podstawie reakcji chemicznych. Aby móc je sprawnie przeprowadzać, niezbędne są odczynniki. W zależności od substancji, muszą być one przechowywane w ściśle określonych dla danej grupy odczynników warunkach. Powinny być też trzymane z dala od składników, z którymi mogą wchodzić w reakcję. Niektóre substancje są na tyle wyczulone na siebie, że nawet kontakt z oparami danego preparatu może spowodować zmiany chemiczne lub sprowokować pełną reakcję.

Sprzęt laboratoryjny

Najbardziej podstawowym sprzętem w każdym laboratorium, jest dobrej jakości, nowoczesny mikroskop. To dzięki niemu można przeprowadzić większość badań i testów. W laboratorium nie może go zabraknąć. Kolejnym elementem wyposażenia, który przydaje się głównie w laboratoriach medycznych, choć nie tylko, jest wirówka. Pozwala ona na rozwarstwienie cieczy na poszczególne składniki, co umożliwia badanie na przykład pojedynczych składowych krwi. W wirówce już w kilka minut można uzyskać potrzebne preparaty. Przy badaniach laboratoryjnych bardzo ważna jest też higiena. Autoklaw to urządzenie służące do sterylizacji narzędzi i sprzętów laboratoryjnych, za pomocą wysokiej temperatury. Przy jego użyciu można sterylizować narzędzia metalowe i szklane, które są wytrzymałe na warunki panujące podczas tego procesu.

Fot.:

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*