Jak dbać o żywotność baterii do urządzeń?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak dbać o żywotność baterii do urządzeń?

Artykuł sponsorowany

Współczesne urządzenia, a w szczególności telefony, potrafią bardzo szybko zużywać baterię. Jest jednak kilka sposobów, aby temu zapobiec. Jak więc dbać o żywotność baterii we wszystkich Twoich urządzeniach? Oto nasze triki, dzięki którym będziesz cieszyć się pełną baterią na dłużej!

Mimo że urządzenia takie jak smartfony towarzyszą nam każdego dnia, to wciąż bardzo mało osób wie, jak zadbać o baterię w takim urządzeniu. Co możesz zrobić, aby wystarczała ona na dłużej? Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów!

Oszczędzanie baterii w kilku krokach

Chcesz, aby Twój smartfon lub laptop działał dłużej? Zadbaj o jego baterię! Podpowiadamy, jak możesz to zrobić w kilku prostych krokach!

Nie rozładowuj baterii

Nie czekaj aż na Twoich urządzeniach pojawią się komunikaty o bardzo niskim poziomie baterii, ponieważ takie mocne rozładowywanie jej nie wpływa dobrze na jej kondycję. Kiedy więc warto sięgnąć po ładowarkę? Optymalnym rozwiązaniem będzie podpięcie sprzętu do ładowania w momencie, kiedy bateria będzie miała 30% naładowania. 

Ładuj sprzęt na noc

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu żywotności Twojego sprzętu, możesz ładować go na noc. Mitem jest, że telefon lub laptop należy odłączyć od razu, kiedy bateria będzie naładowana do 100 procent – taka sytuacja wcale nie jest korzystna dla akumulatora. Warto wiedzieć, że współczesne sprzęty elektroniczne są najczęściej wyposażone w układy, które nie pozwalają na nadmierne obciążenie baterii, dzięki czemu możesz cieszyć się sprawną baterią przez bardzo długi czas! Przydatne mogą okazać się także ładowarki do akumulatorów.  

Oszczędzaj energię

Jest także kilka sposobów na zaoszczędzenie energii poprzez rozsądne użytkowanie telefonu lub laptopa. Zacznij od ustawienia jasności ekranu – warto go nieco przyciemnić, aby Twój sprzęt nie rozładowywał się tak szybko. Pamiętaj także, aby nie zostawiać żadnych aplikacji działających w tle, chyba że rzeczywiście tego potrzebujesz. Jeśli z głową podejdziesz do użytkowania swojego sprzętu elektronicznego, możesz mieć pewność, że będzie on sprawny przez dłuższy czas. 

Unikaj bardzo wysokich temperatur

Aby jeszcze bardziej zadbać o baterię w Twoich urządzeniach, pamiętaj również o tym, aby nie wystawiać go na bardzo wysokie temperatury. Praca na laptopie lub długie korzystanie ze swojego smartfona w pełnym słońcu w lecie nie jest więc najlepszym pomysłem.

Fot.: Tyler Lastovich/pexels.com

Udostępnij:
Aleksandra Michaliszyn
Studentka public relations i fanka ciekawych rozwiązań. Uwielbia tworzyć, a DIY nie jest jej obce. Swoją przyszłość wiąże z pisaniem, a w wolnych chwilach lubi odkrywać nowe miejsca, czytać kryminały i gotować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*