Nowo obostrzenia na najbliższy tydzień. Dobra wiadomość dla rodziców!

Nowo obostrzenia na najbliższy tydzień. Dobra wiadomość dla rodziców!

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, jak będą wyglądały ograniczenia wprowadzone do 25 kwietnia.

Podczas przedpołudniowej konferencji ministra zdrowia najważniejszą informacją była decyzja o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Publikowane dane z dnia na dzień napawają większym optymizmem, a jak podkreśla sam minister Niedzielski “Apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy zmniejszyła się liczba hospitalizacji”. Informacja jest o tyle dobra, że prognozy pokazujące zmniejszenie natężenia liczby zakażeń mogą doprowadzić do poluzowanie restrykcji. Dynamiczna sytuacja sprawiła, że lockdown przedłużono tylko o 7 dni.

Otwarcie przedszkoli

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w życie od 19 kwietnia jest ponowne uruchomienie przedszkoli i żłobków. Najmłodsze dzieci będą mogły normalnie korzystając ze swoich placówek edukacyjnych. Drugą zdjętą restrykcją jest dopuszczenie sportu na świeżym powietrzu. W jednorazowym spotkaniu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 osób.

Fot. Polina Tankilevitch/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *