Pies Boo – dowiedz się więcej o tej rasie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Pies Boo – dowiedz się więcej o tej rasie

Zdjęcie główne: Alexey Demidov/pexels.com

Pomeranian, szpic miniaturowy, lub Boo. Pod takimi nazwami znamy tego uroczego psa. Skąd wzięło się tyle nazw? Czy warto zdecydować się na jego zakup? Na wszystkie pytania, znajdziesz odpowiedzi w tym artykule!

Szpice miniaturowe Boo to jedne z najpopularniejszych obecnie ras psów. Składa się na to ich uroczy, chwytający za serce wygląd, zadziorny i energiczny charakter i pewien psi celebryta. Dowiedz się, skąd wzięła się ta nazwa, jak zajmować się tymi psiakami i jakie jest ich usposobienie!

Skąd nazwa Boo?

Boo, to nie jest właściwa nazwa tej rasy, a więc dlatego znamy go pod tym imieniem? Wszystko rozpoczęło się w 2010 roku, kiedy to kobieta w San Francisco stworzyła stronę na Facebooku poświęconą swojemu pieskowi, uroczemu szpicowi miniaturowemu. Szybko stał się on sensacją internetu, jego wygląd chwycił za serca wszystkich wielbicieli małych pupili. Imię zwycięzcy konkursu na “Najsłodszego psa świata”, było Boo, co dziś stało się synonimem pomeraniana.

Psy tej rasy żyją od 12 do 15 lat, dlatego niestety ten psi celebryta zmarł w 2019 roku, tym samym jeszcze bardziej rozsławiając imię Boo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Buddy + Boo (@buddyboowaggytails)

Pies Boo i jego zachowania

Ten pupil jest bardzo energiczną i sympatyczną rasą, łatwo nawiązuje relacje z dorosłymi i dziećmi, ponieważ szybko przyzwyczajają się do nowego otoczenia. Ich intrygujący wygląd, to tylko jedna z zalet tego gatunku, są to psy inteligentne, które nietrudno wyszkolić. Co za tym idzie, są pupilami posłusznymi, gotowymi do niesienia pomocy. Dodatkowo idealnie nadają się do życia w mieszkaniach https://czaswogrodzie.pl/, lub mniejszych przestrzeniach, dzięki ich małej wielkości.

Pomeraniany to żywa, mała rasa psów. Lubią się uczyć i są bardzo lojalne, uparte i odważne. Często czują się one większe w porównaniu do swoich rozmiarów, przez co mogą początkowo instynktownie wdawać się z zatargi z większymi rasami. Pieski Boo w przeciwieństwie do innych małych psów nie przywiązują się tak mocno do swoich właścicieli. W związku z tym, czasami konieczne są szkolenia i tresura.

Szpice miniaturowe mają gęstą sierść, która potrafi być wymagająca, dlatego należy je czesać przynajmniej raz dziennie. Szczotkowanie należy rozpocząć od głowy i powoli przesuwać się do przodu, rozczesując sierść. Jednak nie można ich kąpać częściej niż raz w miesiącu. Podobnie jak z innymi rasami psów, okolice oczu, uszu i zębów Boo należy regularnie czyścić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Buddy + Boo (@buddyboowaggytails)

Ile kosztuje pies Boo?

Cena tych psów jest zależna od rodzaju hodowli, w jakiej go kupimy. Jeśli należy ona do Związku Kynologicznego w Polsce, czyli organizacji zrzeszającej miłośników i hodowców psów, cena będzie nieco wyższa (od 6000 do 12000 złotych). Za to mamy gwarancję dobrego pochodzenia pupila i etycznych działań hodowli.  Jeśli zdecydujemy się na zakup spoza ZKwP, cena Boo, będzie się wahać między 4000 a 5000 złotych.

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*