Zabezpieczenia nieruchomości przed kradzieżą

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Zabezpieczenia nieruchomości przed kradzieżą

Artykuł sponsorowany

Posiadanie domu wiąże się z chęcią ochrony go przed wszystkimi nieszczęśliwymi wypadkami – pożarami, powodziami czy katastrofami naturalnymi. Niestety, bywa tak, że największym zagrożeniem dla Twojego majątku okazuje się drugi człowiek… Z tego powodu warto zainwestować w ochronę przed złodziejami i włamywaczami.

W jaki sposób chronić posiadłość przed włamaniem?

Ochrona budynku przed włamanie składa się z kilku elementów. Po pierwsze, warto postawić na antywłamaniowe wykończenie domu. Obecnie istnieje wiele sprzętów i elementów elewacji, które mogą utrudnić potencjalnemu złodziejowi dostanie się do Twojej posiadłości. Przykładem mogą być wzmocnione okna, rolety antywłamaniowe oraz wzmocnione drzwi. Okna i drzwi to drogi, którymi włamywacze dostają się do domów najczęściej. Z tego powodu warto zadbać o ich „ulepszenie”. Można zrobić to w mniej lub bardziej dyskretny sposób. Pomysłem, od którego w obecnych czasach już się odchodzi, jest instalacja krat. Współcześnie osoby pragnące chronić swoje budynki decydują się raczej na drzwi i okna antywłamaniowe. Nie martw się! Takie elementy wcale nie muszą być toporne i brzydkie. Tworzone aktualnie drzwi i okna antywłamaniowe są designerskie i wyglądają jak zwykłe elementy elewacji – na szczęście chronią w zupełnie niezwykły sposób. Inną metodą utrudnienia złodziejowi dostania się na Twój teren może być wymiana zamków w drzwiach na te o bardziej skomplikowanym mechanizmie, a najlepiej umieszczenie przynajmniej dwóch różnych zamków w drzwiach.

System monitoringu i ochrony

Innym sposobem na zabezpieczenie się przed niepożądanymi wizytami złodziei jest instalacja kamer na obszarze posesji. Jeżeli interesuje Cię ten sposób ochrony, odwiedź sklep elektroniczny z monitoringiem i opisz swoje potrzeby, a pracujące tam osoby z pewnością przygotują dla Ciebie odpowiedni projekt. Monitoring jest zabezpieczeniem na dwóch poziomach – jeżeli będziesz korzystać z usług firmy ochroniarskiej, nagrania przekazywane na bieżąco do centrali pozwolą na szybką reakcję ochroniarza nawet wtedy, kiedy będziesz przebywać na wakacjach lub w pracy. Z drugiej strony monitoring to dowód, który może posłużyć Ci do składania zeznań na policji, kiedy złodziej dostanie się już do Twojej posiadłości. Nagrania mogą być bardzo pomocne w odnalezieniu sprawcy i wygraniu wytoczonej mu sprawy.

Bezpiecznie zwyczaje

Dodatkową formą zabezpieczenia się przed włamaniem i kradzieżą jest pielęgnowanie dobrych nawyków. Na przykład, zawsze zamykaj drzwi i okna, kiedy opuszczasz dom – nawet, jeśli robisz to tylko na kilkanaście minut. Nie zostawiaj otwartych ani uchylonych okien, zwłaszcza balkonowych, tych znajdujących się na parterze oraz pierwszym piętrze. Stanowią one łatwy cel dla włamywacza. Postaraj się również nawiązać przyjacielskie stosunki z sąsiadami – jeśli ich poznasz, nie tylko będziesz w stanie zorientować się, czy na Twoją lub ich posesję nie wchodzi ktoś podejrzany, ale również możesz zostać przez nich ostrzeżony o włamywaczu, jeśli takiego zobaczą. Dobrym nawykiem jest również niepozostawianie klucza w skrytkach i schowkach – lepiej dorób komplet dla każdego domownika i nie zostawiać przedmiotu, który pomoże wejść do domu niepowołanej osobie, w zasięgu wzroku lub ręki. Postaraj się również nie pozostawiać cennych sprzętów na zewnątrz albo tuż przy oknach.

Fot.: Miłosz Klinowski/unsplash.com

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*