Kiedy warto zdecydować się na zakup ultrabooka?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Kiedy warto zdecydować się na zakup ultrabooka?

Alex Ghizila/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Ultrabooki to urządzenia, które stale zyskują na popularności. Są jednak przeznaczone do danej grupy użytkowników, cechujących się konkretnymi oczekiwaniami od sprzętu. Czym są ultrabooki, co je charakteryzuje i kiedy warto kupić taki sprzęt? Zapraszamy do lektury!

Czym są ultrabooki?

Ultrabooki to laptopy, jednak mają one pewne charakterystyczne cechy, które wyróżniają je w tej obszernej grupie urządzeń. Przede wszystkim o ultrabookach mówimy wtedy, gdy mamy do czynienia z urządzeniem, którego waga nie przekracza kilograma.

Ultrabooki są nie tylko lekkie, lecz także znacznie mniejsze od standardowych laptopów. Na rynku znajdziemy głównie modele wyposażone w ekrany od 10 do 13 cali. Mają one cienkie ramki i zmniejszone klawiatury – głównie bez bocznej części numerycznej. Te wszystkie zabiegi mają za zadanie zmniejszyć laptopa tak jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na parametry. Ultrabooki to połączenie innowacyjnych technologii, kompaktowych rozmiarów i wyjątkowej estetyki bez kompromisów w zakresie funkcjonalności.

Dla kogo ultrabook to dobry wybór?

Ultrabooki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie mobilność, jednak nie chcą rezygnować z pełnej funkcjonalności komputera. Dzięki swojej lekkiej i cienkiej konstrukcji są doskonałym wyborem dla biznesmenów, studentów i podróżników, którzy często przemieszczają się z miejsca na miejsce i potrzebują niezawodnego sprzętu w drodze.

Te naprawdę lekkie urządzenia można schować w torbie czy walizce i zawsze mieć pod ręką. Z ultrabooka wygodnie korzysta się w trasie, np. w pociągu czy komunikacji miejskiej. Świetnie sprawdzi się także w hotelach, na spotkaniach biznesowych czy w biurze w pracy, jeśli na blacie biurka nie ma dużej ilości wolnego miejsca.

Jeśli potrzebny Ci laptop do przeglądania sieci, oglądania filmów, korespondowania ze znajomymi czy do wykonywania zadań w programach niemających dużych wymagań technicznych, ultrabook to coś dla Ciebie!. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się w codziennych czynnościach, o ile nie chcesz na nim grać, tworzyć materiałów wideo czy obrabiać plików graficznie.

Dlaczego warto kupić ultrabooka?

Chociaż możliwości ultrabooków są nieco okrojone względem klasycznych laptopów, są to sprzęty naprawdę dobrej jakości. Producenci dbają o to, aby ich modele charakteryzowały się wytrzymałymi obudowami, eleganckim wyglądem i dobrymi podzespołami, które zapewnią szybką i wydajną pracę urządzenia przy podstawowych czynnościach. Najczęściej ultrabooki mogą pochwalić się także niezwykle pojemną baterią, pozwalającą na działanie bez ładowania nawet przez kilkanaście godzin!

Większość ultrabooków można bez problemu połączyć z telefonem i w pełni zsynchronizować dane oraz aplikacje dostępne na obu urządzeniach. W tej kwestii świetnie sprawdzają się Chromebooki, czyli specjalnie ultrabooki pracujące pod kontrolą systemu Google. Chromebooki poleca się przede wszystkim osobom często podróżującym, chcącym mieć wszystko, co najważniejsze w zasięgu ręki.

Decydując się na ultrabooka, należy dokładnie sprawdzić konkretny model przed zakupem. Przydatna w tym przypadku będzie recenzja danego urządzenia. W niej zazwyczaj znajdziemy testy wydajnościowe oraz różnego rodzaju informacje o sprzęcie.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*