Jak nieruchomości przemysłowe z licytacji komorniczych mogą wspomóc Twój biznes?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak nieruchomości przemysłowe z licytacji komorniczych mogą wspomóc Twój biznes?

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Masz firmę i potrzebujesz nieruchomości do prowadzenia działalności? Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, zainteresuj się licytacjami komorniczymi, na których nabyć można różnego rodzaju nieruchomości przemysłowe. To zarówno obiekty magazynowe, produkcyjne, biurowe, jak i usługowe – jest w czym wybierać, jednak to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Sprawdź, dlaczego jest ono warte rozważenia!

Licytacje komornicze nieruchomości przemysłowych – jak wziąć w nich udział?

Wystarczy zapoznać się z obwieszczeniami i sprawdzić, jakie nieruchomości przemysłowe wystawiane są na sprzedaż przez komornika. Stale pojawiają się nowe oferty z różnych obszarów kraju, dlatego każdy ma szansę znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy. W obwieszczeniu wyszczególnione są zawsze najważniejsze informacje, takie jak:

  • powierzchnia działki, na której stoi budynek,
  • metraż budynku,
  • przeznaczenie obiektu i ewentualnie jego przystosowanie do prowadzenia konkretnej działalności,
  • lokalizacja,
  • stan techniczny – zdarza się, że nieruchomość z licytacji komorniczej wymaga remontu, trzeba więc liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Chcesz kupić nieruchomość przemysłową od komornika? Oto co powinieneś zrobić

Jeśli znajdziesz interesującą ofertę, skontaktuj się z komornikiem i umów się na obejrzenie nieruchomości. Podczas takiej wizyty sprawdzisz stan techniczny, wygląd, sąsiedztwo i przekonasz się, czy to dobre miejsce na prowadzenie Twojej działalności. Jeżeli uznasz, że tak, musisz wpłacić wadium – rękojmię będącą obligatoryjnym warunkiem wzięcia udziału w licytacji. Następnie wystarczy zgłosić się w ustalonym terminie na licytację i podać proponowaną stawkę – wyższą niż cena wywoławcza. Pamiętaj, że ostateczna cena i wynik licytacji zależą od liczby zainteresowanych i składanych przez nich ofert.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*