Samodzielna naprawa iPhone – czy to się opłaca?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Samodzielna naprawa iPhone – czy to się opłaca?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Produkty Apple w świecie pełnym technologii cieszą się ogromną popularnością. Telefony ze słynnym jabłuszkiem odznaczają się wydajnością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, które stale wyprzedzają konkurencję. Kultowe, flagowe modele odmieniły cyfrową rzeczywistość, jednak nawet najlepsze urządzenia mogą się zepsuć.

W przypadku uszkodzenia mechanicznego Twojego iPhone konieczna będzie naprawa. Apple stworzył program Self Service Repair, który umożliwia samodzielną naprawę telefonu przy użyciu oryginalnych części i narzędzi, z których korzystają autoryzowane serwisy Apple.

Samodzielna naprawa iPhone jest już możliwa na terenie Polski. W tym tekście przedstawimy, na czym polega samoobsługowa naprawa i czy jest opłacalna? Nie przestawaj czytać.

telefon znacznej większości klientów szkoleń Apple

Jak naprawić iPhone przy użyciu oryginalnych części Apple?

Co możesz samodzielnie naprawić?

W przypadku, gdy Twój iPhone wymaga usunięcia usterek, możesz dokonać samodzielnej naprawy. Program Self Service Repair obecnie umożliwia naprawę następujących komponentów:
– baterii,
– wyświetlacza,
– silniczka wibracyjnego,
– głośników,
– aparatu.

Niewątpliwie pozwoli to naprawić najbardziej popularne części i ich uszkodzenia. Apple obecnie nie udostępnia możliwości naprawy ramki telefonu, która jest szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne, czy też portu ładowania.

Jak dokonać naprawy?

W procesie naprawy produktów Apple będziesz potrzebować części, instrukcji naprawy oraz narzędzi. Oryginalne części możesz kupować za pośrednictwem sklepu Apple. Sklep Apple udostępnia oryginalne części Apple, których używają specjaliści w autoryzowanych serwisach Apple. Podręcznik naprawy wskaże, jakich komponentów potrzebujesz – pozwala to dostosować części pod konkretny przypadek.

W zakresie naprawy urządzeń elektronicznych Apple możesz wypożyczyć firmowe narzędzia. Narzędzia Apple zostały zaprojektowane tak, aby każdy użytkownik mógł dokonać najprostszych napraw. Koszt wypożyczenia wynosi 299 zł na tydzień, co znacząco wpływa na opłacalność całego procesu.

Instrukcje naprawy opisują krok po kroku, jak naprawić uszkodzenia. Uruchomienie narzędzia konfiguracja systemu jest ostatnim etapem naprawy i umożliwia zakończenie całego procesu.

Wymiana ekranu

Mimo że telefony Apple mają bardzo wytrzymałe ekrany, rozbity ekran jest jedną z najpopularniejszych usterek w telefonach. Najczęściej powstaje wskutek uszkodzeń mechanicznych spowodowanych upadkiem z wysokości. W takim przypadku powstaje konieczność usunięcia usterki. W programie Self Service Repair możesz dokonać samodzielnej naprawy przy pomocy narzędzi Apple. Samoistna naprawa będzie opłacalna w przypadku, kiedy posiadamy wymagane narzędzia, naprawiamy kilka telefonów bądź postąpimy wbrew zaleceniom producenta.

telefon w serwisie Apple podczas wymiany baterii

Wymiana baterii

Ciągłe użytkowanie telefonu powoduje pogorszenie pojemności jego baterii. Wpływa to na częstotliwość korzystania z urządzenia oraz wykorzystywania jego możliwości. Możesz samodzielnie dokonać wymiany baterii, by nadal cieszyć się długim użytkowaniem smartfona. Program Self Service Repair umożliwia wykonanie naprawy, ale będzie ona opłacalna, jeśli mamy własne narzędzia lub naprawiamy kilka urządzeń.

niezależni dostawcy usług naprawczych i ich telefon

Co jest przy naprawie urządzeń elektronicznych najbezpieczniejszym wyborem?

części i narzędzia z podręczników Apple

Samo przeprowadzenie naprawy jakiejkolwiek części jest opłacalne, jeśli posiadamy potrzebne narzędzia do wykonania naprawy. Co więcej, jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, najbardziej efektywnym sposobem naprawy będzie skorzystanie z profesjonalnych usług serwisowych. Jednym z takich miejsc, które świadczy profesjonalne usługi serwisowe jest PhoneFix – naprawa iPhone we Wrocławiu.

Self Service Repair

Dlaczego warto postawić na serwis?

Warto podkreślić, że decydując się na wybór serwisu, mamy pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób profesjonalny. Certyfikowani technicy niewątpliwie posiadają ogrom wiedzy oraz doświadczenia. Pozwoli to w szybki i bezpieczny sposób przywrócić funkcjonalność telefonu. Naprawa urządzenia w domu jest ryzykowna oraz ograniczona możliwościami technicznymi.

Self Service Repair – czy warto?

Self Service Repair jako program samonaprawczy daje szansę użytkownikom telefonów Apple. Warto z niego skorzystać, jeśli mamy odpowiednie narzędzia lub minimalne doświadczenie w majsterkowaniu. W innym przypadku lepiej postawić na profesjonalną usługę serwisową. Program, który zakładał oszczędność użytkowników przy dokonywaniu napraw, w rzeczywistości posiada kilka wad. Całkowity koszt samoistnej naprawy telefonu zależy od posiadanych narzędzi oraz zastosowanych rozwiązań – często skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu jest tańsze, a co więcej – bardziej bezpieczne. Warto dodać, że program jest skierowany do użytkowników najnowszych modeli smartfonów Apple. Starsze generacje nie otrzymały wsparcia – firma z Cupertino chcąc zwiększyć popularność programu, powinna poszerzyć ofertę o wcześniejsze generacje swoich flagowców.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*