Oczyszczanie skóry twarzy – na jakie kosmetyki i techniki postawić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Oczyszczanie skóry twarzy – na jakie kosmetyki i techniki postawić?

Źródło: materiał od klienta


Kluczowym elementem pielęgnacji jest właściwe oczyszczanie skóry twarzy. Dlaczego jest ono tak ważne w codziennej rutynie pielęgnacyjnej? Jakich kosmetyków warto używać – mleczek, pianek, a może emulsji do twarzy? Jak dbać o skórę po jej oczyszczaniu? Podpowiadamy!

Dokładne oczyszczanie skóry podstawą pielęgnacji

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne, dokładne oczyszczanie. Pomijanie tego kroku może skutkować podrażnieniami, pojawianiem się niedoskonałości, a także namnażaniem się wolnych rodników, odpowiedzialnych za szybsze starzenie się skóry. Należy pamiętać, że oczyszczona cera lepiej przyjmuje składniki aktywne z kosmetyków nakładanych w późniejszych etapach pielęgnacyjnych. Nawet najlepszy produkt nie zadziała prawidłowo, jeśli zaaplikujesz go na niedomytą skórę.

Dwuetapowe oczyszczanie cery

Jeśli chcesz, by Twoja skóra wyglądała na zdrową i promienną, oczyszczaj ją dwa razy dziennie. Rano wystarczy sięgnąć po delikatny kosmetyk, np. emulsję do twarzy, dzięki której pozbędziesz się resztek wieczornej pielęgnacji, zebranego nocą sebum oraz innych zanieczyszczeń.

Wieczorne oczyszczanie twarzy, zwłaszcza jeśli nosisz makijaż, powinno być bardziej rozbudowane. Najlepszym sposobem na dokładne oczyszczenie skóry z resztek kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, nagromadzonego w ciągu dnia łoju i kurzu, zanieczyszczeń środowiska jest dwuetapowe oczyszczanie.

Pierwszym etapem jest demakijaż, czyli usunięcie makijażu. W tym celu możesz użyć płynu micelarnego, balsamu lub olejku. Produkty te rozpuszczą substancje na bazie tłuszczu: podkład, korektor, tusz do rzęs oraz inne kosmetyki kolorowe, a także sebum czy zanieczyszczenia środowiskowe.

Drugi etap to dogłębne oczyszczanie skóry – umycie skóry żelem, pianką lub emulsją do twarzy. Pozwoli on na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, również tych niewidocznych gołym okiem.

Źródło: Andrea Piacquadio/pexels.com

Olejek, żel, emulsja do twarzy – jakie kosmetyki wybrać?

Rynek kosmetyczny obfituje w różnorodne produkty do oczyszczania cery. Na drogeryjnych półkach odnajdziesz wiele kosmetyków zarówno na bazie oleju, jak i wody: olejki do demakijażu, płyny micelarne, żele i emulsje do twarzy. Zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy dla Twojej skóry? Warto sięgać po produkty łagodne, pozbawione agresywnych detergentów, ale skuteczne. Przykładem kosmetyku, który sprawdzi się przy każdym typie cery, również wrażliwej i nadreaktywnej, jest łagodząca emulsja myjąca polskiej marki Resibo. To produkt naturalny, zawierający m.in. inulinę – prebiotyk z cykorii, który ogranicza utratę wody z naskórka i poprawia odporność skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Emulsja nawilża, koi i regeneruje skórę dzięki obecności masła shea oraz olejów: ryżowego, słonecznikowego, z pestek winogron i ze słodkich migdałów. Naturalny skład został uzupełniony również o ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej, która łagodzi podrażnienia. Po emulsję do twarzy Resibo możesz sięgać zarówno rano, jak i podczas drugiego etapu wieczornego oczyszczania twarzy.

Pielęgnacja cery po jej oczyszczeniu

Oczyszczona skóra twarzy jest podatna na działanie składników aktywnych z kosmetyków. Po umyciu twarzy zastosuj tonik, który wyrówna poziom pH skóry i jednocześnie nawilży cerę. Następnie zaaplikuj krem pod oczy oraz krem do twarzy odpowiadający potrzebom Twojej skóry. Jeśli potrzebujesz dodatkowej dawki nawilżenia, sięgnij po serum – gęstszy, zawierający wyższe stężenie składników aktywnych, bardziej skoncentrowany produkt, który dotrze do głębszych warstw skóry. Serum to idealne urozmaicenie podstawowej pielęgnacji, należy jednak pamiętać, że powinno być ono dobrze dobrane do potrzeb i kondycji Twojej skóry. Na rynku znajdziesz zarówno sera nawilżające, jak również dedykowane cerom z przebarwieniami, rozszerzonymi porami czy zmarszczkami.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy jest proste i nieinwazyjne. Pozwala na usunięcie każdego rodzaju zanieczyszczeń: wodnego i tłuszczowego, a także przygotowuje cerę do nałożenia kolejnych produktów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz mieć pewność, że oczyszczanie jest skuteczne, ale łagodne dla Twojej skóry – sięgaj po odpowiednie kosmetyki, dzięki którym usuniesz wszelkie zanieczyszczenia i jednocześnie nawilżysz oraz ukoisz swoją cerę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*