Codzienna pielęgnacja twarzy. 5 ważnych zasad

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Codzienna pielęgnacja twarzy. 5 ważnych zasad

Źródło: materiał od klienta


Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest podstawowym elementem dbałości o wygląd. Bez wykonywania kilku prostych czynności każdego dnia trudno jest zachować odpowiednie nawilżenie cery, zregenerować jej uszkodzone partie i spowolnić powstawanie zmarszczek. W pielęgnowaniu cery warto skupić się na co dzień na 5 ważnych krokach. Dzięki nim przez długie lata można cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem.

Demakijaż pierwszym krokiem codziennej pielęgnacji twarzy

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy, powinno się pamiętać o tym, że wśród nich znajdują się mleczka do demakijażu oraz płyny micelarne. Dzięki nim wykonuje się bardzo ważny krok w pielęgnacji cery. Płyn micelarny lub inny produkt o podobnym działaniu usuwa ze skóry wszystkie kosmetyki kolorowe. W ten sposób przygotowuje się twarz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pielęgnację twarzy obowiązkowo rozpoczyna się od demakijażu. Bez usunięcia make-upu nie powinno się przechodzić do kolejnych etapów dbania o cerę. Demakijaż jest niezbędny, by skutecznie odetkać pory i ograniczyć powstawanie zaskórników.

Oczyszczanie twarzy

Do oczyszczania twarzy przechodzi się po wykonaniu demakijażu. Żel, krem lub pianka do mycia cery głęboko oczyszczają pory i usuwają nadmiar sebum. Dzięki temu zmniejsza się liczbę wyprysków i innych problemów skórnych, które pojawiają się u wszystkich kobiet bez względu na wiek. Oczyszczanie twarzy powinno być dokładnie przeprowadzone bez pomijania dekoltu lub skóry w okolicach włosów.

Do mycia twarzy warto wybierać przede wszystkim dobre kosmetyki, które oczyszczą skórę, lecz jej nie wysuszą. Produkty na bazie alkoholu są niezalecane, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej lub trądzikowej. Alkohol jedynie zaostrzy stany zapalne i podrażni twarz.

Tonizacja

Do wieczornej pielęgnacji warto wykorzystać tonik. Jest on często pomijany, gdyż wiele pań błędnie uważa, że po użyciu żelu i płynu micelarnego tonik jest zbędny. Zadaniem toniku jest jednak ukojenie cery i przygotowanie jej do dalszej pielęgnacji. Kosmetyk normalizuje pH skóry, łagodzi podrażnienia oraz ogranicza jej przesuszenie po zabiegu oczyszczania. Dzięki temu twarz jest odporniejsza na czynniki zewnętrzne, które sprawiają, że pierwsze zmarszczki pojawiają się szybciej.

Źródło: Shiny Diamond/pexels.com

Nawilżenie cery

Krem nawilżający jest niezbędny do przygotowania skóry twarzy na codzienne wyzwania. Kosmetyk, który zawiera kwas hialuronowy i inne nawilżające składniki, zabezpiecza cerę przed nadmiernym wysuszeniem. Jest ono jednym z najpoważniejszych powodów przedwczesnego starzenia się skóry. Krem powinno nakładać się co wieczór i rano. Wieczorem powinien być to krem na noc, dostępny np. w ofercie marek takich jak StriVectin. Długie działanie kosmetyku sprawi, że cera o poranku będzie głęboko nawilżona, gładka i promienna. Krem nawilżający na dzień ochroni natomiast przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Dodatkowo warto pamiętać o tym, by stosować krem pod oczy. Dzięki niemu ograniczy się powstawanie zmarszczek mimicznych oraz cieni pod oczami.

Maska do pielęgnacji twarzy a typ cery

Raz na kilka dni pielęgnację cery powinno rozszerzyć się o zastosowanie maski. Do cery suchej powinno się wybrać maskę nawilżającą i łagodzącą podrażnienia. Cera tłusta i trądzikowa wymagają zastosowania maseczki, która znormalizuje działanie porów, oczyści je i ograniczy powstawanie zaskórników oraz ropnych wyprysków. Dla pań dojrzałych przeznaczone są natomiast maski na płótnie o działaniu liftingującym, które sprawiają, że twarz jest dobrze nawilżona, a cera gładka i napięta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*