Co wpływa na komfort pracy w biurze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Co wpływa na komfort pracy w biurze?

Domenico Loia/unsplash.com

Komfortowe biuro jest niezmiernie ważne, ponieważ może ono znacząco wpłynąć na efektywność wykonywanych zadań. Dowiedz się więc, co konkretnie wpływa na komfort pracy oraz jak odpowiednio urządzić biuro.

Odpowiednie meble biurowe

Najważniejsze w przestrzeni biurowej są z pewnością meble. Powinny być one wygodne i ergonomiczne. Świetnym rozwiązaniem będą więc biurka z regulacją wysokości, które umożliwiają łatwe przejście między siedzeniem a staniem w zależności od potrzeby. Można więc regulować swoją pozycję w ciągu dnia, dzięki czemu kręgosłup nie będzie zbytnio obciążony. Kluczowe znaczenie dla prawidłowej postawy przy pracy, a co za tym idzie dobrej kondycji pleców ma także odpowiednie krzesło. Powinno być ono przede wszystkim wyprofilowane i regulowane.

Akcesoria biurowe ułatwiające pracę

W poprawieniu komfortu pracy biurowej mogą także pomóc liczne akcesoria i gadżety. Przydatne będą z pewnością wszelkiego rodzaju podstawki pod laptopa lub regulowane uchwyty do monitorów, które zapewniają maksymalne dopasowanie sprzętu do Twojej wygody.

Ważna jest także odpowiednio dobrana klawiatura. Przy jej wyborze zwróć szczególną uwagę na rozkład i umiejscowienie klawiszy. Powinno być ono przede wszystkim intuicyjne i wygodne dla użytkownika. Dobrym wyborem są klawiatury posiadające specjalną podpórkę, dzięki której będziesz mógł korzystać z komputera przez wiele godzin, nie męcząc przy tym nadgarstków oraz dłoni. Ważne jest również, aby klawiatura, a konkretniej jej klawisze, były trwałe. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane metodą termosublimacyjną, dzięki której oznaczenia nie będą się ścierać. Nie zapomnijmy także o akcesoriach takich jak

telefon bezprzewodowy, które ułatwią sprawną komunikację między pracownikami.

Światło w biurze

Ogromny wpływ na komfort pracy ma także odpowiednio dobrane oświetlenie. Należy więc wyposażyć biuro w odpowiedni system światła sztucznego, zaczynając od głównego źródła sufitowego. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będą świetlówki liniowe rozprowadzające światło równomiernie po całym pomieszczeniu. Ponadto są one bardzo oszczędne. Warto też zadbać o światło wspierające, na przykład w postaci lampek biurkowych przy każdym stanowisku pracy. Przy ich wyborze zwróć uwagę na możliwość regulacji kąta nachylenia głowicy, co pozwoli koncentrować wiązkę światła na konkretnym miejscu.

Pamiętaj też, aby w przestrzeni biurowej maksymalnie wykorzystywać światło naturalne. Jest to tak ważne przede wszystkim dlatego, że ma najkorzystniejszy wpływ na koncentrację i zdrowie oraz jest nieporównywalnie bardziej komfortowe niż światło sztuczne. Światło naturalne sprawia bowiem, że nasze oczy nie męczą się w tak dużym stopniu, a co za tym idzie, mamy też więcej energii do działania. Warto więc ustawić stanowiska pracy w taki sposób, aby padało na nie jak najwięcej światła dziennego.

Przestrzeń do relaksu

Aby biuro było miejscem komfortowym warto zadbać o to, aby znalazła się w nim przestrzeń do relaksu. Warto umieścić tam wygodną kanapę, stół z krzesłami, aby pracownicy biura wspólnie napić się kawy, zjeść lunch, czy po prostu porozmawiać oraz piłkarzyki lub tarczę do rzutek. Dzięki temu spędzanie przerwy będzie znacznie przyjemniejsze.

Jeśli więc szukasz komfortowej i nowoczesnej przestrzeni biurowej, spełniającej wszystkie te wymogi, koniecznie odwiedź stronę internetową directoffice.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*