Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Rawpixel/elements.envato.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W zależności od zakresu działalności biur rachunkowych, ich praca może być zawężona lub rozbudowana. Zazwyczaj biura te świadczą usługi z zakresu księgowości, kadr i płac czy doradztwa podatkowego. Decydując się na wybór biura rachunkowego, warto wybierać takie firmy, które cieszą się dużym zaufaniem klientów i dobrymi opiniami na rynku.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem biura rachunkowego? Jaką inną pomoc możemy uzyskać od tego rodzaju podmiotów? Sprawdź koniecznie!

Biura rachunkowe – czym są?

Biurami rachunkowymi nazywamy firmy, które posiadają uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych i na podstawie umowy ze swoim klientem świadczą mu usługi wynikające z nadanych im uprawnień. Oznacza to, że biura te zajmują się sprawami księgowymi danej firmy, za co pobierają opłatę zgodną z umową za świadczenie tychże usług. Oferta poszczególnych biur może nieco różnić się od siebie. Niektóre z nich proponują np. tylko obsługę księgową, a inne dodatkowo świadczą usługi kadrowo-płacowe, doradztwo podatkowe, sporządzanie deklaracji podatkowych itp. Przed podjęciem współpracy z taką firmą warto więc przeanalizować i jasno określić swoje potrzeby oraz znaleźć takie biuro księgowe, które będzie w pełni odpowiadać naszej firmie.

Księgowość a rachunkowość

Rachunkowością nazywamy system ewidencji zdarzeń gospodarczych firmy. Obejmuje ona gromadzenie, przetwarzanie i prezentację danych, a dodatkowo także ich analizę i ocenę. Pozwala nam uzyskać szerszy ogląd na sytuację finansową firmy.

Księgowość to jedna z trzech części składających się na rachunkowość (usługi księgowe stanowią więc integralną część rachunkowości). Księgowość można określić jako rejestracyjną część rachunkowości, która skupia się na dokumentowaniu zdarzeń gospodarczych mających wpływ na daną działalność gospodarczą.

Kto korzysta z usług biur rachunkowych?

Ogólnie przyjęło się, że pomoc, jaką świadczą biura rachunkowe, kierowana jest tylko do jednoosobowych działalności gospodarczych. Nie jest to jednak prawdą. Ze wsparcia księgowego korzysta wiele innych małych czy średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają swojego własnego działu księgowości. Czasami usługi księgowe kierowane są również do osób fizycznych.

księgowi podczas przygotowywania raportów

Fot.: DC_Studio/elements.envato.com

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Jak już wiemy, oferty poszczególnych biur rachunkowych mogą się różnić. Niemniej podstawowy zakres działalności będzie bardzo podobny. Biura rachunkowe oferują prowadzenie księgowości firm czy pomoc podczas wypełniania takich pism jak np. deklaracje podatkowe, deklaracje ZUS.

Zajmują się prowadzeniem:

  • ksiąg przychodów i rozchodów,
  • ksiąg rachunkowych i handlowych,
  • ryczałtowej ewidencji przychodów,
  • ewidencji VAT,
  • przygotowywaniem deklaracji VAT, PIT czy CIT.

Ponadto niektóre biura prowadzą kompleksową obsługę pracowników małych i średnich firm: sporządzą umowy dla twojej firmy, przygotują raporty oraz rozliczą urlopy i nadgodziny pracowników, naliczą wynagrodzenia i przygotują siatki płac. Takie biura koordynują badania lekarskie, szkolenia BHP i wiele innych.

W zakresie doradztwa podatkowego najczęściej możemy spodziewać się takich usług jak kompleksowa obsługa powstających podmiotów, konsultacje podatkowe i doradztwo z zakresu prawa podatkowego czy przygotowywanie zeznań podatkowych.

Biuro rachunkowe może prowadzić doradztwo gospodarcze, analizy finansowe (stanowiące podstawę do podejmowania odpowiednich decyzji biznesowych), doradztwo w zakresie finansowania, pomoc w sporządzaniu wniosków kredytowych i leasingowych, a także wniosków o dotacje unijne. Takie podmioty mogą też zajmować się świadczeniem usług związanych z procesem upadłościowym firm. Pomagają wybierać odpowiednie rozwiązania.

Czasami z usług księgowych i rachunkowych można skorzystać online. Biuro obliczy dla przedsiębiorcy czy spółki podatki i składki na koniec miesiąca oraz przedstawi je w formie raportów.

Biuro rachunkowe As Taxes dla twojej firmy!

Biuro rachunkowe As Taxes zyskało zaufanie klientów dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie kompleksowych usług księgowych. Specjaliści ciągle aktualizują swoją wiedzę na temat obowiązujących przepisów, dzięki czemu mogą dostarczyć klientom aktualnych informacji i porad dotyczących np. zmian w prawie podatkowych. Biuro As Taxes mieści się w Bieniewicach, a swoją pomoc oferuje również na terenie Grodziska Mazowieckiego, Huty Żabiowolskiej, Radziejowic, Nadarzyna, Mszczonowa, Pruszkowa i Piaseczna. Współpracę można podjąć także online!

Biuro księgowe Grodzisk Mazowiecki świadczy pomoc dla przedsiębiorców w pełnym zakresie (księgowość pełna, uproszczona, ryczałt ewidencjonowany, rejestracja działalności gospodarczej czy obsługa kadr i płac). Firma dostarcza do klienta raporty finansowe i profesjonalne analizy, które pozwalają zrozumieć bieżącą kondycję finansową danego przedsiębiorstwa i umożliwiają podejmowanie trafnych decyzji związane z rozwojem firmy.

wystawianie faktur

Fot.: StudioVK/elements.envato.com

Pełna księgowość

Firma oferuje m.in. prowadzenie ksiąg handlowych, rachunkowych, sporządzanie planu kont, księgowanie dokumentów, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia, naliczanie podatku dochodowego, sporządzanie deklaracji, prowadzenie rozrachunków z kontrahentami oraz działania związane z rozliczaniem podatku VAT.

Uproszczona księgowość

W zakres usług wchodzi prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPIR), księgowanie dokumentów, prowadzenie ewidencji wyposażenia, naliczanie podatków i ustalanie wysokości zaliczki miesięcznej oraz kwartalnej, wypełnianie deklaracji rocznych czy rozliczanie podatku VAT.

Ryczałt ewidencjonowany

Na ofertę As Taxes składa się również prowadzenie ewidencji uproszczonej dla podatku zryczałtowanego, księgowanie dokumentów uproszczonej ewidencji ryczałtu, naliczanie podatku zryczałtowanego, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia, a także ustalanie wysokości podatku, rozliczenia podatkowe oraz sporządzanie deklaracji rozliczania różnego rodzaju transakcji.

Rejestracja działalności gospodarczej

Zakres usług obejmuje pomoc w wyborze formy opodatkowania, pomoc w zarejestrowaniu firmy w CEIDG, KRS, VAT czy zgłoszenie do ZUS-u. Dowiesz się też, jaką formę działalności możesz wybrać. Oferta zawsze jest dopasowana do aktualnych, indywidualnych potrzeb klienta.

Kadry i płace

Firma oferuje klientom też prowadzenie spraw związanych z zatrudnionymi w działalności pracownikami, w tym m.in. prowadzi ewidencję pracowników, kart urlopowych, badań lekarskich czy szkoleń, sporządza umowy, listy płac, prowadzi kartoteki wynagrodzeń, wypełnia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, zgłasza pracowników do ZUS-u, wylicza zobowiązania i sporządza deklaracje do Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

Co jeszcze zyskujesz, podejmując współpracę z As Taxes?

Współpracując z biurem rachunkowym As Taxes, zyskujesz:

  • Oszczędność czasu – biuro księgowe zajmie się naszymi podatkami i kontaktem z Urzędem Skarbowym, a my możemy skoncentrować się tylko i wyłącznie na pracy i zarabianiu!
  • Bezpieczeństwo – dzięki współpracy z profesjonalną firmą zatrudniającą wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych, wszystkie dane są dobrze chronione. Biuro posiada procedury, które zapewniają pełne bezpieczeństwo w kontekście danych finansowych firmy.
  • Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście – pracownicy biura rachunkowego As Taxes zapewniają pełen profesjonalizm i indywidualne podejście zarówno do stałych, jak i nowych klientów. Specjaliści z As Taxes posiadają duże doświadczenie księgowe. Dzięki ich wiedzy poznasz najlepsze rozwiązania w danej sprawie! Wszystkie sprawy finansowe są prowadzone na wysokim poziomie, zgodnie z zobowiązującymi przepisami.
  • Księgowość na odległość (biuro rachunkowe online) – As Taxes świadczy również usługi online. To nowoczesne podejście do prowadzenia biura rachunkowego, które zapewnia wygodę i elastyczność dla przedsiębiorców. Dokumentację przesyła się w formie skanów, dlatego nieważne jest czy prowadzisz firmę w okolicach Warszawy, czy w innym mieście. Na podstawie wysłanych dokumentów biuro rachunkowe dokonuje zestawienia i rozliczeń podatkowych, a następnie odsyła dokumenty do klienta.
  • Możliwość wysyłki dokumentów – przy takiej współpracy dokumenty księgowe wysyłane są kurierem, a wszelkie problemy, czy pytania rozwiązywane są drogą mailową lub telefoniczną. Dokumenty wówczas przechowywane są w biurze rachunkowym, a po zakończonych roku obrotowego klient otrzymuje je z powrotem.

Biuro rachunkowe As Taxes stawia na indywidualne podejście do przedsiębiorcy i dba o pełne zrozumienie potrzeb swoich klientów. Gwarantuje rzetelność, terminowość, szybką reakcję w każdej sytuacji, a także stały kontakt i informacje o wyniku finansowym oraz wysokości podatków!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*