5 powodów, dla których warto przejść na fakturowanie w systemie KSeF

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
5 powodów, dla których warto przejść na fakturowanie w systemie KSeF

Materiał Klienta

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

KSeF – co to jest, wie już prawdopodobnie większość polskich przedsiębiorców. Korzystanie z tej platformy teleinformatycznej, stworzonej przez Ministerstwo Finansów, będzie obowiązkowe już od 2024 roku. Nie ma jednak powodu, aby zwlekać z jej wprowadzeniem w firmie. Poznaj 5 korzyści, które zyskujesz dzięki Krajowemu Systemowi e-Faktur.

Z tekstu dowiesz się:

  • w jaki sposób KSeF usprawni prace księgowe w firmie,
  • jak katalogowane i przechowywane są faktury ustrukturyzowane,
  • o ile szybciej można otrzymać zwrot podatku VAT dzięki korzystaniu z KSeF,
  • jak KSeF pomaga dbać o środowisko,
  • dlaczego warto obsługiwać KSeF za pomocą Comarch EDI.

1. System KSeF zmieni księgowość w Twojej firmie

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur sprawia, że wszystkie faktury firmowe oraz pochodne dokumenty są ujednolicone, zapisane w jednym formacie XML i mają określoną strukturę – stąd też ich określenie „faktury ustrukturyzowane”. Takie uporządkowanie zmniejsza ryzyko pomyłek przy wypełnianiu, także w przypadku wystawiania faktur korygujących. Dodatkowo dzięki integracji KSeF z dobrą platformą, jak np. Comarch EDI i odpowiedniej organizacji, może zmniejszyć się zaangażowanie Twoje lub swoich pracowników w proces obiegu faktur.

2. W KSeF faktury będą przechowywane przez 10 lat

Wszystkie e-faktury, które zostają wprowadzone do KSeF, są weryfikowane pod kątem zgodności ze wzorem i otrzymują swój indywidualny numer identyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo odszukać konkretny dokument nawet po kilku latach. Wszystkie e-faktury ustrukturyzowane są automatycznie archiwizowane i pozostają w systemie przez dekadę.

3. Platforma KSeF skróci czas zwrotu VAT

Krajowy System e-Faktur powstał głównie po to, aby zapobiegać wyłudzeniom podatkowym. Jednocześnie dzięki niemu przedsiębiorcy mają szansę wcześniej otrzymać należny im zwrot VAT. Jeśli Twoja firma zacznie korzystać z e-faktur KSeF, możesz otrzymać pieniądze już po 40, zamiast po standardowych 60 dniach.

4. Aplikacja KSeF pomoże Ci dbać o środowisko

Korzystając z Krajowego Systemu e-Faktur nie musisz drukować i przechowywać fizycznych kopii wielu dokumentów firmowych. Dzięki temu oszczędzasz papier i przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego. Co więcej, możesz liczyć na oszczędności finansowe, wynikające z braku konieczności angażowania kuriera czy poczty w proces przesyłania do kontrahentów faktur w formie papierowej.

5. Comarch EDI – integracja z KSeF jeszcze bardziej ułatwi Ci pracę

Jeszcze jeden powód, dla którego warto już teraz zacząć korzystać z fakturowania elektronicznego, to możliwość używania Comarch EDI – innowacyjnej platformy, która oferuje przedsiębiorcom swoje wsparcie w zakresie obsługi KSeF. Dzięki niej będziesz mógł w prosty sposób dostosować wymianę z KSeF do potrzeb twojego przedsiębiorstwa. Comarch EDI dokona transformacji dokumentu z Twojego systemu do KSeF XML oraz jego walidacji z wymogami rządowego systemu. Co więcej, zawsze będziesz na bieżąco z wymogami technicznymi KSeF – ponieważ narzędzie monitoruje wszelkie zmiany i dopasowuje się do nich. Zyskasz też możliwość uniezależnienia komunikacji z KSeF od rodzaju i dostawcy ERP czy innego systemu związanego z obiegiem faktur w Twoim przedsiębiorstwie.

Krajowy System e-Faktur to w Polsce nowość, jednak jest on wzorowany na podobnych rozwiązaniach, które od lat z powodzeniem funkcjonują w innych krajach. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do jego działania, sprawdź dotyczące KSeF pytania i odpowiedzi – znajdziesz je na stronie internetowej Comarch.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*