Jak zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca?

drobotdean/freepik.com

Artykuł sponsorowany

Budżet niebezpiecznie zbliża się do czerwonej kreski? Chciałbyś odłożyć na wakacje, ale codzienne wydatki zabierają całą wypłatę? Sprawdź nasze porady – być może którejś jeszcze nie znałeś, a pozwoli Ci na zaoszczędzenie znacznej sumy.

Lista potrzeb, lista zakupów

I nie, to nie są te same rzeczy! Lista potrzeb to produkty, których potrzebujesz, ale także te, które są zużywane w Twoim domostwie w większych ilościach, które można przechowywać przez dłuższy czas, np. mleko, mąka, przyprawy. Z tego względu otrzymują one „specjalny” status, w którym nawet jeśli nie masz ich na liście zakupów, gdy pojawią się w sklepie w określonej cenie, kupujesz je na zapas. Z kolei lista zakupów to spis produktów, które zamierzasz kupić i zużyć w najbliższym czasie. Dzięki niej możesz oszacować koszt zakupów, do którego następnie dodajesz około 10% „buforu” – pieniędzy, które możesz przeznaczyć na produkty z listy potrzeb.

Przykład: jeśli na liście zakupów masz składniki na rosół, ale w sklepie pojawiają się promocje na masło, które znajduje się na liście potrzeb, kupujesz porcję rosołową, włoszczyznę i właśnie masło. Mimo kosztu wyższego od szacowanego nie będziesz się martwić, że masło trafi na Twoją listę zakupów w momencie, w którym kostka będzie kosztować 7 złotych i więcej.

Przegląd promocji w różnych sklepach

Niejako łączące się z poprzednim punktem, ale wymagające również odrobiny czasu. Sklepy umieszczają najatrakcyjniejsze promocje w reklamach, ale to gazetki oferują pełną listę przecenionych produktów. Ich przejrzenie jeszcze w domu i analiza, w którym sklepie warto nabyć konkretne produkty, pozwoli Ci oszczędzić od kilku do nawet kilkunastu złotych na jednych zakupach.

Portale z promocjami

Wiosenna wyprzedaż Amazon umknęła Twojej uwadze? Promocja na laptopy, które chciałeś nabyć, umknęła Ci koło nosa? Nie z tymi portalami. To zazwyczaj strony aktualizowane na bieżąco przez samych użytkowników i administratorów, dzięki czemu uwadze nie umykają nawet krótkie, trzydniowe promocje. I to nie tylko na artykuły spożywcze! Serwis taki jak HotShops.pl pozwala na znalezienie ofert z dziedziny AGD, elektroniki czy sprzętów np. ogrodniczych. Sprawdzane nawet raz dziennie, serwisy umożliwiają wychwycenie ofert, które umożliwią Ci zakup drogiego sprzętu czy innych produktów w cenach o wiele niższych, niż sugeruje np. zwykła internetowa wyszukiwarka.

Cashback

Warto się nim zainteresować, zwłaszcza jeśli często wykonujemy zakupy kartą – niektóre banki oferują zwrot części kwoty wydanej w poszczególnych placówkach – lub przez internet. Ten sposób posiada jeden minus: jak większość programów lojalnościowych, wymaga wczytania się w warunki umowy i bieżące sprawdzanie dostępności promocji w danym sklepie. Przy zakupach przez internet możliwe jest instalowanie wtyczek, które samodzielnie sprawdzą i poinformują nas o dostępności cashbacku, ale programy bankowe mogą wymagać analizy dokumentacji. Mimo wszystko, jak mówi stare powiedzenie: zbierz grosz do grosza…

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*