7 powodów, dla których musisz pomyśleć o responsywnym projektowaniu stron!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
7 powodów, dla których musisz pomyśleć o responsywnym projektowaniu stron!

ANTONI SHKRABA / pexels.com

Na pewno nieraz miałeś problem, że Twoja strona internetowa źle wyświetla się na urządzeniach mobilnych. Nie wiedziałeś jak sobie z tym poradzić? Czym właściwie jest responsywne projektowanie? Mamy nadzieję, że zaspokoimy Twoją ciekawość tym artykułem.

Ludzie nie przeglądają już Internetu tylko na swoich komputerach domowych, dzieje się to głównie na tabletach i urządzeniach mobilnych z mniejszymi ekranami. Powód, dla którego Twoja strona nie wyświetla się poprawnie na urządzeniach mobilnych, jest jeden… Twoja witryna nie jest przystosowana do tej funkcji lub rozmiaru ekranu. Nie martw się, że jesteś w tym sam i inni nie mają z tym problemu. Jest to normalne, że nie wszyscy wiedzą czym jest responsywne projektowanie stron internetowych.

Musisz pamiętać, że staje się to dla Ciebie dużym problemem, ponieważ w ten sposób możesz tracić ruch na swojej stronie, a przy tym potencjalnych klientów. Powoduje to również spadek Twojej witryny w wynikach wyszukiwania oraz czasu, który spędzają użytkownicy na stronie. Dlatego musisz pamiętać o tych 7 zasadach, dla których powinieneś włączyć responsywne projektowanie stron internetowych do swojego biznesowego życia i osiągnąć korzyści.

  1. Większość społeczeństwa chce witryn przyjaznych w odbiorze

Faktem jest, że użytkownicy preferują strony internetowe, na których wszystko szybko działa. Inaczej dostają frustracji i szybciej opuszczają witrynę, niż ona się załaduje. Dlatego postaw na responsywne projektowanie stron internetowych i zaangażuj tym swoich odbiorców. Jeżeli Twoja witryna będzie kompatybilna z urządzeniami mobilnymi, to zauważysz zwiększony ruch na niej. Musisz zainwestować w responsywny projekt, aby dopasować odpowiednie rozmiary, czcionki i układy stron. Już nie wystarczy samo posiadanie strony internetowej!

Można powiedzieć, że jest to nowym standardem w obecnych czasach, ponieważ dzięki temu utrzymujesz swoją obecność w Internecie. Atrakcyjny design z przyjazną nawigacją przyciąga odbiorców.

Dużo przedsiębiorców jeszcze o tym nie wie dlatego, jeśli zadziałasz szybko, to możesz odnieść większe korzyści! Staniesz się liderem w branży…

  1. Stawiaj na szybkość w odbiorze

Pamiętaj, że nikt nie lubi powolnych stron internetowych i często ludzie odchodzą, jeśli ładowanie jej zbyt długo trwa. Pomyśl o sobie, czy Ty chciałbyś korzystać z takiej strony? Pewnie nie!

Zwiększ szybkość ładowania witryny i zapobiegnij niepotrzebnemu spadkowi na niej. Możesz to zrobić, optymalizując niektóre elementy na swoich stronach. Im szybciej ludzie mogą uzyskać dostęp do Twoich treści, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaną na dłużej.

  1. Ponad trzy czwarte społeczeństwa posiada smartfony

Obecnie dziwi nas fakt, że ktoś nie posiada smartfona. Jest to dla nas tak naturalną rzeczą, że nie myślimy nad tym, że ktoś może go nie mieć. Posiadają go prawie wszyscy… i nie trudno zrozumieć dlaczego. Jest to spowodowane łatwością, szybkością i wielozadaniowością w użytkowaniu. Jest to integralna część naszego życia. Dlatego sensowne jest, aby dostosowywać swoją stronę internetową do urządzeń mobilnych, dzięki responsywnemu projektowaniu i SEO.

  1. Wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych ufają kompatybilnej stronie

Już 94% społeczeństwa uważa, że nie ufa stronie internetowej, jeżeli jest ona źle zaprojektowana! Pamiętaj, że pierwsze wrażenie ma znaczenie, a ta zasada jest jeszcze ważniejsza w przypadku stron internetowych. Jeśli Twoja witryna jest trudna w nawigacji, musisz ją ulepszyć i poprawić!

To samo dotyczy się strony internetowej, która nie dostosowuje się do urządzeń mobilnych. Musisz postawić na projekt, a dzięki niemu zdobędziesz same korzyści! Musisz pamiętać, że opinia zadowolonych klientów jest najważniejsza. Dlatego spraw, abyś je dostawał!

  1. Telefon odgrywa największą rolę w świecie Internetu

Obecnie mobilność stała się nowym standardem w interakcji ze światem. Korzystamy z tego przez cały czas, w celu zapewnienia sobie rozrywki i nie tylko.

Dzięki responsywnemu projektowaniu strony internetowej możesz sprawić, że Twoja witryna będzie równie chętna w odbiorze! Pamiętaj, że brak kompatybilności odstrasza potencjalnych klientów, a Twoja strona nie rozwija się i nie zarabia. Może to osłabić potencjał Twojej firmy. Dzięki projektowaniu możesz pokazać odbiorcom swoją stronę, gdzie tylko będą mieli na to ochotę.

  1. Google preferuje strony przyjazne urządzeniom mobilnym

Musisz pamiętać, że Google dba o to, aby najlepsze wyniki wyszukiwania były przyjazne dla urządzeń mobilnych. Ponieważ on wie, że użytkownicy częściej używają telefonów komórkowych niż komputerów stacjonarnych.

Obecnie aż 82% użytkowników używa urządzeń mobilnych do kupowania i sprzedawania produktów. Połączenie tych dwóch faktów oznacza, że ​​można zarobić więcej na reklamach, kiedy dostosujesz ją do urządzeń mobilnych. Wystarczy kilka poprawek, aby stać się częścią najlepszych wyników wyszukiwania.

  1. Aż połowa całkowitych przychodów firmy, pochodzi z handlu online!

Celem tworzenia własnego sklepu internetowego jest oczywiście zarobienie większych pieniędzy. Statystyki pokazują, że połowa z nas woli zakupy przez Internet.

Procent użytkowników urządzeń mobilnych nadal rośnie, dlatego trzeba iść z duchem czasu i zająć się kompatybilnością! W rzeczywistości przewidywany wzrost korzystania z urządzeń mobilnych oznacza więcej możliwości dla wszystkich.

Podążanie za tym trendem pomoże Twojej marce zaistnieć w świecie Internetu, a nie zniknąć bez śladu! Dlatego zainwestuj w responsywne projektowanie strony internetowej, a zobaczysz, jak wszystko się zmieni!

Podsumowanie

Obecnie ludzie korzystają z Internetu na swoich urządzeniach mobilnych częściej niż z komputerów domowych. Dlatego postaw na kompatybilność swojej strony internetowej! Musisz być gotowy na nowości, a klienci Ci za to podziękują. Wystarczy, że zainwestujesz w responsywne projektowanie stron internetowych. Jeżeli myślisz nadal, że nie dasz rady i jest to trudne zadanie… nie martw się! Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na przystosowanie się do ciągle zmieniającego się rynku!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Czekamy na Ciebie!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*