Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - startuje akcja "Pink Lips"

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - startuje akcja "Pink Lips"

Dołącz do akcji Pink Lips i dowiedz się więcej na temat skutecznej profilaktyki raka szyjki macicy.

Każdego roku w Polsce niemal 1500 kobiet umiera z powodu raka szyjki macicy. W wielu przypadkach choroba ta rozwija się przez dłuższy czas, nie dając żadnych wyraźnych objawów, dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka. Dzięki odpowiednim badaniom, tj. cytologii rak szyjki macicy może być wykryty już we wczesnym stadium rozwoju.

W związku z odbywającym się w dniach 18-24 stycznia Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa we współpracy z we współpracy z Ogólnopolską Organizacją “Kwiat Kobiecości” organizuje akcję Pink Lips, która ma zachęcić kobiety do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. W tym roku z powodu pandemii akcja przenosi się do Internetu. Jej symbolem jest kolor różowy.

W ramach akcji odbędą się liczne wydarzenia z udziałem ekspertów, w tym webinary ze znanymi lekarzami, psychologami, jak również treningi online. Uczestniczki będą mogły skorzystać również z porad makijażystek i brafitterek. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, jak wi wiele ważnych informacji dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy będą pojawiały się regularnie na profilach FB i Instagram organizatora oraz na stronie akcji.

Rozświetlone miasta

Na znak solidarności z akcją budynki w największych miastach w Polsce, m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie, TAURON Arena Kraków i Opera Śląska zostały podświetlone na różowo. Również w Warszawie na fasadzie budynku Warsaw Spire pojawiło się logo Pink Lips, które ma przypomnieć o akcji i zachęcić do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.

Fot. moose photos/Pexels


Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *