MET Gala – twórczość Karla Lagerfelda motywem przewodnim w 2023 roku!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
MET Gala – twórczość Karla Lagerfelda motywem przewodnim w 2023 roku!

Zdjęcie główne: Ron Lach/pexels.com

MET Gala to nie bez powodu największe wydarzenie modowym roku. To coroczne wydarzenie poprzedzone jest długimi miesiącami przygotowań. Goszczą na nim najbardziej znane osobistości ze świata mody, filmu i muzyki.

Celem MET Gali jest zbiórka charytatywna dla Nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, czyli Metropolitalne Muzeum Sztuki. Gali co roku towarzyszy słynny czerwony dywan ciągnący się przez setki schodów właśnie w tym słynnym muzeum, nazywanym MET.

MET Gala i jej zasady

W przeciwieństwie do innych wydarzeń modowych tym razem piękna suknia i dobrze dopasowany garnitur nie wystarczą. Co roku gala ma inną tematykę, inny dress code, do którego należy się dostosować. W poprzednich latach widzieliśmy kreacje inspirowane religią, Ameryką, technologią, czy też kubizmem. Motyw wybiera główny organizator wydarzenia – Vouge z Anną Wintour na czele.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Met Gala (@themetgalaofficial)

 

Kim był Karl Lagerfeld?

W tym roku motyw jest ukłonem w stronę rewolucyjnego projektanta mody Karla Lagerfelda, który zmarł w 2019 roku. Artysta tworzył całe kolekcje dla takich marek jak Valentino, Chanel czy Louis Vuitton i jest to tylko początek bardzo długiej listy. Projektant odcisnął swoje piętno w świecie mody. Rozpowszechnił spódniczkę mini, stworzył bolerka i uczynił ze słabo dochodowej firmy Chanel, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

 

Gotowi na MET Galę 2023?

Znając historię życia i kariery Karla Lagerfelda oraz jego zamiłowanie do wydarzenia, jakim jest MET Gala, nie ma się co dziwić, że on i jego postrzeganie piękna zostało okrzyknięte tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia. W związku z tym, teraz tylko pozostaje czekać, aby zobaczyć jak inni artyści za pomocą mody, uhonorują tego wybitnego projektanta.

Artykuł powstał dzięki współpracy z:

withculture.pl
culteris.pl

Zdjęcie główne: Ron Lach/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*