Jakie akcesoria są przydatne do zawiesi?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jakie akcesoria są przydatne do zawiesi?

Artykuł sponsorowany

Zawiesia to jeden z podstawowych elementów osprzętu transportowego. To właśnie one odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznego rozładunku, załadunku oraz przewozu towarów. Warto jednak pamiętać, że do zawiesi warto mieć także różnego rodzaju akcesoria. Jakie konkretnie? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule. 

Zawiesia transportowe – co to takiego?

Warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia, czym tak w ogóle są zawiesia transportowe. Jest to nic innego jak podstawowy osprzęt wykorzystywany w branży TSL. Zawiesia wykorzystywane są w połączeniu z innymi elementami, w tym dźwigami, żurawiami oraz suwnicami, a co za tym idzie, jest to sprzęt  niezbędny podczas przeładunku, podnoszenia niektórych elementów o nietypowych kształtach i gabarytach, a także przemieszczania ich. Głównym celem używania zawiesi jest zwiększenie bezpieczeństwa ładunku. 

 

Warto także wiedzieć, że zawiesia można podzielić na różne kategorie – ma to bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiednich akcesoriów do zawiesi. Pierwszą kategorią są zawiesia linowe z lin stalowych. Ich cechy charakterystyczne to między innymi duża uniwersalność, a także szeroki zakres dopuszczalnych obciążeń roboczych, wysoka trwałość, zwiększona odporność na ostre krawędzie, możliwość regulacji długości cięgien oraz możliwość wymiany osprzętu i dokonywania napraw. Drugą kategorią zawiesi są zawiesia pasowe. Charakteryzują się one dużą lekkością, elastycznością, miękkością oraz izolacyjnością elektryczną. Cechuje je także możliwość opasania ładunku oraz zastosowania ich w przypadku ładunków wrażliwych na nacisk i uszkodzenia mechaniczne.

Akcesoria do zawiesi

Aby w pełni wykorzystać potencjał zawiesi, konieczne jest także korzystanie z różnego rodzaju akcesoriów. Jakich konkretnie?  

 

Wybierając akcesoria do zawiesi, należy przede wszystkim uwzględnić sposób zakończenia. Zawiesia można bowiem podzielić na zawiesia cięgnowe, które wykonane są z jednego lub kilku odcinków łańcucha lub pasa oraz zawiesia pętlowe, których cięgna mają kształt pętli o obwodzie zamkniętym.

 

Bez względu na to, z jakimi zawiesiami masz do czynienia, jest także kilka akcesoriów, które przydadzą się zawsze. Zaliczamy do nich między innymi śruby rzymskie, ogniwa stalowe oraz różnego rodzaju haki, na przykład haki skracające, widełkowe, bezpieczne, kontenerowe, obrotowe oraz ślizgowe.

Fot.: Bernd Dittrich/unsplash.com

Udostępnij:
Aleksandra Michaliszyn
Studentka public relations i fanka ciekawych rozwiązań. Uwielbia tworzyć, a DIY nie jest jej obce. Swoją przyszłość wiąże z pisaniem, a w wolnych chwilach lubi odkrywać nowe miejsca, czytać kryminały i gotować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*