Blendowanie cieni – co to znaczy i jak je prawidłowo wykonać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Blendowanie cieni – co to znaczy i jak je prawidłowo wykonać?

Źródło: materiał od klienta

Makijaż, nawet ten, który wykonujesz na co dzień, wymaga posiadania pewnych umiejętności oraz używania odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Jak się okazuje, sporo problemu przysparza makijaż oka. Właściwy sposób nakładania cieni trzeba wypracować w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć. Jedną z często wybieranych technik, jest blendowanie cieni. Zastanawiasz się, co to znaczy?

Blendowanie cieni – co to znaczy?

Blendowanie oznacza po prostu rozcieranie cieni na powiece. Warto stosować ten makijażowy trik, ponieważ pomaga wymodelować oko – optycznie je powiększa, podkreśla, a także wydobywa głębię koloru w makijażu oczu. Jednak – jak każda technika malowania – również blendowanie cieni wymaga pewnych umiejętności i akcesoriów.

Pędzle do rozcierania cieni

Pędzel to narzędzie pracy, które ma ułatwiać, a nie utrudniać wykonanie makijażu. Dlatego warto zainwestować w jak najlepsze akcesoria np.
pędzelek do blendowania cieni Annabelle Minerals. Wszystkie pędzle tej marki są wykonane z wysokiej jakości włosia syntetycznego, które jest wyjątkowo miękkie i trwałe. Do rozcierania cieni najlepiej sprawdzi się:

 • mały, zaokrąglony pędzelek do blendowania cieni – dzięki swojemu rozmiarowi umożliwia nakładanie odpowiedniej ilości kosmetyku,
 • ścięty pędzelek – nie tylko wygodnie rozetrzesz nim granicę pomiędzy cieniami, ale też nałożysz je w załamaniu powieki i w zewnętrznym kąciku oka.

Odpowiednio dobrany pędzel sam w sobie niewiele pomoże bez odpowiednich kosmetyków. Świetnym wyborem przy rozcieraniu są sypkie mineralne cienie do powiek. Ich lekka formuła w połączeniu z dobrej jakości pędzelkiem do blendowania sprawi, że wykonasz doskonały makijaż oczu, nawet jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie make-upu.

Źródło: Ri_Ya/pixabay.com

Blendowanie krok po kroku

Naucz się kilku prostych kroków, dzięki którym blendowanie cieni nie będzie miało dla Ciebie żadnych tajemnic.

 1. Przygotuj powiekę, nakładając na nią bazę, którą stosujesz zawsze pod makijaż. Zastanawiasz się po co? W ten sposób wygładzisz skórę, dzięki czemu kolorowe kosmetyki dłużej się utrzymają. Łatwiej będzie ci także rozetrzeć cienie.
 2. Gdy baza wyschnie, możesz przejść do aplikowania cieni. Strzepnij ich nadmiar z pędzla, by uniknąć plam.
 3. Weź pędzelek do blendowania i za pomocą kolistych, delikatnych ruchów rozetrzyj cienie przy krawędziach. Zacznij od najjaśniejszych, stopniowo przechodząc przez ciemniejsze, aż dojdziesz do najciemniejszej barwy. Dzięki temu uzyskasz subtelny efekt – idealną „chmurkę” koloru.

Warto wiedzieć

Kluczem do sukcesu jest stopniowanie kolorów podczas blendowania cieni – zawsze zaczynaj rozcieranie od najjaśniejszych. Tego kroku nigdy nie pomijaj.

Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Ćwicząc, szybko nauczysz się odpowiedniej techniki, dzięki której każdego dnia wykonasz zachwycający make-up – zarówno minimalistyczny, jak i bardziej spektakularny, który sprawdzi się na wieczorne wyjście.

Najczęstsze błędy podczas blendowania cieni

Dobrej jakości pędzelek do rozcierania cieni oraz świetny kosmetyk ułatwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu, ale to nie wszystko. Ucząc się odpowiedniej techniki, staraj się unikać najczęstszych błędów, takich jak:

 • źle przygotowana powieka,
 • nieodpowiednie pędzle do rozcierania cieni,
 • zbyt mocne dociskanie pędzla do powieki,
 • nakładanie zbyt dużej ilości cieni,
 • nieodpowiednie ruchy pędzla podczas blendowania,
 • złe stopniowanie kolorów.

Może się wydawać, że blendowanie cieni to trudna szuka. Rzeczywiście, za pierwszym razem efekt może być niezadowalający, ale trzeba kierować się zasadą, że praktyka czyni mistrza. Odpowiedni pędzelek do rozcierania cieni i właściwe kosmetyki pomogą Ci w tym zadaniu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*