Praca zdalna po studiach filologicznych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Praca zdalna po studiach filologicznych

Fot. Selina/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Studia filologiczne dają wiele możliwości późniejszego zatrudnienia, również w popularnym aktualnie trybie zdalnym. Sprawdź, jakie ścieżki kariery czekają cię po odebraniu dyplomu. Czy widzisz się na tych stanowiskach?

Studia filologiczne – dużo możliwości

Czasy, kiedy studenci kierunków filologicznych obawiali się o swoją przyszłość, zdecydowanie minęły. Dziś rozległe umiejętności nabyte na takich studiach są bardzo cenne i pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Absolwenci mają więc naprawdę mnóstwo możliwości do podjęcia pracy oraz rozwoju kariery.

Osoby zafascynowane kunsztem języka – czy to polskiego, czy innych – zdecydowanie mają co robić na rynku pracy. Jakie są możliwości? Sprawdźmy to!

Absolwenci filologii polskiej – co po studiach?

Zacznijmy od studentów polonistyki. Kiedyś uważało się, że ich przeznaczeniem jest praca w szkolnictwie. Dzisiaj to przekonanie nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, bo znawcy języka ojczystego mają pełne ręce roboty i to niekoniecznie w roli nauczycieli.

Redakcje, agencje marketingowe czy wydawnictwa, gdzie na co dzień pracuje się z tekstami – to jedne z miejsc pracy, w których spotkamy polonistów. Bardzo kusząca jest także praca copywritera. Na pisaniu tekstów użytkowych można sporo zarobić, zarówno na etacie jak i po godzinach.

Copywriter – zawód, na który warto stawiać

Osoby szukające pracy zdalnej po filologii z całą pewnością powinny zainteresować się copywritingiem. To opcja dla każdego, kto świetnie włada językiem i ma w sobie sporo kreatywności. Niektóre teksty są lekkie i niewymagające większego researchu, inne natomiast opierają się już na dokładniejszej znajomości jakiegoś tematu. Wtedy mówi się o specjalizacji w copywritingu, która jest bardzo przydatna.

Samo wyszukiwanie szczegółowych informacji w sieci nie powinno być problemem dla kogoś z dużym doświadczeniem przy pisaniu prac dyplomowych. Można więc śmiało stwierdzić, że copywriting to praca lekka i przyjemna i wiele osób właśnie za taką ją ma. Zarobki także są satysfakcjonujące. Trzeba jednak pamiętać, że to zajęcie wymagające staranności i dbałości o językową poprawność.

Studenci języków obcych są bardzo poszukiwani

Jeszcze lepiej, kiedy mamy do czynienia z absolwentem filologii innej niż polska. Znajomość angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego to ogromny atut dla copywritera, ale nie tylko.

Takie osoby bez problemu znajdą pracę zdalną chociażby przy tłumaczeniach, ale mają także więcej możliwości. Mogą na przykład zająć się nauczaniem języka polskiego jako obcego, co także jest coraz bardziej popularne i możliwe również w trybie zdalnym.

Absolwenci filologii na podbój rynku pracy

Wygląda na to, że absolwenci kierunków filologicznych zdecydowanie mają co robić na rynku pracy, także jeżeli chodzi o pracę zdalną. Inne możliwości to na przykład korekta tekstów, która często jest wybierana jako praca dodatkowa dla uzupełnienia domowego budżetu.

Każdy filolog, który chce pracować zdalnie w zaciszu domowego biura, powinien bez problemu znaleźć na rynku pracy coś dla siebie!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*