Czy da się usunąć konto na Instagramie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Czy da się usunąć konto na Instagramie?

Zdjęcie główne: Lisa Fotios/pexels.com

Wiele osób zastanawia się, czy można usunąć istniejące konto na Instagramie. Otóż tak, jest to możliwe, ale wymaga to trochę czasu i jest dosyć skomplikowane. Aby trwale usunąć konto na tej platformie, musimy złożyć specjalny wniosek — pytanie jak i gdzie go znaleźć?

Czasem przychodzi taki dzień, kiedy niektórzy użytkownicy podejmują decyzję o permanentnym wylogowaniu się z Instagrama, czyli postanawiają usunąć swoje konto. Wydawałoby się, że wystarczy nacisnąć ikonę “usuń konto” i po sprawie, natomiast twórcy tej platformy zadbali, żeby nie było to takie proste.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Aby trwale usunąć konto na Instagramie, musimy wejść na specjalną stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/. Co istotne, nie możesz tego zrobić z poziomu aplikacji mobilnej, tylko poprzez przeglądarkę internetową. Jedyną osobą uprawnioną do usunięcia konta na IG jest jego właściciel, więc nikt inny nie będzie w stanie tego zrobić.

Jak usunąć konto na Instagramie — co dalej?

Po wejściu na wskazany adres strony internetowej wyświetla się informacja “usuń swoje konto” a poniżej proszeni jesteśmy o podanie powodu. Do wyboru mamy kilka opcji takich jak:

  • Utworzenie drugiego konta
  • Chcę coś usunąć
  • Obawy dotyczące prywatności
  • Zbyt wiele reklam
  • Problemy z rozpoczęciem
  • Nie mogę znaleźć osób do obserwowania
  • Nie mam na to czasu
  • Inny powód

Po zaznaczeniu wybranego powodu jesteśmy proszeni o podanie hasła do logowania, którego używaliśmy podczas korzystania z aplikacji.

Ile trwa usunięcie konta?

Po wypełnieniu zgłoszenia o chęci usunięcia konta na Instagramie jesteśmy zapewnieni, że przez 30 dni nasze konto będzie niewidoczne dla innych użytkowników, ale dane wciąż będą przechowywane. Oznacza to, że jeśli w przeciągu tych 30 dniu zdecydujesz, że chcesz odzyskać swoje konto, będzie to jeszcze możliwe.

Po upływie tych 30 dni nasze konto zostaje trwale usunięte, bez możliwości odzyskania. Pomimo trwałego usunięcia konta, posty, na których zostaliśmy kiedykolwiek oznaczeni, zawierające nasz wizerunek, dalej będą dostępne. Dlatego należy przykuwać dużą uwagę do tego co publikujemy, jak i tego co publikują inni.

Czy konto na Instagramie można usunąć tymczasowo?

Istnieją takie sytuacje, że chcemy zrobić sobie przerwę od social mediów. Nie chcemy wtedy trwale usuwać naszych kont na platformach tylko tymczasowo zawiesić ich działanie. W takim wypadku posty, liczba obserwujących czy polubienia zostają nienaruszone. Twórcy Instagrama zadbali o to, aby zamiast całkowitego usuwania konta można je było jedynie dezaktywować. Jak to zrobić?

W tym przypadku, podobnie jak w sytuacji usuwania konta, musimy zalogować się za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie należy przejść na swój profil i do zakładki “Edytuj profil”. Po zjechaniu na sam dół ukaże się opcja “Tymczasowe wyłączenie konta”. Tak samo jak w przypadku usunięcia konta na IG jesteśmy proszeni o podanie powodu, wpisanie hasła do logowania i kliknięcie “Wyłącz tymczasowo konto”. Takim oto sposobem, zamiast permanentnego usunięcia konta możemy jedynie “zawiesić” jego działanie.

Usunięcie konta na Instagramie — dlaczego ludzie się na to decydują?

Coraz więcej ludzi decyduje się na usunięcie konta na Instagramie, ale dlaczego? Często wynika to z ilości danych, jakimi dysponuje platforma po naszym dołączeniu do aplikacji. Instagram pozyskuje nowe dane za każdym razem kiedy decydujemy się udostępnić post, relację czy nawet wymieniamy wiadomości. Wiele ludzi nie jest świadomych, że w momencie korzystania z aplikacji, ma ona dostęp do naszego aparatu i jest w stanie zobaczyć, co obecnie robimy. Instagram przekazuje te dane reklamodawcom i partnerom, którzy monitorują działania podejmowane na tej platformie.

Często powodem usunięcia konta na IG jest także fakt, że aplikacja zabiera nam strasznie dużo czasu, który moglibyśmy lub nawet powinniśmy wykorzystać na inne, niezbędne sprawy.

Artykuł powstał dzięki współpracy z:

netifis.pl
bestinformis.pl
tiperhome.pl
goodadvicer.pl
quitimer.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*