Jak obliczyć składkę ubezpieczenia na życie używając kalkulatora online?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak obliczyć składkę ubezpieczenia na życie używając kalkulatora online?

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wysokość składki ubezpieczenia jest jednym z istotniejszych kryteriów uwzględnianych przez osoby zainteresowane zakupem polisy na życie. Dzięki kalkulatorowi na stronie internetowej możesz dość łatwo obliczyć orientacyjną kwotę składki za ubezpieczenie na życie w kilku prostych krokach, bez potrzeby wychodzenia z domu. 

Jakie są koszty ubezpieczenia na życie?

Na sumaryczne koszty ubezpieczenia na życie składają się kwoty składek w wariancie podstawowym oraz ewentualne składki wynikające z wybranych przez Ciebie umów dodatkowych. Weź pod uwagę, że ostateczna kwota składki zależy od szeregu czynników, wśród których najważniejsze to:

  • zakres ochrony,
  • czas trwania umowy,
  • suma ubezpieczenia,
  • wiek i stan zdrowia osoby ubezpieczonej.

Kalkulator na stronie towarzystwa ubezpieczeń pozwoli Ci szybko obliczyć przybliżony koszt ubezpieczenia na życie online w wybranym wariancie. Jak z niego skorzystać? 

Kalkulator ubezpieczeń na życie online – instrukcja krok po kroku

Znakomita większość towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia na swoich stronach internetowych dedykowane kalkulatory online, pozwalające z dużą dokładnością wyliczyć, ile wyniesie miesięczna składka na ubezpieczenie. Ponieważ oferty poszczególnych towarzystw różnią się między sobą, także i kalkulatory ubezpieczeń nie są identyczne, dlatego obsługę tego narzędzia opiszemy krok po kroku na konkretnym przykładzie. Wybraliśmy kalkulator ubezpieczeń na życie online w Pru.

Krok 1:  Wejdź na stronę kalkulatora

W przeglądarce internetowej wyszukaj interesujący Cię kalkulator lub wpisz jego adres i przejdź na stronę kalkulatora. W naszym przypadku jest to https://www.pru.pl/ubezpieczenia-na-zycie-kalkulator/

Krok 2: Wybierz produkt który Cię interesuje

W ofercie Pru możesz obliczyć składkę dla następujących produktów ubezpieczeniowych:

  • KOMFORT ŻYCIA – ubezpieczenie na życie z możliwością rozszerzenia zakresu ochrony o szeroki wachlarz umów dodatkowych, zapewniających kompleksową ochronę życia i zdrowia ubezpieczonego.
  • EMERYTURA BEZ OBAW – ubezpieczenie na życie i dożycie dla osób zainteresowanych gromadzeniem kapitału na emeryturę.
  • START W ŻYCIE – ubezpieczenie przeznaczone dla dziecka, pozwalające oszczędzać pieniądze na jego przyszłość.

Krok 3: Podaj potrzebne informacje

Aby przejść do tego kroku, musisz kliknąć przycisk „Oblicz składkę”, po czym podać wymagane informacje:

  • Twój wiek,
  • okres, na jaki chcesz zawrzeć umowę,
  • suma ubezpieczenia.

Dodatkową opcją jest możliwość zakupu ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania. Jeśli się na nią zdecydujesz, musisz też wskazać sumę ubezpieczenia,  na jaką chcesz się ubezpieczyć w razie poważnego zachorowania. Po podaniu wymaganych danych kliknij przycisk „Oblicz”, dzięki czemu przejdziesz do wyników kalkulacji.

Pamiętaj, że zaprezentowane kwoty i składki są przybliżone i mają na celu zobrazowanie orientacyjnych kosztów ubezpieczenia na życie w wybranym przez Ciebie wariancie. Aby uzyskać dokładną kalkulację, uwzględniającą wszystkie Twoje oczekiwania oraz potrzeby ubezpieczeniowe, umów się na spotkanie z konsultantem Pru – możesz to zrobić klikając przycisk „UMÓW SIĘ Z KONSULTANTEM”, znajdujący się pod obliczoną składką. Spotkanie takie może się odbyć nie tylko we wskazanym przez Ciebie oddziale Pru, ale również zdalnie bez konieczności wychodzenia z domu. 

Podsumowanie

Odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie na życie, rozszerzone o właściwe umowy dodatkowe, będzie stanowić skuteczne zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twoich bliskich w sytuacjach  nieprzewidzianych zdarzeń losowych, gdy będziesz potrzebować dodatkowych środków na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji. Przybliżoną kwotę składki możesz w dość prosty sposób obliczyć za pomocą dedykowanego narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczenia na życie online. Wystarczy, że podasz podstawowe informacje dotyczące Twojego wieku, zakresu oraz czasu ochrony. Wynik takiej  kalkulacji jest przybliżoną kwotą składki za Twoje przyszłe ubezpieczenie na życie.

 

Powyższy artykuł zawiera wybrane informacje na temat niektórych cech umowy ubezpieczenia oferowanej przez Prudential International Assurance plc S.A. Oddział w Polsce. Przez zawarciem umowy ubezpieczenia prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*