Smart TV w telewizorze – co to jest Smart TV?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Smart TV w telewizorze – co to jest Smart TV?

Materiał Klienta

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Telewizor to urządzenie, które znajdziemy w praktycznie każdym domu i jednocześnie sprzęt, który na przestrzeni lat całkowicie ewoluował. Na pewno większość z nas pamięta czasy, kiedy mogliśmy oglądać jedynie to, co w swojej ramówce oferowały nam stacje telewizyjne. Z pewnością każdy pamięta te emocje i pilnowanie, aby nie przegapić najnowszego odcinka swojego ulubionego serialu lub niecierpliwe wyczekiwanie na kolejny. Obecnie filmy i seriale możemy oglądać wtedy, kiedy chcemy. To wszystko zasługa Smart TV w telewizorze. Co to jest Smart TV i jak sprawdzić, czy nasze urządzenie je posiada? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zamiast wstępu: co to jest Smart TV?

Kiedyś jedyną funkcją telewizorów było umożliwianie oglądania telewizji naziemnej lub kablowej. Ostatnie kilka lat pokazało jednak, jak bardzo zmienił się sposób, w jaki korzystamy z urządzeń elektronicznych, do których zaliczamy telewizory. Choć teraz dostęp do internetu i dużej liczby aplikacji w telewizorze wydaje nam się czymś naturalnym, w rzeczywistości była to prawdziwa rewolucja. Aktualnie funkcje smart w telewizorze sprawiają, że urządzenia te stają się prawdziwym centrum zarządzania całego domu.

 

Zacznijmy jednak od początku. Co to jest Smart TV? Wiemy już, że jest to telewizor posiadający dostęp do internetu, jednak to nie wszystko. Za pioniera w tej dziedzinie uważa się markę Samsung, która w 2009 roku jako pierwsza zdecydowała się na taki krok. Od tego momentu platforma Samsung Smart TV poddawana jest ciągłym unowocześnieniom, aby w jak największym stopniu uprzyjemnić użytkownikowi codzienne korzystanie z telewizora do różnych celów.

 

Innymi słowy, telewizor ze Smart TV jest urządzeniem podłączonym do internetu, które jednocześnie może współpracować z innymi urządzeniami, do których można zaliczyć sprzęt AGD, smartfon czy urządzenia audio.

Funkcje smart TV w telewizorze

Posiadanie smart TV w telewizorze to bardzo duża wygoda. Jednak jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV? Oczywiście jednym z rozwiązań jest zapoznanie się z dokumentacją urządzenia, w której została zawarta taka informacja. Ale obecność funkcji smart TV w telewizorze można zauważyć także w inny sposób.

 

Łatwa, intuicyjna konfiguracja z innymi sprzętami, wygodne przeglądanie treści i personalizacja pod kątem własnych potrzeb i przede wszystkim: obecność aplikacji i funkcji to cechy charakterystyczne smart TV w telewizorze. W przypadku Samsung Smart TV mamy do czynienia z blisko 500 aplikacji, wśród których można znaleźć propozycje w języku polskim i co równie ważne, najpopularniejsze aplikacje VOD, informacyjne, muzyczne oraz gry w chmurze.

 

Intuicyjna obsługa oraz możliwość spersonalizowania aplikacji ściśle pod kątem naszych potrzeb to zasługa systemu TIZEN, którego popularność jest tak duża, że w 2022 roku firma Samsung zdecydowała się na udostępnienie go innym producentom telewizorów. Wysoka funkcjonalność aplikacji, podobnie jak ich regularna optymalizacja sprawiły, że od ponad 17 lat Samsung cieszy się ogromnym zaufaniem użytkowników.

Smart TV w telewizorze – różnorodna rozrywka i zarządzanie domem

Jedną z przyczyn niesłabnącej popularności Samsung Smart TV jest łatwy dostęp do szeroko pojętej rozrywki. Nie jest przesadą stwierdzenie, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Platforma cieszy się szczególnym uznaniem wśród osób zainteresowanych gamingiem i możliwością grania w chmurze. Przykładem jest aplikacja Xbox, która stała się nową definicją gamingowej rozrywki. Od teraz, by grać, nie musisz mieć osobnej konsoli. Wszystko, czego potrzebujesz, to kompatybilny kontroler oraz subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate.

 

Oczywiście w przypadku Smart TV nie brakuje propozycji dla fanów kina, którzy zyskują łatwy dostęp do swoich ulubionych filmów, seriali czy programów telewizyjnych. Aplikacje takie jak Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video CANAL+, Player.pl oraz od niedawna SkyShowtime oferują niezapomniane przeżycia z najlepszymi hitami dużego ekranu.

 

Jednak Smart TV to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim szereg rozwiązań, które sprawiają, że telewizor ze Smart TV staje się nieodłącznym elementem inteligentnego domu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej aplikacji SmartThnigs, która pozwala na znaczne lepsze zarządzanie swoim dniem dokładnie w taki sposób, jaki jest dla Ciebie najlepszy.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*