Obowiązkowe wyposażenie sypialni – kilka przedmiotów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Obowiązkowe wyposażenie sypialni – kilka przedmiotów

materiały prasowe Klienta

Dopiero co urządzasz swoją sypialnię? A może chciałbyś odnowić obecną i zastanawiasz się, jak to zrobić? Sypialnia to bardzo ważne miejsce w naszym domu, które zapewnia nam nie tylko odpoczynek, ale także i relaks. W artykule poniżej podpowiadamy jak wyposażyć sypialnię, aby była funkcjonalna, wygodna, a do tego stylowa!

Najważniejszy element sypialni — czyli wygodne łóżko!

Dobrze dobrane łózko i materac są bardzo ważne, w końcu przesypiamy w nim 1/3 naszego życia! Wybór jest naprawdę szeroki, na co więc się zdecydować? Z pewnością warto postawić na łóżko, które będzie wygodne i komfortowe. Jest to inwestycja która, posłuży nam co najmniej na kilka lat, więc warto się nad nią zastanowić i wybrać odpowiednio trwałe modele.

Wybór materaca jest równie ważny. Ma za zadanie odpowiednio podpierać ciało i kręgosłup, zapewniając zdrowy i spokojny sen. Do wyboru są różne wymiary i grubości. Najważniejsze, aby był dostosowany do naszej wagi i wzrostu. Pamiętajmy jednak, że prawidłowo dobrany materac powinien być o 20 cm od nas dłuższy! Nie prawdą jest, że materac musi być twardy – powinien dopasowywać się do krzywizny naszego kręgosłupa, czyli być elastyczny. Więcej informacji o wyborze materaca, szczególnie od renomowanego producenta, jakim jest Hilding Anders, znajdziemy na abcsnu.pl.

Na rynku mamy wiele rodzajów materacy m.in. materace kieszeniowe, materace lateksowe (polecane zwłaszcza alergikom), czy materace piankowe. Szeroki wybór materacy, dopasowanych do różnych potrzeb klientów znajdziemy także na stronie: https://www.materaceinowroclaw.pl

najwazniejszy-element-sypialni-czyli-wygodne-lozko

Źródło: materiały prasowe Klienta

Meble do przechowywania

Ważnym elementem są także meble, w których będziemy przechowywać ubrania, bieliznę i inne przedmioty, których nie chcemy wystawiać na światło dzienne. Pozwolą zachować porządek i ład w pokoju, a także znacznie ułatwią organizację przestrzeni. Warto wybrać modele zawierające lustro, które ułatwią przy okazji dobór odpowiedniego stroju.

Jeśli mamy garderobę, szafy nie są konieczne, jednak z pewnością przydatne będą szafki nocne! Zazwyczaj nie są tak pojemne, jak szafy, jednak możemy umieścić w nich np. ulubione książki czy ładowarki, a także położyć na nich szklankę wody, zegarek czy oprawione zdjęcia. Dobrze dobrane szafki nocne będą stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza, a także ich stylowy dodatek!

Odpowiednie oświetlenie

Nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu sypialni! Światło jest ważne, ponieważ buduje odpowiedni klimat, a także stwarza odpowiednie warunki dla naszego relaksu. Musi być ono odpowiednio dobrane, tak aby było wystarczająco jasne, ale niezbyt mocne. Warto postawić na kilka źródeł światła, żeby odpowiednio je regulować. Najlepiej zdecydować się na miękkie, ciepłe barwy, które będą odpowiednio rozproszone – światło nie powinno nas razić!

Warto oprócz głównego źródła światła zaopatrzyć się w lampki nocne umieszczone po obu stronach łóżka. Mogą to być lampy z abażurem, które przyjemnie rozproszą światło lub klinkiety czy lampy sufitowe, zamontowane na ścianie. Będą przydatne, gdy jedna osoba chce spać, a druga woli np. poczytać książkę. Lampki nocne dodadzą także przyjemnego nastroju wieczorem, dając bardziej przytłumione światło.

Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie w sypialni taśm LED, które dodadzą wnętrzu niezwykłego klimatu! Do wyboru jest wiele kolorów, a także taśmy z funkcją zmiany kolorów, które możemy sterować pilotem. Doskonale sprawdzą się zamontowane na suficie czy pod łóżkiem. Jeśli mamy w sypialni lustro lub toaletkę, możemy je także podświetlić — będzie to rozwiązanie zarówno użyteczne, jak i bardzo stylowe!

odpowiednie-oswietlenie

Źródło: materiały prasowe Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*