Czy warto zainwestować w gamingowego laptopa?

Czy warto zainwestować w gamingowego laptopa?

Chociaż wiele osób na pewno uważa, że do gier służy wyłącznie komputer stacjonarny, to postaramy się udowodnić, że decyzja o zakupie laptopa do gier może być słuszna.

Czy warto kupić laptopa gamingowego? – To pytanie zadaje sobie każda osoba, która po raz pierwszy staje przed tym dylematem. Czy może lepszym rozwiązaniem będzie zakup komputera stacjonarnego? Taki sprzęt będzie tańszy, ale czy to będzie dobra decyzja? Przedstawiamy kilka argumentów, dlaczego warto zainwestować w gamingowego laptopa.

Laptop gamingowy można zabrać wszędzie

Na jednorazowe wyjście do znajomych lub do rodziny nikt nie będzie zabierał ze sobą komputera stacjonarnego, ponieważ jest to najzwyczajniej w świecie niepraktyczne. Natomiast laptopa gamingowego przenieść jest bardzo prosto. Wkładamy w dowolną torbę lub plecak i można iść. Praktyczne i wygodne. Laptopy do gier oczywiście nie ważą kilograma, ale w porównaniu do stacjonarnego sprzętu jest to zdecydowanie mniejszy ciężar. Jeśli ekran jest matowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go nad wodę, czy na działkę, gdzie jest pełne słońce.

Można go postawić wszędzie

Wspominaliśmy już, że laptop do gier można zabrać dosłownie wszędzie. Wystarczy go spakować, ale to dopiero początek zalet jego mobilności. Taki sprzęt można postawić na każdym podłożu, choć trzeba uważać, aby nie była to woda, czy piasek, bo to tylko uszkodzi laptop. Wystarczy tylko równe podłoże.

Brak prądu nie oznacza końca gry

Chociaż mamy XXI wiek, to nadal zdarzają się sytuację, że nagle nie ma prądu. W przypadku awarii komputera stacjonarnego nie można używać. Staje się po prostu bezużyteczny. Nie dość, że nie działa żadne urządzenie elektroniczne, to jeszcze nie można “zabić” czasu, grając w ulubiony tytuł. W przypadku laptopa gamingowego brak prądu nie oznacza końca zabawy. Gra nadal działa, a użytkownik nawet nie odczuwa, że obecnie nie ma prądu. Chyba że potrzebny jest dostęp do internetu, a udostępniamy go sobie przez router.

Mniejsze zużycie energii = mniejsze rachunki za prąd

Zawodowy lub hobbystyczny gracz w swój ulubiony tytuł gra po kilka godzin dziennie, kilkanaście w tygodniu, w zależności od tego, ile czasu ma wolnego. W skali miesiąca wychodzi to całkiem sporo czasu, co oczywiście mocno oddziałuje na rachunki za prąd. Na szczęście laptop gamingowy pobiera zdecydowanie mniej energii niż cały zestaw powiązany z komputerem stacjonarnym (stacja, monitor, dodatkowe głośniki itp.). Mniejsze opłaty za prąd to naprawdę duża zaleta, ponieważ w skali kilku lat daje to naprawdę duże oszczędności.

Wydajne podzespoły

Do produkcji laptopa do gier producenci z reguły wybierają podzespoły o zdecydowanie większej wydajności niż w przypadku klasycznego sprzętu. Chociaż pod względem specyfikacji mogą się od siebie nie różnić, to w kwestii żywotności już tak. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że laptop gamingowy praktycznie cały czas działa “na pełnych obrotach”, dlatego karta graficzna, procesor, czy inne układy muszą być odpowiedniej jakości.

Możliwość podpięcia dodatkowych gadżetów

Mobilny sprzęt do grania również pozwala na podłączenie i korzystanie z urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura, myszka, głośniki, czy panel do chłodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć się do dużego telewizora lub większego monitora.

Solidne i oryginalne wykonanie

Każdy laptop do gier charakteryzuje się niezwykle ciekawym wykonaniem. Przeważnie obudowa jest specyficznie zakończona, wzbogacona dodatkami. Po prostu żadna konstrukcja laptopa gamingowego nie jest “nudna”. Przeważnie można spotkać dodatki kolorowe, a sama obudowa jest solidnie wykonana. Producenci do produkcji używają bardzo dobrego stopu tworzywa sztucznego, ale także aluminium, czy metalu. Oczywiście każdy element jest prawidłowo spasowany i na swoim miejscu. Laptopy do gier wyróżniają się niezwykle atrakcyjną stylistyką.

Klawiatura stworzona do grania

Chociaż ten powód jest na końcu i można pomyśleć, że jest najmniej istotny, to jest to bardzo błędne rozumowanie. Producenci laptopów do gier dużą wagę przykładają do produkcji klawiatury, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów w trakcie gry. Przeważnie klawisze najczęściej wykorzystywane w grach są zdecydowanie wyróżnione i mają nieco inną konstrukcję, dzięki której łatwo je znaleźć nawet w nocy.

Lubię grać. Czy laptop do gier to dobra decyzja?

Zdecydowanie tak! Każda osoba, która zdecyduje się na zakup laptopa gamingowego i zamierza go wykorzystywać właśnie w grach, a nie w pracy, na pewno będzie zadowolona. Zarówno z wydajności, wykonania, jak i praktyczności.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *