O czym należy pamiętać, wypożyczając auto?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
O czym należy pamiętać, wypożyczając auto?

Źródło: Gustavo Fring/Pexels.com

Kiedy wynajmujesz auto, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, by uniknąć problemów w przyszłości, które uderzą głównie w Twój portfel. Ubezpieczenie i stan pojazdu to jedne z tych aspektów.

W wypożyczalni aut na cenę auta wpływają udogodnienia takie jak klimatyzacja samochodowa Łódź to miasto, w którym znajdziesz pojazdy zarówno w klasie premium, jak i te o nieco niższym standardzie

Wynajmij idealny typ pojazdu

Istnieje wiele opcji, które mogą wybierać klienci wypożyczalni. Należy jednak pamiętać, że rodzaj pojazdu, który wezmą, zależy od ilości osób podróżujących oraz z odległością, jaką planujemy przebyć. Ponadto istnieje wiele możliwości, które są oferowane przez większość usługodawców, niezależnie od tego, czy będzie to wypożyczalnia samochodów w Warszawie czy w mniejszym mieście. Są one podzielone ze względu na wielkość pojazdu oraz warianty paliwa, na jakim jeżdżą.

Poznaj opcje napełniania paliwem

Jedną z najlepszych dostępnych opcji jest opłacenie z góry opłat za benzynę. Oprócz tego zaleca się, aby osoby, które chcą wypożyczyć samochód na wyjazdy zagraniczne, zapoznały się z warunkami związanymi z paliwem samochodowym w kraju.

Są też firmy, które pobierają opłaty tylko za paliwo, którego faktycznie używasz, co jest znane z wysokiej ceny, ponieważ jest to korzystne dla wypożyczalni samochodów, gdyż koszt tankowania przez wynajmującego pojazd jest zawsze wyższy niż koszt zrobienia tego samodzielnie.

Kup ubezpieczenie samochodu na wynajem

Musisz mieć ubezpieczenie przed wypożyczeniem do wynajmowanego pojazdu. Większość firm ubezpieczeniowych ma już ubezpieczenie na taki rodzaj auta. Porównywarka OC pomoże Ci podjąć decyzję. Oprócz tego musisz również pamiętać, że ubezpieczenie w wypożyczalni jest bardzo wysokie i powinno być kupowane tylko wtedy, gdy wszystkie inne opcje zostały wyczerpane.

Źródło: Jeshootscom/pexels.com

Sprawdź pojazd przed jazdą

Jest to ważne zadanie i nigdy nie należy się spieszyć w momencie odbioru wynajętego pojazdu i należy sprawdzać go wewnątrz i na zewnątrz pod kątem wszystkiego, co mogłoby potencjalnie zostać uznane za uszkodzenie, zanim wyruszysz samochodem w podróż.

Ponadto nie zapomnij szukać w samochodzie zadrapań, otarć, poluzowanych części, źle działających elektrycznie szyb i lusterek. Jeśli nie dostrzeżesz żadnej usterki podczas odbioru pojazdu, a wynajmujący zauważy to później, będziesz ponosić pełną odpowiedzialność za uszkodzenie w pojeździe.

Zasady przekraczania granic międzynarodowych

Warto wiedzieć, że wiele umów wynajmu samochodów nie zezwala na przekroczenie takim autem granic państwa. Oprócz tego Twoje ubezpieczenie samochodu rzadko obejmuje międzynarodowe wypożyczenia samochodów.

Poza tym polityka przekraczania granic poza granicami kraju różni się w zależności od miejsca docelowego i agencji wynajmu samochodów. Chociaż w niektórych przypadkach wjazd do innego kraju jest dozwolony pod warunkiem uprzedniego zawiadomienia i uiszczenia dodatkowej opłaty.

Kto będzie kierował pojazdem?

Jednym z największych błędów, które popełniają klienci, jest znalezienie kierowcy na podróż, który nie został wymieniony w umowie, a także wybranie nastoletniego kierowcy, który ma bardzo małe doświadczenie w prowadzeniu pojazdu. Zwiększy to dodatkowo koszty ubezpieczenia samochodu.

Miejsce docelowe

Pamiętaj, że jeśli możesz skorzystać z transportu publicznego, by dostać się do lokalizacji poza lotniskiem, będziesz miał szansę zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy, ponieważ koszty wzrosną, jeśli skorzystasz z jakiejkolwiek usługi wynajmu samochodu na lotnisku.

Ponadto, gdy wynajmujesz auto na różnych stronach, możesz faktycznie zobaczyć, gdzie znajduje się wypożyczalnia, aby ominąć lotniska. Ponadto większość lokalizacji na lotniskach jest obciążana dodatkowymi opłatami i podatkami, które przenoszą te koszty na nabywców samochodów.

Poznaj zasady rezerwacji

Musisz wziąć pod uwagę, czy polityka rezerwacyjna i zasady firmy, w której wynajmujesz pojazd, są łatwe i bezstresowe. Kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę to: proces rezerwacji, odbiór i zwrot wraz z kosztami i opłatami.

Oprócz tego możesz także zabrać ze sobą kilka dodatkowych przedmiotów, które pomogą poprawić wrażenia z jazdy. Możesz również rozważyć posiadanie elektronicznej karty opłat drogowych, która jest bardzo przydatna, a także pomaga zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*