Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

Źródło: Anna Hecker/unsplash.com

Atrakcyjne ubezpieczenie, które zapewni wsparcie finansowe w tak ważnym życiowym wydarzeniu, jak urodzenie dziecka, to strzał w dziesiątkę! Powiększenie rodziny nie musi wiązać się ze stresem o brakujące pieniądze ─ z pomocą przychodzi odpowiednia polisa. Trzeba jednak pamiętać o okresie karencji, wobec czego najlepiej zdecydować się na ubezpieczenie tuż przed planowaną ciążą.

Ubezpieczenie w ciąży – co nam oferuje?

Ubezpieczenie w ciąży jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu przyszła mama może kompetentnie prowadzić ciążę i mieć zapewnione wsparcie finansowe tuż po porodzie. Polisa zdrowotna pozwala na wizyty u ginekologa bez ograniczeń, konieczne specjalistyczne badania i zabiegi, a ponadto możliwość opłacenia porodu i komfortowej hospitalizacji w wybranej prywatnej placówce szpitalnej.

Zależnie od wybranej oferty, po urodzeniu dziecka świeżo upieczona mama dostanie kilka tysięcy złotych. Wiele firm ubezpieczeniowych stosuje okres karencji, który wynosi średnio od 3 do 12 miesięcy, dlatego najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na taką polisę tuż przed zajściem w ciążę. Po minionym okresie świadczenie zostanie w pełni wypłacone. Warto wspomnieć, że polisa na życie z tytułu urodzenia dziecka przysługuje także parom, które zdecydowały się na adopcję dziecka w wieku poniżej 10 lat. Więcej o ubezpieczeniu w ciąży można przeczytać na stronie – https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-w-ciazy/183.html.

Ubezpieczenie w ciąży – rodzaje polis

  • Polisa na życie – jest to jeden z dostępnych rodzajów polisy, która zapewnia wypłacenie jednorazowej określonej sumy za poród. Jej wysokość jest uzależniona od wysokości składki i sumy ubezpieczenia ustalonej indywidualnie w trakcie podpisywania umowy. W ramach tego ubezpieczenia można liczyć na zabezpieczenie finansowe, kiedy dziecko przyjdzie na świat, także gdyby urodziło się z wadą wrodzoną. Wiele firm oferuje również pomoc w przypadku śmierci noworodka czy ubezpieczonego, a także operacji osoby ubezpieczonej, wystąpienia u niej poważnego zachorowania i dziennego świadczenia szpitalnego ubezpieczenia.
  • Polisa zdrowotna – w odróżnieniu od polisy na życie, która zapewnia wypłatę świadczenia po urodzeniu dziecka, polisa zdrowotna ma do zaoferowania dla brzemiennych kobiet pakiet medyczny, na który składają się nieograniczone wizyty u ginekologa, szereg niezbędnych badań ultrasonograficznych i laboratoryjnych. Część towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie ma także dodatkową diagnostykę płodu, sfinansowanie porodu w renomowanym prywatnym szpitalu, opiekę położną i opiekę nad dzieckiem w pierwszych miesiącach jego życia.

Źródło: Garon Piceli/pexels.com

Ubezpieczenie w ciąży – jaką stawkę dostaniemy?

Stawka, którą przyszła matka dostanie za urodzenie dziecka, jest zależna od kilku czynników, a przede wszystkim tego, co oferuje wybrana przez nią oferta. Minimalna kwota powinna jednak wynieść od 1000 do 1500 zł, jednak w przypadku pojawienia się ciąży mnogiej, odszkodowanie wyniesie 150% sumy ubezpieczenia. Wszelkie informacje o wysokości wypłaty, znajdują się w podpisanej umowie.

Jest to rozwiązanie, które dostarcza odpowiedniej ochrony w mogących wystąpić trudnych sytuacjach, jak chociażby urodzenie martwego noworodka, gdzie wypłacone fundusze wahają się od 2200 do 3000 zł. Środki te, mimo że nie zrekompensują niewyobrażalnej tragedii, mogą zostać przez kobietę wykorzystane na psychologa. Warto pamiętać, że niedoszłym rodzicom po utracie dziecka, przysługują niezbędne im prawa, takie jak państwowy zasiłek pogrzebowy, a kobiecie – 8-tygodniowy urlop macierzyński. W poszukiwaniu najlepszych ofert ubezpieczeń na życie, a także w trakcie ciąży, warto odwiedzić stronę – rankingubezpieczennazycie.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*