Zdjęcie główne: Alina Vilchenko/pexels.com
Domy celebrytów mogą się nam kojarzyć z luksusem i przepychem. Tym razem aktor i piosenkarka pochwalili się swoim domem, zaskakując wszystkich fanów. Pistacjowe kolory, piękne żyrandole i wszechobecne kwiatowe wzory, to tylko początek, tych oryginalnych wnętrz. Z pewnością nie jest to wystrój odpowiadający każdemu, ale warto dać się zainspirować!
Miesięcznik Architectural Digest to jedna z największych gazet świata, prezentująca prace czołowych architektów i projektantów. Są oni liderem w świecie wystroju wnętrz i autorytetem dla bardzo dużej ilości osób.
Architectural Digest to tętniące życiem magazyn, gdzie pokazywane są talenty projektantów z całego świata. Nie brakuje tam innowacyjnych domów, i ciekawych dekoracji inspirowanych kulturą i podróżami. Został on założony w 1920 roku jako kalifornijski kwartalnik branżowy, jednak z czasem magazyn ewoluował, zwiększając częstotliwość i poszerzając zakres tematyczny. Dziś Architectural Digest publikuje dziewięć międzynarodowych wydań, a sama marka ma niesamowity wpływ na świat projektowania wnętrz.
Wyświetl ten post na Instagramie
David Harbor to amerykański aktor znany ze swoich ról w Stranger Things i Czarnej Wdowie. Prawie trzy lata temu wziął on ślub z brytyjską piosenkarką Lily Allen. Para została wybrana przez Architectural Digest na twarze okładki marcowego wydania, wraz z ich wymarzonym domem w wysadzanej drzewami dzielnicy Carroll Gardens na Brooklynie w Nowym Jorku.
Ich ekscentryczne pomieszczenia możemy obejrzeć na stronie magazynu. Zielony salon z kwiecistą tapetą, lamp z palmy z brązu, niestandardowa szmaragdowa aksamitną sofą i królewski XIX-wieczny kryształowy żyrandol, to dopiero początek tego świetnie przemyślanego projektu.
Para zatrudniła projektanta wnętrz Billy’ego Cottona i architekta Bena Bischoffa do remontu włoskiego piaskowca z końca XIX wieku. Mężczyźni podsumowali stan budynku słowami: „Elewacja była bardzo zniszczona, a wnętrze… cóż, powiedzmy, że było bardzo zużyte. Ale po latach renowacji i wielu boazeriach ze sztucznego drewna znaleźliśmy zaskakującą liczbę oryginalnych listew i drzwi, co dało nam dobry punkt wyjścia do ponownego przemyślenia architektury. David i Lily chcieli zachować oryginalne detale i utrzymać charakter miejsca, a dodatkowo móc mieszkać w nim w swobodny, rodzinny sposób”.
Wyświetl ten post na Instagramie
Styl domu można określić jako połączenie tradycyjnego angielskiego, nowoczesnego brooklińskiego, charakterystycznego dla miasta i wreszcie wielowarstwowego włoskiego. To ostatnie, wynika z faktu, że nieruchomość znajduje się w dzielnicy, która była historycznie włosko-amerykańska.
Ekscentryczność domu, to nie tylko ekstrawagancki wystrój, ale także nietypowy układ. Przykładowo salon i główna łazienka znajdują się na drugim piętrze, co z pewnością można uznać za nietypowe. Kolejną ciekawą rzeczą, są dywany w kwieciste wzory z dywanem w kwiaty oraz piękna i odważna tapeta firmy Zuber. Umywalki i komody oddają styl charakterystyczny dla Ludwika XVI. Nie brakuje pozłacanego brązu antycznych parkietów. Są to wnętrza, których zapewne zbyt często się nie widzi, ale zdecydowanie jest na czym zawiesić oko. Całość wystroju dopełniają eleganckie marmurowe ściany, wyniosłe rzeźby i wolnostojąca wanna.
Kolejną rzeczą, która zaskakuje i pobudza kreatywność, jest ustawienie kuchni. Zarówno ona, jak i jadalnia, znajdują się od frontu domu. Dokładniej, zaraz przy wejściu od strony ulicy, co nie zdarza się często w nowojorskich domach. Podczas gdy salon połączony z pięknym ogrodem znajduje się z tyłu domu.
Wyświetl ten post na Instagramie
Artykuł powstał dzięki współpracy z:
lovihomi.pl
domup.pl
budowaidom.pl
rockethome.pl
singlezone.pl