Sygnety męskie i o tym, jak je nosić

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Sygnety męskie i o tym, jak je nosić

Zdj: materiał od klienta

Nie szata stanowi o charakterze mężczyzny, ale z pewnością potrafi go podkreślić lub wydobyć. Podobnie wygląda kwestia związana z biżuterią. Sygnety męskie zajmują wśród różnych rodzajów męskiej biżuterii szczególne miejsce, mają niezwykłą historię, a współcześnie stały się bardzo popularne. I to nie tylko wśród absolwentów prestiżowych uczelni. Jak je nosić i czy tylko w tradycyjny sposób?

Sygnety męskie – pierścienie o niezwykłej historii

Klasyczny srebrny sygnet męski jest nie tylko stylowym dodatkiem do eleganckiego (i nie tylko!) stroju. To także pierścień o bogatej historii.

Początki sygnetów sięgają czasów starożytnego Rzymu. W nim to możne i szlachetne rody, by odróżnić się nawzajem, stosowały osobistą pieczęć – sygnet – do lakowania listów. Znak wytłaczany w laku, który zamykał list, potwierdzał wiarygodność osoby, która go napisała. Od owego znaku pochodzi zresztą sama nazwa pierścienia. Słowo signum oznaczało w języku łacińskim znak. Dzięki tym znakom można było zidentyfikować osobę (bądź ród, klan etc.), która się nimi posługiwała.

Pierścień zwany sygnetem składał się więc z obręczy oraz tak zwanego oczka, w którym umieszczano znak rodowy, rodzinny herb, rzadziej inny symbol ważny z jakiegoś powodu dla noszącego go osoby.

Sygnety męskie były noszone przez królów, możnowładców (magnatów, arystokrację, bogatszą i mniej zamożną szlachtę) i innych wysoko urodzonych mężczyzn, ale nie tylko przez nich. Sygnety można było znaleźć na palcach polityków, żołnierzy czy lekarzy. Współcześnie często są noszone przez absolwentów amerykańskich college’y, ale także przez aktorów, piosenkarzy, artystów, wojskowych i każdego mężczyznę, który chce mieć je na palcu.

Jak nosić sygnety męskie – kilka wartościowych porad!

Nie bój się nosić sygnety, pamiętaj jednak o kilku podstawowych kwestiach, a z pewnością stworzysz świetną stylizację, w której znajdzie się miejsce dla sygnetu! Nie bój się eksperymentować z różnymi materiałami wykonania tych pierścieni. Wolisz klasyczną stonowaną wersję tego typu biżuterii? Srebrny sygnet męski będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Dopasuj estetykę sygnetu do swojego stylu!

Preferujesz stonowane stylizacje i chcesz, aby Twój sygnet z nimi współgrał? Nie zdecydujesz się więc na duży pierścień ze złota, którego oczko będzie przykuwało uwagę swoją ekstrawaganckością. Lubisz zwracać na siebie uwagę tak zachowaniem, jak i strojem wraz z biżuterią? Twój sygnet powinien odpowiadać Twoim upodobaniom. Dopasowuj więc tego typu biżuterię do siebie, nie siebie do niej.

Wybierz palec, na którym będziesz nosił sygnet

Nie ma chyba częściej zadawanego pytania dotyczącego sygnetów niż pytanie o to, na którym palcu ów pierścień nosić. Odpowiedź jest jedna: to zależy!

Tak zwane sygnety angielskie tradycyjnie noszono na małym palcu prawej dłoni. W tradycji polskiej palcem na sygnet był ten serdeczny dłoni lewej. Obecnie jednak obyczaje dotyczące noszenia sygnetów uległy wielkiemu rozluźnieniu i można go nosić na wszystkich.

Elegancki strój, elegancki sygnet

Zamierzasz ubrać piękny, oficjalny garnitur? Załóż odpowiedni sygnet i dopasuj go kolorystycznie do swojego stroju. Chcesz założyć coś luźnego? Prosty sygnet bez zbędnych zdobień będzie odpowiedni. Zasada polega więc na tym, by poziom elegancji sygnetu dorównywał (ale nie przewyższał) poziomowi elegancji stroju, który będziesz nosił.

Stosuj się do zawartych w artykule wskazówek, a z pewnością sygnet stanie się ukoronowaniem Twojej stylizacji!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*