Materiał Partnera
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wyszukiwarka Google Image Search powstała już w 2001 roku, jednak przez wiele lat znaczna część osób w ogóle o niej nie słyszała lub nie potrafiła z niej korzystać. Obecnie wyszukiwarka ta nosi nazwę Google Grafika i pozwala na znalezienie konkretnych informacji na podstawie zdjęć lub obrazów. Obecnie wciąż użytkownicy internetu dosyć rzadko korzystają z tej funkcji. Okazuje się jednak, że ta opcja niesie ze sobą wiele korzyści. Jak wyszukać zdjęcie w Google na telefonie? Przede wszystkim należy wejść w Google Grafika, a następnie wybrać „Wyszukiwanie obrazem” i dodać zdjęcie lub link do grafiki. Po chwili pojawi się Google Lens, w którym można po prostu kliknąć funkcję „Znajdź źródło obrazu” lub w wyświetlone po prawej stronie witryny grafiki. Kiedy wyszukiwanie obrazem jest przydatne? Przede wszystkim w sytuacji, gdy chcemy coś znaleźć, ale nie wiemy, jak się nazywa. Przykładowo, zrobiliśmy zdjęcie rośliny, drzewa lub zabytku, ale nie znamy konkretnej nazwy i informacji. Inną opcją jest wyszukiwanie osób po zdjęciu. Zwykle wyświetlają się profile w mediach społecznościowych, ale czasami również inne strony, np blogi, artykuły i inne informacje.
Kolejną ciekawą funkcją w Google jest znajdowanie wykresów lub diagramów. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki „diagram”, a obok niego słowo kluczowe, np. „diagram rower”. Już po chwili wyświetlą się grafiki przedstawiające budowę tego jednośladu. Taka opcja przydaje się m.in. do znalezienia informacji na temat budowy silnika lub anatomii ludzkiej. W praktyce diagramy i wykresy można wykorzystać na przeróżne sposoby.
W Google Maps możesz znaleźć nie tylko trasę do danego miejsca, lecz także atrakcje i potrzebne informacje. Wystarczy, że klikniesz opcję „Restauracje”, czy też „Stacje paliw”, aby wyszukać te znajdujące się w najbliższej okolicy. To jednak nie wszystko, ponieważ od 2022 roku na Google Maps znajdują się również zabytki w nowoczesnej formie, które mogą szczególnie zaciekawić turystów. Znajdziesz tam niewielkie grafiki, które możesz kliknąć i zobaczyć te atrakcje na żywo. W Polsce takie nowoczesne formy nie są dostępne we wszystkich miastach, jednak obejrzysz w ten sposób np. zabytki na mapie warszawskiej. W Stanach Zjednoczonych liczba nowych grafik z atrakcjami może przyprawiać o ból głowy, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Taka opcja przyda się m.in. w trakcie zwiedzania lub poszukiwania konkretnego miejsca.
Materiał Partnera