Cienie pod oczami – jak można się ich pozbyć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Cienie pod oczami – jak można się ich pozbyć?

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli chcesz, by Twoja twarz miała jednolity koloryt, ale każdego ranka wstajesz z sińcami, powinnaś się lepiej przyjrzeć swojemu zdrowiu oraz temu, jaki tryb życia prowadzisz.

Są nieestetyczne, dodają lat, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną, posępną. Brakuje jej młodzieńczej energii. Nietrudno zrozumieć, że kobiety szukają sposobu na to, by zlikwidować ten problem. Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom powstawania cieni pod oczami oraz temu, jak z nimi walczyć.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

O cieniach czy sińcach pod oczami mówimy wówczas, gdy skóra tuż pod dolną powieką przybiera ciemniejszy kolor. Zwykle to są odcienie szarości, brązu, czasem z domieszką fioletu.

W niektórych przypadkach jest to charakterystyczna cecha wyglądu wpisana w kod genetyczny, przeważnie jednak powód leży gdzieś indziej i można go zidentyfikować. Co najczęściej jest powodem powstawania cieni pod oczami?

  • Problemy zdrowotne – m.in: choroby tarczycy, wątroby, nerek, alergie, anemia, cukrzyca, nieprawidłowe ciśnienie krwi, obecność pasożytów. Jeżeli poza cieniami Twój organizm wysyła Ci inne niepokojące objawy, koniecznie zwróć się do swojego lekarza rodzinnego, być może będzie konieczne wykonanie badań.
  • Zmęczenie i stres – niedobory snu oraz wpływ długotrwałego stresu zaburzają przepływ limfy i bardzo szybko są widoczne na twarzy.
  • Nieprawidłowa dieta – niedobory żelaza, witamin, minerałów, spożywanie dużych ilości cukru, konserwantów i innych zbędnych substancji, ale także alkohol i papierosy mogą osłabiać już i tak delikatną skórę w tym obszarze.
  • Upływ czasu – w procesie starzenia się skóry traci ona jędrność, zdrowy koloryt, zaczyna brakować jej kolagenu, staje się wiotka.
  • Przesuszenie – odwodniona skóra, pozbawiona swojej bariery ochronnej bardzo szybko staje się podatna na wpływ czynników zewnętrznych.
  • Nadmierna ekspozycja na słońce – niezabezpieczona skóra pod oczami traci wilgoć i jędrność.
  • Przemęczenie oczu – wielogodzinne narażanie oczu na wpatrywanie się w monitor komputera, telefonu komórkowego, telewizora, mocno je obciąża i może wpływać na kondycję skóry w ich okolicy.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Z uwagi na tak wielorakie przyczyny powstawania sińców, trudno podać jedną skuteczną receptę. Podstawą jest znalezienie winnego, by móc uderzyć w punkt. W przypadku choroby konieczne jest podjęcie leczenia. Niezależnie od przyczyny jednak zawsze dobrze Ci zrobi wprowadzenie zdrowego trybu życia, rezygnacja z używek, przetworzonej żywności oraz produktów z zawartością substancji chemicznych, ograniczenie ekranów w swoim życiu, a także stosowanie dobrej ochrony przed światłem UV. Aby rozjaśnić skórę pod oczami, wprowadź do swojej codziennej pielęgnacji krem z wysokim SPF, a także głęboko nawilżający krem pod oczy. Bardzo fajnie sprawdzą się zimne okłady np. ze schłodzonych w zamrażalniku łyżeczek lub torebek czarnej herbaty. Koniecznie pamiętaj o piciu dużych ilości wody. Nawadnianie organizmu od wewnątrz ma ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry. Woda pomoże Ci również wypłukać toksyny.

Jeżeli sińce pod oczami pomimo wszystkich prób nie bledną i stanowią dla Ciebie poważny problem, istnieją zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mogą się okazać pomocne.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*