Najlepsze wtyczki SEO dla WordPress

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Najlepsze wtyczki SEO dla WordPress

Fox / pexels.com

Dzięki odpowiednim wtyczkom w WordPressie możesz wykorzystać w pełni jego funkcjonalność. Pomogą Ci one zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, dzięki czemu zaczniesz wyżej wyświetlać się na określone słowa kluczowe.

WordPress jest najbardziej przyjazną platformą CMS pod kątem SEO. Jeśli używasz tego narzędzia do zarządzania swoją stroną, musisz przeczytać ten wpis i dowiedzieć się więcej na temat wtyczek do WordPressa, które ułatwią Ci życie!

Czym jest WordPress?

WordPress to najpopularniejsza platforma do zarządzania treścią na stronie internetowej. Jest ona bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna, dlatego nie musisz mieć ogromnego doświadczenia w kodowaniu, żeby samodzielnie stworzyć własną stronę. Do rozpoczęcia pracy z WordPressem wystarczy wykupić odpowiednią domenę i hosting.

Platforma ta daje ogromne możliwości dzięki rozmaitej liczbie wtyczek, które sprawią, że Twoja witryna stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. Poniżej przedstawimy niektóre z nich, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać zalety WordPressa.

Niezbędne wtyczki SEO w WordPress

  1. WP Smush

Z pewnością wiesz, że Twoja strona powinna zawierać grafiki, które zainteresują czytelnika. Jednak często umieszczenie w witrynie obrazów o wysokiej rozdzielczości powoduje powolne ładowanie strony. Wtyczka WP Smush pozwoli na optymalizację obrazów bez utraty ich jakości. Działania te obejmują przede wszystkim poprawę szybkości ładowania witryny, zmianę rozmiaru grafiki czy odpowiednie jej dopasowanie. Pamiętaj również, że WP Smush jest w stanie zoptymalizować na raz aż 50 obrazów na stronie! Sprawdzi się to z pewnością podczas zarządzania sklepem internetowym.

  1. Yoast

Ta wtyczka WordPress poprowadzi Cię przez proces najlepszych praktyk optymalizacji. Oferuje ona szeroką gamę szablonów tytułów i meta opisów, dzięki czemu Twoja marka będzie bardziej spójna, a jej pozycja w rankingu wyszukiwarek znacznie wzrośnie. Wtyczka Yoast wykryje od razu, czy tytuł artykułu, meta opis i inne elementy na stronie spełniają standardy SEO. Warto dodać również, że dzięki niej będziesz mógł sprawdzić swoje treści pod kątem wszelkich błędów. Yoast po prostu wskaże Ci miejsca, w których powinieneś coś poprawić.

  1. Broken Link Checker

Ta wtyczka skanuje witrynę w poszukiwaniu uszkodzonych linków. Broken Link Checker poinformuje Cię e-mailem lub na stronie głównej WordPressa, gdy tylko je napotka. Wyświetli tam kod stanu HTTP, tekst kotwicy i źródło linku. Dzięki temu będziesz mógł go usunąć, zaktualizować lub zastąpić innym linkiem.

  1. All in One SEO Pack

Dzięki temu pakietowi wtyczek początkujący użytkownik WordPressa może zoptymalizować swoją witrynę za pomocą jednego kliknięcia.

Ta wtyczka SEO została stworzona w celu optymalizacji witryny bez konieczności instalowania kilku osobnych wersji. Jej funkcje obejmują: obsługę mapy witryny XML, pliku robots.txt, automatyczne generowanie meta tagów czy optymalizację szybkości witryny.

  1. Inline Related Posts

Ta wtyczka pomoże Ci zwiększyć liczbę wewnętrznych linków na stronie. Aby zmaksymalizować korzyści z treści w witrynie, upewnij się, że każda podstrona zawiera jak najwięcej linków do innych stron w Twojej witrynie.

  1. WP Super Cache

Obecnie szybkość ładowania strony jest kluczowym czynnikiem podczas określania rankingu SERP. Aby uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, będziesz musiał zadbać o szybkość ładowania witryny. W tym procesie przydaje się wtyczka WP Super Cache.

Jest ona łatwa w użyciu i umożliwia generowanie statycznych plików HTML. WP Super Cache drastycznie poprawi szybkość i wydajność Twojej witryny, co wpłynie nie tylko na poprawę jej pozycji w rankingach Google, ale także ogólnego wrażenia użytkownika.

Źródło: karsten madsen / pexels.com

  1. Redirection

Ta wtyczka pozwala na szybkie i proste zarządzanie błędami SEO na stronie. Narzędzie to sprawdza uszkodzone łącze i usuwa je. Pozwala także utworzyć przekierowania 301 dla uszkodzonych linków w witrynie bez konieczności znajomości skomplikowanych procedur. Przekierowanie może pomóc w rozwiązaniu problemu 301. Za pomocą tej wtyczki możesz łatwo tworzyć całe wzorce przekierowań, które poprowadzą użytkowników bezpośrednio do docelowych adresów URL. Ułatwia to trwałe przenoszenie stron internetowych na inny adres.

  1. Header, Footer and Post Injections

Ta wtyczka sprawia, że ​​dodawanie kodu do nagłówka lub stopki witryny jest bardzo proste. Jest to świetna alternatywa dla właścicieli witryn, którzy nie wiedzą, jak korzystać z menedżera tagów Google, a także dla tych, którzy nie posiadają dużej wiedzy czy doświadczenia w tej dziedzinie.

Za pomocą tej wtyczki SEO możesz dodać Google Analytics, Facebook i różne niestandardowe kody śledzenia do swojej witryny w ciągu kilku sekund.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już rozumiesz, jak działają poszczególne wtyczki w WordPress. Jednak pamiętaj, że niektóre z nich nie będą w stanie razem współpracować, przez co jedna może blokować działania drugiej. Najczęściej złym połączeniem jest wtyczka Yoast i All in One SEO Pack. Upewnij się więc, że korzystasz wyłącznie z jednego narzędzia, ponieważ tylko wtedy jest on w stanie poprawnie działać!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*