Prezenty dla aktywnych mężczyzn

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Prezenty dla aktywnych mężczyzn

Kari Shea/unsplash.com

Zbliżają się święta, a więc już czas najwyższy, by zacząć szukać prezentów dla bliskich osób. Stereotypowo mężczyznom trudniej jest kupić prezent, ponieważ nie używają oni wielu kosmetyków, mają bardziej hermetyczne zainteresowania i często na pytanie o to, co chcą dostać pod choinkę odpowiadają bardzo pomocnym: “Nie wiem.”. Bardzo pomocne jest, kiedy okazuje się, że mężczyzna w naszym życiu ma pasję, której oddaje się w wolnych chwilach. Oto kilka pomysłów na prezenty dla aktywnych facetów, którzy dbają o formę i nie lubią spędzać czasu w fotelu.

Strój do ćwiczeń i na siłownię

Każdy aktywny człowiek, któremu zawsze po drodze na siłownię, wie, że wygodnych i przewiewnych ubrań na trening nigdy nie jest w szafie zbyt wiele. Jeśli chcesz kupić bliskiemu w Twoim życiu mężczyźnie przydatny prezent, z którego na pewno będzie korzystał, w ciemno możesz postawić na joggery męskie lub koszulki z lekkiego, przepuszczalnego materiału, w którym skóra może oddychać i pocić się w zdrowy sposób. To, w czym się ćwiczy, ma wielki wpływ na komfort treningu oraz stan skóry, ponieważ w sztucznych materiałach jest ona bardziej narażona na podrażnienia, otarcia, a także na choroby grzybowe, które powstają w ciepłym i wilgotnym środowisku, jakie stwarza po treningu koszulka z poliestru.

Prezent dla biegacza

Jeśli mężczyzna, dla którego kupujesz prezent lubi biegać i robi to nawet zimą, świetnym pomysłem będzie także bielizna termoaktywna, dzięki której mróz i brzydka pogoda nie będą mu już straszne. Doskonałym prezentem będą też rękawiczki czy czapka z szalikiem w stylu sportowym. Większość ludzi ma czapki zimowe, jednak inne ubrania i akcesoria nosi się na co dzień, inne na trening. Dlatego czapka powinna być przeznaczona tylko na treningi, a jej design powinien być jak najbardziej prosty i wygodny w noszeniu, by nakrycie głowy nie zsuwało się podczas treningu.

Gadżety dla miłośnika adrenaliny

Dla męża, chłopaka, brata, taty czy dziadka, który uwielbia adrenalinę i sporty ekstremalne, fantastycznym prezentem może być voucher na jakieś doświadczenie, jak na przykład skok na bungee czy ze spadochronem. Jeśli z kolei facet Twojego życia ma już wybrany sport ekstremalny, którym się pasjonuje, możesz kupić mu gadżet związany z tym hobby. Liny wspinaczkowe świetnie sprawdzą się dla zapalonego taternika lub stałego bywalca na ściankach wspinaczkowych. Z kolei jeśli chodzi o bardziej hermetyczne hobby, na temat którego niewiele wiesz i boisz się, że kupisz zły sprzęt, karta podarunkowa do sklepu sportowego również na pewno ucieszy pasjonata sportu. Pamiętaj tylko, by ciekawie ją zapakować, a nie wręczyć po prostu w kopercie czy pakiecie ze sklepu. Możesz ukryć ją w mandarynkach lub cukierkach, przykleić ją do czekolady lub włożyć do pudełka z ozdobą choinkową. Dołączenie jakiegoś drobiazgu sprawi, że taki bon upominkowy przestanie być “tylko” kartą, a stanie się pełnoprawnym i całkiem kreatywnym prezentem.

Wręczanie prezentów jest pięknym zwyczajem i może być bardzo satysfakcjonujące, jeśli masz pewność, że upominek od Ciebie ucieszy obdarowanego. Wielu jednak planowanie tego, co kupić bliskim, spędza sen z powiek. Chcemy, by prezenty były oryginalne, osobiste i od serca, ale pomysłów na to, co ma znaleźć się pod choinką brakuje. Jeśli osoba, którą obdarowujesz ma jakąś pasję lub hobby, które ją pochłania, prezent z tym związany, zawsze będzie dla niej trafiony i użyteczny.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*