Garnitur dla świadka na wesele – jaki wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Garnitur dla świadka na wesele – jaki wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ślub najlepszego przyjaciela czy brata to nie lada wydarzenie. Świadek bardzo często zastanawia się, w co się ubrać, aby prezentować się godnie, a jednocześnie nie kraść uwagi Panu Młodemu. Bycie świadkiem na ślubie to niemały zaszczyt, rola ta wiąże się z odpowiedzialnością oraz dobrą zabawą jednocześnie. Świadek ma dotrzymywać kroku Panu Młodemu, dlatego z drugiej strony również jest przymusowo w centrum uwagi i z tego powodu powinien prezentować się godnie. 

Ubiór świadka na ślubie ma ogromne znaczenie

Pierwszy drużba, czyli świadek, to jedna z ważniejszych osób na ślubie. Towarzyszy parze młodej, dzieli ich radość, ale przy okazji ma kilka ważnych zadań do wykonania. Do obowiązków świadka zaliczamy:

  • pomoc w wyborze garnituru ślubnego,
  • wsparcie w organizacji wesela,
  • koordynowanie transportu gości po zakończeniu wesela,
  • podpisanie protokołu,
  • zachęcanie do zabawy.

Prawa ręka pana młodego to bardzo ważna funkcja, którą trzeba pełnić odpowiedzialnie i godnie. Dobrze byłoby, gdyby świadek zadbał o garnitur. Jedną z ważniejszych zasad jest ta, by strój nie przyćmiewał ubioru pana młodego. Z drugiej strony garnitur świadka musi odznaczać się elegancką i szykiem. Ubiór świadka musi być dopasowany do sylwetki, ani za mały, ani za duży. Najlepiej sprawdzi się garnitur szyty na miarę.

Jaki garnitur będzie odpowiedzi dla świadka?

Garnitur dedykowany dla świadka powinien być w podobnej kolorystyce, co garnitur pana młodego. Dobrze prezentować się będą tradycyjne barwy, takie jak granat, czerń czy grafit. Na pewno nie jest wskazany garnitur w mocnych lub zbyt jasnych kolorach. Współcześnie stylizacje bardzo często dobierane są pod względem stylu wesela oraz jego charakteru. 

A jaki krój wybrać dla świadka? Wiele zależy od samego pana młodego. Jeśli zdecyduje się na frak lub smoking, świadek również powinien postawić na taki typ garnituru. W przypadku klasycznego tradycyjnego fasonu świadek również powinien ubrać taki, nawet jeśli nie do końca będzie mu odpowiadał. Bardzo nieodpowiednia byłaby sytuacja, gdyby pan młody wybrał tradycyjny garnitur, a świadek pojawiłby się w strojnym fraku lub smokingu.

Współcześnie bardzo popularne są garnitury dopasowane do sylwetki, nazywane slim fit. Jednak nie każdemu mężczyźnie taki krój pasuje. Mężczyźni mogą być różnie zbudowani, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę podczas wyboru stroju na ślub i wesele. Męskie garnitury to też szerokie pole do popisu i możliwość doboru idealnego ubrania.

Mucha czy krawat dla świadka? 

Podczas doboru dodatków warto kierować się podobnymi zasadami, co w przypadku doboru samego garnituru. Nie mogą one zbytnio skupiać uwagi na świadku, warto też podążać tym tropem, co pan młody. 

Sama decyzja odnośnie dodatków będzie zależeć od wielu czynników, wśród których wyróżnimy wiek, strój, typ sylwetki oraz indywidualne upodobania. Marynarki męskie świetnie prezentują się z krawatem, który jednocześnie jest bezpieczniejszym wyjściem. Nadaje się do każdego typu garnituru. Mucha to kolejny z dodatków, który potrafi nadać stylizacji nietuzinkowego charakteru. Z muchą świetnie prezentują się smokingi i fraki.

Warto pamiętać, by świadek nie decydował się na zbyt jaskrawe czy jasne muchy bądź krawaty, ponieważ nie będzie to mile widziane na ślubie przyjaciela lub brata. Lepiej postawić na stonowane barwy, które są bezpieczne. Można również pomyśleć o niewielkim uzupełnieniu, czyli butonierce lub przypince.

Fot.: materiał Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*