Jak podłączyć smartfon do telewizora? Poznaj telewizor z internetem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak podłączyć smartfon do telewizora? Poznaj telewizor z internetem

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ostatnie lata upłynęły pod hasłem technologicznej rewolucji. Obserwując rynek nietrudno zauważyć, jak dużym zmianom uległy urządzenia elektroniczne, a przede wszystkim telewizory. Zwiększyły się zarówno wymiary ich ekranów, jak i funkcjonalność. Czy wiedziałeś o tym, że smartfon jako pilot do telewizora to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród użytkowników? Zastanawiasz się, na czym to polega oraz jak podłączyć smartfon do telewizora? W poniższym artykule poznasz przydatne funkcje smart TV w telewizorze.

Czym jest telewizor z internetem?

Na początek odrobina teorii. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Smart TV, który od wielu sezonów cieszy się nieustającym zainteresowaniem, a każdego roku na jego zakup decyduje się coraz więcej użytkowników? 

Smart TV to nic innego jak telewizor z internetem. Oznacza to, że Twój Smart TV posiada stały dostęp do internetu, a oprócz tego może współpracować z innymi urządzeniami w Twoim domu, np. smartfonem czy sprzętem audio.

Skąd wzięło się takie rozwiązanie? Co ciekawe, pierwszą firmą na świecie, która postanowiła wprowadzić taką innowację był Samsung i odbyło się to w 2009 roku. Od tej pory firma dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z ich produktu było wygodne i intuicyjne. Obecnie platforma funkcjonuje pod nazwą Samsung Smart TV i ma do zaoferowania użytkownikom prawie 500 aplikacji, w tym najpopularniejsze serwisy streamingowe, jak Netflix, SkyShowtime, Youtube, Prime Video i wiele innych.

Telewizor z internetem daje również możliwość gry w chmurze, bez konieczności podłączania konsoli, a także wiele możliwości personalizacji.

Jak podłączyć smartfon do telewizora? 

Bez wątpienia, jedną z najwygodniejszych funkcji Samsung Smart TV jest możliwość odtwarzania treści z telefonu na swoim komputerze. Zatem jak podłączyć smartfon do telewizora? 

Jako użytkownik urządzeń Samsung nie musisz już korzystać z kabla HDMI ani innych opcji, które mogą okazać się czasochłonne lub zwyczajnie niepraktyczne. Do dyspozycji masz dwa rozwiązania: aplikację SmartThings oraz funkcję Dotknij i wyświetl.

Jeśli wybierasz SmartThings, wystarczy włączyć aplikację na swoim telefonie i to wszystko! SmartThings rozpoznaje telewizor automatycznie, przez co Ty nie musisz wykonywać dodatkowych akcji.

Drugim nowoczesnym rozwiązaniem jest Dotknij i wyświetl, która pozwala na sparowanie urządzeń w bardzo krótkim czasie. Dotknij ramkę Smart TV swoim smartfonem, a urządzenia w kilka chwil będą gotowe do użycia.

Funkcje Smart TV w telewizorze

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie, jakim jest nowoczesny telewizor z internetem? Dzięki praktycznym funkcjom będziesz w stanie w wygodny i intuicyjny sposób dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Natomiast dzięki aplikacji SmartThings będziesz mógł szybko i wydajnie zarządzać swoim domem z ekranu telewizora.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

Fot.: materiał Klienta

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*