Adobe Stock
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Są nieestetyczne, dodają lat, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną, posępną. Brakuje jej młodzieńczej energii. Nietrudno zrozumieć, że kobiety szukają sposobu na to, by zlikwidować ten problem. Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom powstawania cieni pod oczami oraz temu, jak z nimi walczyć.
O cieniach czy sińcach pod oczami mówimy wówczas, gdy skóra tuż pod dolną powieką przybiera ciemniejszy kolor. Zwykle to są odcienie szarości, brązu, czasem z domieszką fioletu.
W niektórych przypadkach jest to charakterystyczna cecha wyglądu wpisana w kod genetyczny, przeważnie jednak powód leży gdzieś indziej i można go zidentyfikować. Co najczęściej jest powodem powstawania cieni pod oczami?
Z uwagi na tak wielorakie przyczyny powstawania sińców, trudno podać jedną skuteczną receptę. Podstawą jest znalezienie winnego, by móc uderzyć w punkt. W przypadku choroby konieczne jest podjęcie leczenia. Niezależnie od przyczyny jednak zawsze dobrze Ci zrobi wprowadzenie zdrowego trybu życia, rezygnacja z używek, przetworzonej żywności oraz produktów z zawartością substancji chemicznych, ograniczenie ekranów w swoim życiu, a także stosowanie dobrej ochrony przed światłem UV. Aby rozjaśnić skórę pod oczami, wprowadź do swojej codziennej pielęgnacji krem z wysokim SPF, a także głęboko nawilżający krem pod oczy. Bardzo fajnie sprawdzą się zimne okłady np. ze schłodzonych w zamrażalniku łyżeczek lub torebek czarnej herbaty. Koniecznie pamiętaj o piciu dużych ilości wody. Nawadnianie organizmu od wewnątrz ma ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry. Woda pomoże Ci również wypłukać toksyny.
Jeżeli sińce pod oczami pomimo wszystkich prób nie bledną i stanowią dla Ciebie poważny problem, istnieją zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mogą się okazać pomocne.