Najlepsze lampki na biurko dla dzieci – zestawienie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Najlepsze lampki na biurko dla dzieci – zestawienie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole, rodziców czeka wiele wydatków związanych z wyposażeniem małego ucznia. Oprócz książek, zeszytów, kredek i im podobnych rzeczy, konieczne jest bowiem przygotowanie domowego miejsca pracy, w skład którego wchodzą odpowiednie biurko, krzesło oraz lampka na biurko. Jak ją wybrać? Gdzie ustawić by dobrze spełniała swoją funkcję? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście.

Ale dlaczego w ogóle tak ważne jest, by odpowiednio dopasować lampki dla dzieci? W badaniach naukowych dowiedziono, że przy prawidłowo dopasowanym oświetleniu mózg ucznia pracuje lepiej, co gwarantuje wyższą efektywność pracy. Gdy natomiast światło jest źle dobrane, młody człowiek robi się senny i rozkojarzony, a sam jego wzrok zbytnio zmęczony. Są to poważne konsekwencje, których bardzo łatwo uniknąć.

Lampka biurkowa dla dzieci — zasady poprawnego wyboru

Dobre oświetlenie do nauki musi spełniać kilka kryterium. Pierwszym z nich jest moc żarówki. Powinna ona wynosić minimum 40 W – niższa wartość zbyt słabo rozjaśni przestrzeń. Kolejna kwestia to barwa światła. Lampka biurkowa najlepiej, jeśli świeci światłem neutralnym dla wzroku. Barwa neutralna jest bowiem najbardziej zbliżona do barwy światła słonecznego, które nasze oczy bardzo lubią.

Gdy już te dwa kryteria są spełnione, należy przejść do ustalenia długości przewodu, a co za tym idzie – ustalenia położenia oświetlenia. Omawiane produkty muszą być ustawione tak, by nie zasłaniały książek czy zeszytów. Najlepiej więc stawiać lampki biurkowe po przeciwnej stronie niż ręka, którą maluch pisze, nieco nad miejscem na materiały do nauki. Znając ten punkt oraz położenie kontaktu łatwo ustalisz konieczną długość przewodu.

Ale to nie wszystko. Kupując oświetlenie biurkowe przeanalizuj także poniższe kwestie:

  • energooszczędność – tu najlepiej wypadają lampki LED;
  • ruchome źródło światła – pomagające jeszcze lepiej dopasować kąt padania światła do własnych potrzeb;
  • przybornik – lampki wyposażone w niego to bardzo praktyczne rozwiązanie;
  • ściemniacz – dzięki któremu produkt będzie mógł służyć także jako lampka nocna.

Lampka do nauki dla najmłodszych uczniów

Małe dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły, nadal chcą mieć wkoło siebie dziecięcych bohaterów (zwierzęta, postaci z bajek) i przedmioty z innymi dziecięcymi motywami. Ważne są tu także radosne kolory. W tym wypadku decyduj się na Milagro Lily (dostępne wersje różowa i błękitna), czy praktyczne zielone lampy biurkowe z klipsem Candellux LED.

Lampki z przybornikami na biurko

Dzięki wyposażeniu oświetlenia do nauki w praktyczny pojemnik, na biurku dużo łatwiej będzie o zachowanie porządku. Poza tym dziecko będzie miało zawsze wszystko pod ręką, a zintegrowanie dwóch produktów w jeden znacząco oszczędzi miejsce na blacie. Nie wspominając już o oszczędności kosztów: dwa artykuł zazwyczaj kosztują więcej niż jeden. Dla tych, którzy szukają podstawowych rozwiązań, dobra będzie na przykład pomarańczowa lampka biurkowa dla dzieci Polux Helsinki LED. Z kolei Ci, dla których najważniejszy jest nowoczesny design, powinni spojrzeć na oświetlenie Sompex Pott w sklepie https://ardant.pl

Lampki biurkowe LED dla ucznia

Oświetlenie LED do nauki to nie tylko energooszczędność. Te rodzaje lampek biurkowych w większości cechują się też wysoką trwałością, ciekawym, nowoczesnym designem oraz dobrym doświetlaniem przestrzeni. Wyposażane są one niejednokrotnie w dodatkowe funkcjonalności, takie jak dotykowy włącznik z 3-stopniową regulacją natężenia światła obecny w modelu Milagro Viper LED. Ciekawym dodatkiem są też podstawy, które w tych produktach mogą świecić na dowolne kolory z palety RGB, co stanowi doskonałą dekorację wnętrza. Lampka biurkowa do nauki z taką funkcją to na przykład Polux Cosmos LED.

Jaka barwa światła do nauki dla dziecka?

Barwa światła może mieć istotny wpływ na naukę dziecka. Zazwyczaj preferowaną do nauki jest biała lub neutralna temperatura barwowa, która jest zbliżona do naturalnego światła dziennego. Odpowiednie oświetlenie może pomóc w zachęceniu dziecka do skupienia uwagi, poprawić koncentrację oraz zmniejszyć zmęczenie wzroku.

Ogólnie rzecz biorąc, światło o temperaturze barwowej około 5000-6500 kelwinów, co odpowiada neutralnemu białemu światłu lub światłu dziennemu, jest zalecane do nauki i czytania. Jest to światło, które jest jasne i wyraźne, co ułatwia czytanie, pisanie i wykonywanie zadań. Natomiast światło o cieplejszej barwie, np. około 2700-3500 kelwinów, może być bardziej relaksujące, ale może również sprawić, że tekst będzie mniej wyraźny i trudniejszy do odczytania.

Ważne jest także, aby unikać oświetlenia zbyt jasnego lub zbyt słabego, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego zmęczenia wzroku lub trudności w czytaniu. Dlatego też warto dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka, zapewniając mu optymalne warunki do nauki.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*