Wybór aranżacji wnętrz do mieszkania – co jest ważne?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Wybór aranżacji wnętrz do mieszkania – co jest ważne?

materiały prasowe Klienta

Urządzić tak, aby było stylowe, komfortowe i wygodne. Na tym etapie warto przeglądać rozmaite aranżacje wnętrz, aby sprawdzić co podoba Ci się najbardziej i w jakim kierunku chciałbyś podążać jeżeli chodzi o wystrój domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aranżacji?

Aranżacje wnętrz mogą zachwycać, jednak pamiętaj, że nie każda z nich będzie dobrze wyglądać w każdym mieszkaniu. Dlatego dobrze zwrócić uwagę m.in. na wielkość mieszkania. Jeżeli jest to stosunkowo niewielki metraż, lepiej zrezygnować z bardzo bogatego stylu angielskiego, cechującego się mnóstwem dodatków czy przepastnymi, dekoracyjnymi meblami, oraz ciemną kolorystyką. Taki aranż sprawiłby, że mieszkanie sprawiałoby wrażenie jeszcze mniejszego, niż jest w rzeczywistości.

Źródło: materiały prasowe Klienta

W małych mieszkaniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne kolory oraz minimalizm. Warto rozważyć ponadczasowy styl skandynawski, prezentujący sobą minimalizm w bardzo przytulnym, swojskim wydaniu.

Niezwykle istotna jest także funkcjonalność. Mieszkanie powinno zaspokajać potrzeby jego lokatorów. Jeżeli masz dużo rzeczy, będziesz potrzebować również dużej ilości schowków, więc minimalistyczny aranż z niewielką ilością mebli może i będzie miły dla oka, ale zupełnie nietrafiony.

Jakie aranżacje wnętrz są najpopularniejsze?

Od lat dużym zainteresowaniem cieszy się wspomniany już w tym artykule styl skandynawski. Cechuje go uniwersalność, prostota i silne nawiązanie do natury. Pięknie prezentuje się w przestronnych wnętrzach, a w niewielkich mieszkaniach optycznie dodaje wielkości. Skąpany jest w jasnych kolorach i bazuje na naturalnych materiałach takich jak drewno, len, wełna czy wiklina.

Dla zafascynowanych surową formą, doskonałym rozwiązaniem będzie styl loftowy, aczkolwiek najlepiej będzie pasować do dużych mieszkań. Proste linie, połączenie drewna i metalu, widoczne elementy konstrukcyjne — to właśnie loft w maksymalnym skrócie.

Nie przepadasz za ekstrawagancją? W takim razie zdecyduj się na klasyczne aranżacje wnętrz. O klasyce mówi się, że ona zawsze się obroni. Wiele w tym racji. Aranżacje takie cechuje uniwersalność i ponadczasowość. Stonowane barwy, w połączeniu z prostymi, neutralnymi meblami będą zawsze wyglądać dobrze.

Przeciwieństwem klasyki jest styl glamour, który w 3 słowach można określić jako luksus, blichtr i brokat. Masywne, zdobione kanapy, kryształowe żyrandole, rzeźby — dla niektórych to symbol dostatniego życia, a dla innych kicz. Taki styl aranżacyjny będzie odpowiedni dla dużych mieszkań. W małych, z pewnością okaże się zbyt przytłaczający.

Czy zawsze musi być modnie?

Twoje mieszkanie ma podobać się (i zapewniać komfort) przede wszystkim Tobie i Twojej rodzinie. Jeżeli nie jesteś przekonany co do swoich zdolności aranżacyjnych, a chcesz wykorzystać swoją przestrzeń w najlepszy możliwy i najbardziej stylowy sposób, warto skierować się do projektanta wnętrz.

Partnerem materiału jest redNet Dom.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*