Aranżacja salonu z projektantem wnętrz z Krakowa

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Aranżacja salonu z projektantem wnętrz z Krakowa

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon to centrum domu lub mieszkania. Jest on miejscem, w którym przyjmujemy gości, celebrujemy ważne uroczystości z rodziną i znajomymi. Salon to zazwyczaj pomieszczenie duże, w którym możemy spędzać czas z naszymi dziećmi (dlatego też powinien być on pomieszczeniem funkcjonalnym). Aranżacja salonu wzbudza duże emocje, gdyż wiemy, że będzie on oceniany przez odwiedzających. Jak stworzyć wygodny salon, który zachwyci gości, a jednocześnie będzie odzwierciedlał naszą osobowość? Na to pytanie stara się odpowiedzieć projektant wnętrz z Krakowa z Firmy Mist Architects.

Funkcjonalny salon – czy to możliwe?

Salon w zależności od okazji spełnia różne funkcje. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym spotykamy się z rodziną i znajomymi. W salonie powinno być na tyle dużo miejsca, żeby ustawić wigilijny stół, czy pobawić się z dziećmi. Projektant wnętrz z Krakowa radzi, żeby salon urządzać w kolorystyce neutralnej. Powinniśmy unikać bardzo intensywnych, krzykliwych kolorów, które choć z pewnością efektowne, nie pozwolą nam odpocząć. W tej chwili dużą popularnością cieszą się salony czerpiące ze stylu minimalistycznego. Jednocześnie nawet jeżeli z minimalizmem nam nie po drodze, pamiętajmy, żeby w salonie było sporo wolnej przestrzeni. Zdecydowanie dobrze jest unikać nadmiaru mebli i innych przedmiotów zajmujących dużo miejsca.

Najważniejszymi meblami, które powinny znaleźć się w eleganckim salonie są sofa, stolik kawowy, a także fotele. W przypadku, gdy gabaryty pomieszczenia nam na to pozwalają, możemy umieścić w salonie szafę.

Mały salon nie musi być problemem

Dla większości osób dużym wyzwaniem aranżacyjnym jest salon mały. Jest to najczęściej problem mieszkańców bloków. Projektant wnętrz z Krakowa zwraca uwagę, że w przypadku małego salonu (a także wszystkich innych pomieszczeń o niewielkich gabarytach) nie możemy swobodnie wybierać mebli. Zanim udamy się do salonu meblowego, powinniśmy dokładnie wymierzyć pomieszczenie i oszacować na jakiej wielkości meble możemy sobie pozwolić. Gdy to możliwe możemy pomyśleć o przesunięciu drzwi lub zastosowaniu drzwi podwójnych (w wielu wypadkach zwiększa to funkcjonalność salonu).

Każdy salon będzie prezentował się lepiej, kiedy naprzeciwko drzwi wejściowych ustawimy reprezentacyjny mebel (może być to efektowna sofa lub stylowe biurko). Idealnie byłoby, gdyby w tym miejscu znajdowało się okno (oczywiście trzeba je odpowiednio zaaranżować) lub kominek, choć nie zawsze jest to możliwe.

Jeżeli w naszym salonie brakuje przestrzeni, musimy zaaranżować go sprytnie. Zdaniem projektanta wnętrz z Krakowa w miejscach takich sprawdzają się meble, które mogą pełnić jednocześnie kilka funkcji. Przykładem wykorzystywanym w wielu salonach jest rozkładana sofa, na której w nocy mogą spać domownicy lub goście.

Warto pomyśleć nad optycznym powiększeniem salonu. Efekt ten uzyskamy stosując jasne kolory. Jeżeli nie podoba się nam biel, postawmy na beże i szarości. W salonie warto umieścić lustro. Im większe, tym bardziej przestronne będzie wydawało się pomieszczenie (jednocześnie zanim zdecydujemy się na zakup dużego lustra, zastanówmy się, czy będziemy chcieli je regularnie czyścić).

Pamiętajmy również, że przestronny salon to salon dobrze oświetlony. W pomieszczeniu tym dobrze jest postawić na kilka źródeł światła.

Projektant wnętrz z Krakowa radzi: salon i kuchnia w jednym

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest połączenie salonu z kuchnią. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku rodzin, a także osób, które lubią łączyć gotowanie z życiem towarzyskim (w małej, zamkniętej kuchni często nie jest to możliwe). Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, koniecznie pomyślmy o dobrej wentylacji. Dzięki niej zapachy z kuchni nie będą roznosiły się po całym mieszkaniu.

W salonach połączonych z kuchnią bardzo dobrze sprawdzają się wyspy kuchenne. Dzięki niej osoba przygotowująca posiłki może stać przodem do gości znajdujących się części mieszkalnej, co bardzo ułatwia konwersację. Kuchnia połączona z salonem powinna prezentować się elegancko. Efekt ten możemy uzyskać wybierając sprzęt AGD do zabudowy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*