Skup działek – na co zwrócić uwagę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Skup działek – na co zwrócić uwagę?

Grafika: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie czym w ogólne jest skup działek. Na samym początku może się to wydawać dziwne, że komuś odpowiada taka forma transakcji, ale w rzeczywistości jest to opcja korzystna dla dwóch stron – kupującego i sprzedającego. Jest to bowiem bezpieczna możliwość, dla osób chcących szybko sprzedać swoją działkę. Jak to zrobić? Cała instrukcja działania zostanie przedstawiona niżej.

Skup nieruchomości – jak to zrobić?

Jeżeli chcesz szybko, bezpiecznie i korzystnie cenowo sprzedać swoją działkę to skontaktuj się z naszą firmą telefonicznie lub przez formularz kontaktowy zawarty na naszej stronie internetowej. Podaj nam niezbędne informacje dotyczące skupu nieruchomości takie jak powierzchnia działki, status działki, ilość właścicieli itp. a następnie swoje dane kontaktowe. Po wysłaniu formularza lub po rozmowie z naszym pracownikiem, w ciągu 24h odezwie się do Ciebie nasz agent nieruchomości, który omówi z Tobą wszelkie szczegóły. Jednak to nie wszystko! W kolejnym dniu wyśle on na Twojego maila ofertę skupu działki, która z całą pewnością będzie dla Ciebie bardzo korzystna! Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to agent zaproponuje podpisanie umowy, która opisuje współpracę, a następnie spotkanie przy  nieruchomości o której mowa. Nasz pośrednik, aby dokonać skupu nieruchomości musi ją dokładnie obejrzeć, zmierzyć, przejrzeć wszystkie dokumenty. Nie martw się, wcześniej zakomunikuje Ci co musisz przygotować na to spotkanie. Jeżeli nie masz odpowiednich dokumentów, również nie będzie to stanowiło dużego problemu, gdyż wspólnie z agentem postaracie się je zdobyć. Dużo naszych klientów decyduje się na podpisanie pełnomocnictwa, gdyż nie mają oni czasu lub po prostu nie chcą się tym zajmować i wolą z całą pewnością, aby nasz agent załatwiał wszystko za nich. Warto w takim razie zastanowić się również nad taką opcją. Jeżeli wszystko już będzie gotowe, to nasz agent umawia wizytę u notariusza wybranego przez klienta. Wszystko po to, aby w pełni nam zaufać! Po podpisaniu wszelkich dokumentów dotyczących skupu działki, nasz firma staje się właścicielem nieruchomości, a Ty dostajesz od nas gotówkę do ręki lub na konto. Dzięki temu masz duży zastrzyk pieniędzy i możesz go wykorzystać na inny, ważny dla Ciebie cel.

Skup nieruchomości- na co uważać?

Przy skupie działki warto mniej więcej ocenić, czy kwota, którą proponuje Ci dana firma za transakcję nie jest zbyt niska. Warto, aby była adekwatna do lokalizacji i cen rynkowych, dlatego zanim przyjmiesz jakąś ofertę to zainteresuj się czy jest to dla Ciebie korzystna opcja. Skup nieruchomości jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, ale często nieprofesjonalne firmy ustalają sobie ceny, które nie powinny w ogólne być przedstawione klientowi, dlatego strzeż się przed tym i najpierw na własną rękę oceń rynek. Nikt nie powinien Cię oszukiwać! Zwróć uwagę również na to z jaką firmą podejmujesz współpracę, bowiem warto aby była to firma sprawdzona. Na samym początku warto zrobić rozeznanie wśród znajomych lub sprawdzić opinie na Internecie odnośnie danych firm. Nie podejmuj decyzji pochopnie, gdyż może się okazać, że jeden błąd będzie Cię dużo kosztował, a nie jest to tego warte.

Skup działki to naprawdę dobra opcja, szczególnie dla osób, które szybko i bez problemu chcą się pozbyć niechcianej nieruchomości. Warto zrobić to z rozwagą i zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, ale jeżeli wybierzemy profesjonalną i godną zaufania firmę to możemy mieć pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli, a pieniądze pojawią się u nas w krótkim czasie.

Czy po skupie nieruchomości nie mam już do niej żadnych praw?

Zdecydowanie nie. Jeżeli decydujesz się na skup działki jest to równoznaczne z jej sprzedażą, przez co po transakcji posiada ją już zupełnie nowy właściciel, w tym wypadku firma zajmująca się skupem nieruchomości. Warto zatem wcześniej zorientować się jak wygląda cała procedura, aby później nie było wątpliwości związanych z tym tematem oraz niedomówień.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*