Nowoczesne gadżety elektroniczne, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Nowoczesne gadżety elektroniczne, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Przydatne w kuchni, salonie lub po prostu ciekawe… Które gadżety elektroniczne do domu warto kupić? Oto kilka propozycji, które uczynią naszą codzienność ciekawszą i będą przydatne na co dzień. Który z nich zechcesz mieć w swoim domu?

Korkociąg elektroniczny

W kuchni przyda się nieco przydatnej elektroniki, która stanowi nadprogramowe wyposażenie domu. Wiadomo, że bardzo wiele osób lubi pić dobre wino, ale już niekoniecznie dobrze wspomina konieczność radzenia sobie z jego otwieraniem. Okazuje się, że korki nie muszą być nam straszne – za ok. 40 zł można nabyć elektroniczny korkociąg do wina. Działa szybko, skutecznie i nie kosztuje majątku. Chyba warto, prawda?

Sterowniki rolet

Komfort przebywania w danym wnętrzu jest mocno związany ze sposobem jego oświetlenia. Najmocniej ceni się przestrzenie z dużą dostępnością światła naturalnego – stąd popularne duże przeszklenia. Co zrobić, gdy po zmroku tak obszerne okna mogą sprawiać, że stracimy poczucie komfortu? Jak chronić się przed wzrokiem ciekawskich? Oczywistym wyborem są rolety. Obecnie niekoniecznie trzeba za każdym razem radzić sobie z ich opuszczaniem i podnoszeniem w sposób manualny. Elektroniczne sterowniki rolet pozwalają na unoszenie lub opuszczanie jednej albo wielu rolet. Dodatkowo można programować godzinę, gdy ich pozycja zostanie zmieniona. Bezsprzecznie bardzo przydatny gadżet.

Sterowniki ogrzewania

Systemy tego rodzaju powoli przestają być traktowane jak gadżety, zaczynają zaś być postrzegane jako element domu projektowanego z myślą o środowisku i oszczędności pieniędzy. Ich ważną zaletą jest to, że można różnicować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. W sypialni może być chłodniej niż w salonie, co sprzyja zdrowiu. Dodatkowo w pomieszczeniach, gdzie akurat nie przebywamy, może być chłodniej. 

Inteligentne gniazdka

Kolejny gadżet elektroniczny, który sprzyja optymalizacji kosztów i dbaniu o środowisko naturalne. Co dają nam inteligentne gniazdka? Pozwalają na pomiary energii i automatyzację urządzeń codziennego użytku. Choćby czajnik może być ustawiany i włączany tak, aby zamierzony efekt uzyskać najmniejszym nakładem kosztów i energii. Magia? Nie, to właśnie bardzo przydatny elektroniczny gadżet. 

Inteligentna szczoteczka elektryczna

Okazuje się, że inteligentne gadżety znajdą swoje miejsce także w łazience. Przykładem może być szczoteczka elektroniczna, którą bez problemu połączymy ze smartfonem. Po co właściwie to robić? Dzięki specjalnej aplikacji można sprawdzić, czy sposób naszego szczotkowania zębów jest optymalny i co jeszcze można w nim poprawić. Lepsza ochrona zębów dzięki aplikacji na smartfona? Tak, to jest możliwe. 

Lokalizator kluczy

Ginące gdzieś klucze to często prawdziwa zmora. Można sobie oczywiście zrobić wyzwanie polegające na tym, że regularnie klucze będą przez nas odkładane w tylko jedno miejsce. Wiadomo jednak, że nie jest to wcale łatwe. Co może nam pomóc? Elektroniczny lokalizator kluczy to ważny gadżet, który dzięki sygnalizacji dźwiękowej i zasięgowi kilkunastu metrów pozwoli nam bez problemu znaleźć klucze. Ważne, że za taki gadżet zapłacimy ok. 50 zł, więc nie będzie wielkim obciążeniem dla domowego budżetu.

Masażer stóp

Profesjonalny masaż stóp na zawołanie? Nie, nie potrzeba za każdym razem udawać się do masażysty po to, żeby się zrelaksować. Również w takim przypadku sprawdzi się jeden z gadżetów do domu, czyli elektroniczny masażer. Warto zadbać o swoje stopy, bo przecież to na nich spoczywa potężne obciążenie związane z naszymi codziennymi aktywnościami. Ile kosztuje przyrząd do ich masażu? Należy liczyć się z wydatkiem ok. 500 zł. Czy warto? Zasadność zakupu należy rozważyć samemu, ale urządzenie kupione za tę cenę daje bardzo duże możliwości. Można kupić masażer z podgrzewaniem i trzema trybami pracy, a przy tym trwały i o ładnym designie. Warto zapoznać się z ofertą modeli dostępnych w sklepach internetowych.

Fot. Gerd Altmann/Pixabay

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *