Prowadzisz firmę? Sprawdź, jak możesz ją reklamować dzięki Google Ads

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Prowadzisz firmę? Sprawdź, jak możesz ją reklamować dzięki Google Ads

Źródło: Firmbee/pixabay.com


Trudno jest dobrze sprzedać nawet najlepszy produkt, nie reklamując się w żaden sposób. Istnieje wiele najróżniejszych sposobów na zaprezentowanie swoich usług na rynku. Reklama internetowa to obecnie najbardziej popularna i skuteczna forma promocji swojej firmy. Zobacz, jak reklamować swoje usługi online.

Reklama w sieci

Jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju ogłoszenia i reklamy pojawiały się w tradycyjnej formie – w gazetach, na billboardach, w telewizji. Od kiedy internet zawładnął światem, ja w niemal każdym domu istnieje do niego łatwy dostęp, reklama, idąc duchem czasu, przeniosła się do sieci. Nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak zauważyć, że reklama ta tak się rozrosła, że wiele firm swoje kampanie promocyjne zamieszcza jedynie tam, a zyski, które generują właśnie internetowe reklamy, potrafią przewyższyć te, które uzyskano dzięki tradycyjnej formie.

Reklama Google Ads

Jedną z reklam internetowych, których działanie wielokrotnie potwierdziło swoją skuteczność, jest Google Adwords (znana też jako Google Ads). Linki tekstowe, za których pojawienie się w wyszukiwarce płacimy, zapewniają dotarcie do potencjalnych klientów. Na podstawie określonych przez nas słów kluczowych, związanych z branżą, której dotyczy usługa, zapewniamy sobie widoczność w wyszukiwarce Google. Link taki na pewno pojawi się powyżej wyników, które znalazły się na szczycie listy dzięki pozycjonowaniu – opłacone linki Google Ads mieszczą się zawsze nad nimi. Budżet reklamy można zmieniać i dostosowywać – producent kijków do nart nie będzie chciał przeznaczać dużych sum na reklamę latem, ale w sezonie zimowym, kiedy miłośnicy sportów zimowych zaczynają kompletować sprzęt na wyjazd, warto będzie mu przeznaczyć na reklamę większą sumę, co z pewnością przełoży się na sprzedaż. Warto tu zaznaczyć, że w Google Ads opłata jest pobierana jedynie za kliknięcia w link, a nie za samo wyświetlenie w wynikach wyszukiwania. Więcej szczegółów na temat tego rodzaju kampanii online znaleźć można na stronie https://mediaclick.pl/google-adwords/

Źródło: Burst/pexels.com

Dlaczego warto zainwestować w reklamę online?

Reklama w sieci różni się od standardowej przede wszystkim grupą odbiorców, do których dotrze. Reklamując na billboardzie karmę dla psów, chcąc nie chcąc docieramy do wszystkich przechodniów, kierowców i pasażerów pojazdów. W sieci możemy odpowiednio targetować grupę docelową, dzięki czemu mamy pewność, że trafimy do osób, które będą zainteresowane tematem naszych reklam. Określając właściwy wiek potencjalnych klientów, ich płeć, miejsce zamieszkania czy możliwe zainteresowania możemy skuteczniej dotrzeć do tych, których oferowane przez nas produkty zaciekawią. Oprócz tego możemy wielokrotnie zmieniać treść reklamy – w przypadku tradycyjnych form promocji raz przesłany przekaz nie może już zostać edytowany. Poza tym ważnym elementem jest szybki dostęp do natychmiastowych wyników. Jeśli widzimy więc, że kampania przynosi odpowiednie efekty, możemy zwiększyć jej budżet, jeśli zaś nie spełnia naszych oczekiwań, w każdej chwili bez trudu możemy ją zawiesić – po podpisaniu umowy na transmisję spotu w telewizji lub radiu, szybkie zdjęcie jej z anteny nie byłoby już tak proste.

Bez reklamy trudno oczekiwać dobrych wyników sprzedaży. Warto jednak odpowiednio dobrać jej rodzaj i zaplanować budżet przeznaczony na kampanię. Właściwe przygotowanie się do promocji to pierwszy krok do sukcesu sprzedażowego. Promocja za pośrednictwem Internetu to klucz nie tylko do dobrych obrotów, lecz także do pozyskiwania nowych klientów.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*