Jak dbać o wzrok?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Jak dbać o wzrok?

Artykuł sponsorowany

Rozwój technologii i większa częstotliwość użytkowania sprzętu elektronicznego działają niekorzystnie na kondycję oczu. Istnieje kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uporać się z przykrymi dolegliwościami, a tym samym zadbać o wzrok. O jakich zasadach mowa? Sprawdź teraz! 

Systematyczne wizyty u okulisty 

Wada wzroku nie jest jedynym wyznacznikiem decydującym o konieczności regularnych wizyt u okulisty. Zakłada się, że każdy powinien raz na dwa lata przebadać oczy u specjalisty. Nie wyklucza to jednak częstszych konsultacji, szczególnie jeśli uznasz, że znacznie pogorszyła Ci się jakość widzenia. 

 

Zależy Ci na wykonaniu kompleksowych badań, jednak nie masz pojęcia do kogo udać się w pierwszej kolejności? Dobrym pomysłem może okazać się optometrysta Kraków, który specjalizuje się w diagnozowaniu wady wzroku i na podstawie zgromadzonych informacji podejmuje się doboru szkieł do okularów oraz soczewek kontaktowych. 

 

Wejdź na stronę https://blochoptyk.pl/przyjdz-do-bloch-optyk/optometryczne-badanie-wzroku i dowiedz się, na czym polega badanie optometryczne i odpowiednio przygotuj się na wizytę. 

Zbilansowana dieta a zdrowe oczy 

O tym, jak ważne jest spożywanie posiłków bogatych w witaminy i minerały nie trzeba nikomu dwa razy powtarzać. Dieta jest szczególnie ważna dla prawidłowego funkcjonowaniu oczu. O jakich produktach warto pamiętać przygotowując dania? Wyróżniliśmy kilka z nich: 

  • marchew (zawiera duże ilości witaminy C), 
  • szpinak (w jego skład wchodzą witamina E, witamina C oraz luteina), 
  • ryby (jako podstawowe źródło kwasów omega-3), 
  • mięso wołowe, wieprzowe (wzbogacone o cynk). 

 

Wymienione składniki zapobiegają chorobom oczu, m.in. zaćmie, dlatego też istotne jest to, aby uwzględnić je w codziennym jadłospisie. 

Przerwy w trakcie pracy przy komputerze 

Praca za biurkiem przyczynia się nie tylko do powstawania dolegliwości bólowych pleców. Ciągłe wpatrywanie się w ekran monitora nie wpływa korzystnie na zdrowie oczu. Wykonując obowiązki przy użyciu komputera, zadbaj o odpowiednio długie przerwy. Jedna z wielu propozycji wskazuje na to, aby co 20 minut odchodzić od sprzętu i przez ok. 20 sekund wpatrywać się w odpowiednio oddalony obiekt. Postępując zgodnie z tą zasadą w pracy pozwolisz swoim oczom na krótki wypoczynek. 

Sen lekarstwem na wszystko 

Sen to niezastąpiony środek regeneracji całego organizmu. Niewielka ilość snu nasila zmęczenie oczu, a tym samym prowadzi do ich wysychania i podrażnień. Widocznym symptomem są wówczas przekrwione gałki oczne. Postaraj się zagospodarować czas w taki sposób, żeby móc przez 7-8 godzin cieszyć się głębokim snem. Nie zapomnij o zakupie kropli do oczu, dzięki którym złagodzisz powtarzające się dolegliwości. 

Fot.: Ksenia Chernaya/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*