Kiedy podjąć decyzję o plastyce brzucha?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Kiedy podjąć decyzję o plastyce brzucha?

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Plastyka brzucha to jedna z bardziej popularnych operacji plastycznych, polegająca na chirurgicznym usunięciu nadmiaru powłok luźnej skóry brzucha. Składają się na nie: zwiotczała skóra, tkanka podskórna oraz tkanka tłuszczowa. Często dolegliwości towarzyszy rozejście kresy białej czyli rozdzielanie się mięśnia prostego brzucha, a także przepuklina pępkowa. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat samego zabiegu abdominoplastyki czyli plastyki brzucha, kto najczęściej decyduje się na tego typu operacje oraz jak wygląda okres pooperacyjny? Zapoznaj się z poniższym artykułem i podejmij świadomą decyzję.

Na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Plastyka brzucha czy też abdominoplastyka jest zabiegim chirurgicznym, przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie ogólne, które pacjenci nazywają potocznie narkozą, polega na zniesieniu świadomości oraz bólu. Proces ten jest kontrolowany i odwracalny. Podczas zabiegu, chirurg wycina nadmiar fałdu skórnego wraz z tkanką tłuszczową z okolic brzucha, wzmacnia mięśnie poprzez ich prawidłowe zespolenie czy też usuwa worek przepuklinowy w przypadku przepukliny pępkowej. Cięcie prowadzone jest w dolnej części brzucha. Dodatkowym elementem operacji jest przeniesienie i odtworzenie na nowo pępka. Jeśli mamy do czynienia z niewielkim nadmiarem skóry do usunięcia i nie ma potrzeby, żeby przenosić pępek, mówimy o miniabdominoplastyce.

Kto jest najlepszym kandydatem do operacji plastycznej brzucha?

Z tego typu zabiegów najczęściej korzystają kobiety, które mają za sobą kilka ciąż, jak wskazują informacje ze strony https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/#plastyka-brzucha-po-ciazy, pacjentki u których występują różne deformacje powłok jamy brzusznej – osoby z obwisłą skórą na brzuchu, osoby z rozejściem mięśni brzucha, aż wreszcie pacjenci po zabiegach bariatrycznych.

Operacje bariatryczne polegają na chirurgicznym zmniejszeniu objętości żołądka, w konsekwencji których dochodzi do znacznej utraty wagi oraz pojawia się nadmiar luźnej skóry zwłaszcza w okolicach brzucha. Tego typu rozwiązania stosuje się jedynie w przypadku otyłości drugiego i trzeciego stopnia, kiedy zawiodły wszystkie  tradycyjne metody leczenia.

Plastyka brzucha, gdzie najlepiej przeprowadzić zabieg ?

Wybór Kliniki to decyzja pierwszoplanowa. Bardzo istotne jest doświadczenie personelu medycznego przy przeprowadzaniu operacji plastycznej brzucha.  Do takich miejsc należy Klinika Derm-Estetyka, która znajduje się w Centrum Gdyni przy ulicy Stefana Batorego 7/35.

Jeśli interesuje cię plastyka brzucha w Derm-Estetyka, wejdź na wskazaną stronę i dowiedz się więcej lub zarezerwuj konsultację drogą telefoniczną pod numerem 500-430-484 lub mailowo: [email protected].  Niezbędna jest konsultacja osobista, chirurg musi przeprowadzić  fizykalne pacjenta.

Rekonwalescencja po zabiegu abdominoplastyki

Pacjenci często zadają pytania: ile czasu będę potrzebował/wała, żeby dojść do siebie po operacji brzucha? Jest to kwestią indywidualną. Jest grupa pacjentów, która po tygodniu od zabiegu czuje się świetnie. W dużej mierze samopoczucie pacjenta po plastyce brzucha zależy od:

  • jego motywacji,
  • rozległości zabiegu,
  • wieku,
  • chorób współistniejących,
  • prowadzonego trybu życia: aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, palenia tytoniu.

Po operacji plastycznej brzucha, przez kilka pierwszych tygodni, pacjent pojawia się w Klinice raz w tygodniu na zmianę opatrunków. Szwy zdejmowane są najczęściej po 14 dniach. Przez 6 tygodni niezbędne jest noszenie specjalnego pasa uciskowego, który pomaga w gojeniu rany pooperacyjnej oraz zmniejsza obrzęk. Większy wysiłek fizyczny wskazany jest po 6-8 tygodniach od operacji.

Blizna po plastyce brzucha kształtuje się do roku, początkowo jest czerwona, może ulegać zgrubieniu, dopiero po kilku miesiącach przybiera kolor skóry. Wskazany jest delikatny, okrągłymi ruchami, masaż blizny, maścią na bazie silikonu.

Decyzję o wykonaniu plastyki brzucha pacjent podejmuje w porozumieniu z chirurgiem plastycznym. Lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta, wskazania medyczne oraz oczekiwania estetyczne, a także omawia możliwe ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Plastyka brzucha może być rozważana w przypadku nadmiaru skóry, zwiotczenia mięśni brzucha lub innych problemów estetycznych, które nie mogą być rozwiązane za pomocą diety i ćwiczeń. Ostateczna decyzja należy do pacjenta, który musi być świadomy wszystkich aspektów zabiegu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*