Wybieramy smartfon z najlepszym aparatem

Wybieramy smartfon z najlepszym aparatem

Jeszcze do niedawna na rynku można było policzyć na palcach jednej ręki smartfony wyposażone w bardzo dobrej jakości aparat fotograficzny. Jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. Prezentujemy listę smartfonów z najlepszych aparatem w 2020 roku.

Nie trzeba już kupować flagowego modelu producenta, aby być pewnym, że jakość zarejestrowanych filmów oraz wykonanych zdjęć będzie na odpowiednim poziomie. Wybór jest naprawdę szeroki i nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze smartfona z najlepszym aparatem fotograficznym?

Powszechnie uznaje się, że aparat w smartfonie musi charakteryzować się dużą ilością megapikseli, ale nie jest to czynnik decydujący. Wszystko zależy tak naprawdę od jakości podzespołów wybranych do produkcji obiektywu. Jednak nie warto kupować egzemplarza, który ma mniej niż 12 Mpix. Oczywiście musi być wsparcie dla optycznej stabilizacji obrazu, dobry zoom (optyczny, a nie cyfrowy!) oraz wydajna dioda imitująca lampę błyskową. Tylko wtedy nocne zdjęcia czy filmy będą charakteryzowały się odpowiednią jakością. 

Najnowszy trend to smartfony wyposażone w kilka obiektywów. Jednak ich ilość nie ma znaczenia, jeśli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć, czy nagranych filmów, więc dlaczego jest ich tak dużo? Otóż, najczęściej mają całkiem inną funkcjonalność. Jeden służy do podstawowych zdjęć, a kolejny to np. teleobiektyw do zoomu. Trzeci może być ultraszerokokątny, a czwarty może służyć do zdjęć makro. Każdy ma inne zastosowanie. 

Przydatną funkcją jest zoom, czyli przybliżenie, ale z możliwością rozmycia tła. Efekt, jaki powstaje dzięki tej opcji, jest fenomenalny. Warto zapytać sprzedawcy, czy taka funkcja jest dostępna w wybranym smartfonie.

Jesteś fanem zdjęć typu selfie? Jeśli tak, to warto zwrócić uwagę, czy przedni aparat fotograficzny ma odpowiednią rozdzielczość obiektywu, ale to dopiero początek. Aby zdjęcia wychodziły bardzo dobrej jakości, aparat musi mieć optyczną stabilizację obrazu oraz jasny obiektyw. Tylko wtedy wszystkie zdjęcia będą charakteryzowały się odpowiednią jakością. 

Ważna jest również odpowiednia ilość miejsca na wszystkie zrealizowane materiały. Najlepiej, gdyby smartfon miał co najmniej 64 GB wbudowanej pamięci. Przydatnym dodatkiem będzie również wejście na kartę pamięci. Jednak trzeba pamiętać, że do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K oraz 8K trzeba kupić i zamontować kartę microSD o dużej szybkości. 

Smartfony z najlepszym aparatem. Lista polecanych modeli

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele smartfonów, które wyróżniają się naprawdę mocnym aparatem fotograficznym. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych smartfonów z najlepszym aparatem na rynku. 

  1. Samsung Galaxy Note 10+

To świetne narzędzie zarówno do pracy, jak i do zabawy. Materiały filmowe oraz zdjęcia można wykonywać za pomocą czterech aparatów umieszczonych na tylnym panelu. Do dyspozycji użytkownika jest główny obiektyw 12 Mpix ze zmienną przysłoną f/1.5-2.4, szerokokątny 16 Mpix (maksymalny kąt to 123 stopnie), teleobiektyw 12 Mpix do zbliżeń oraz DepthVision VGA.

  1. Huawei P40 Pro

Flagowiec od firmy Huawei, który niestety nie ma wsparcie aplikacji Google, ale wyróżnia się świetnym zestawem aparatów. Do dyspozycji jest główny obiektyw o matrycy aż 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i jasnym światłem f/1.9, szerokokątny obiektyw 40 Mpix (f/1.8), teleobiektyw 12 Mpix (f/2.2) oraz obiektyw stanowiący dodatkowy sensor ToF. 

  1. OnePlus 8

Smartfon o bardzo dobrych parametrach technologicznych. Jeśli chodzi o aparaty, to użytkownik może skorzystać z obiektywu szerokokątnego 48 Mpix, ultraszerokokątnego 48 Mpix oraz teleobiektywu 8 Mpix ze stabilizacją optyczną. Natomiast z przodu obudowy dostępny jest aparat 16 Mpix. 

  1. Samsung Galaxy S20 Ultra

Najnowsza produkcja koreańskiego producenta, która wyróżnia się bardzo mocnym zestawieniem aparatów. Z tyłu obudowy umieszczono szerokokątny 108 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix, teleobiektyw 48 Mpix oraz do wychwytywania głębi ostrości. Natomiast z przodu do dyspozycji jest aparat 40 Mpix. 

  1. iPhone 11 Pro

Oczywiście nie może również zabraknąć przedstawiciela firmy Apple w tym zestawieniu. Smartfony iPhone od wielu lat wyróżniają się na tle konkurencji bardzo dobrej jakości materiałami wideo oraz foto. Do dyspozycji użytkownika jest ultraszerokokątny obiektyw o matrycy 12 Mpix, szerokokątny 12 Mpix oraz teleobiektyw 12 Mpix.

  1. Motorola One Zoom

Produktu firmy Motorola, która radzi sobie na rynku coraz lepiej, również nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Z tyłu obudowy umieszczono cztery obiektywy: 48 Mpix + 16 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix. 

  1. Xiaomi Mi Note 10

Marka Xiaomi również radzi sobie bardzo dobrze. Ich produkty cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. I nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi Note 10. Użytkownik do dyspozycji ma pięć obiektywów: 108 Mpix + 20 Mpix + 12 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpx.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *