Sukces SEO wymaga czasu

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Sukces SEO wymaga czasu

Mikael Blomkvist/pexels.com

Każdy, kto decyduje się na współpracę z agencją SEO, powinien zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: jakich wyników oczekuje od działań optymalizujących treści pod kątem wyszukiwarek. Zazwyczaj odpowiedź polega na rankingu dla określonego słowa kluczowego po pewnym czasie. Jest to zrozumiałe, gdyż celem każdej firmy jest osiągnięcie sukcesu w możliwie najkrótszym czasie.

Niestety, nawet z zespołem najlepszych specjalistów i przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik, osiąganie dobrych wyników wymaga czasu. Niektórym klientom agencji SEO trudno jest uwierzyć, że mogą nie zauważyć żadnych zmian, nawet w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Ile czasu wymaga SEO?

Marka, która korzysta z SEO jest w stanie zanotować wzrost ruchu i poprawę pozycjonowania strony w ciągu kilku miesięcy. Podkreślić jednak należy, że trwałe i wyraźne wyniki mogą nie pojawić się nawet przez kolejne 4 do 10 miesięcy. Z przykrością trzeba stwierdzić, że czas, jaki jest potrzebny na osiągnięcie sukcesu w tym temacie, zniechęca wiele firm nawet do wypróbowania SEO.

Zanim się poddasz, uświadom sobie, że efekty wymagają czasu. Działalność w internecie to bardzo czasochłonny proces. Bądź zatem wierny strategii SEO, która skupia się na tym, czego oczekują użytkownicy i wyszukiwarki. Będziesz w ten sposób stale się udoskonalać, a Twoje marzenia związane z pozycją na liście wyników wyszukiwania staną się rzeczywistością!

Czy w SEO można odnieść natychmiastowy sukces?

Najtrafniejszą odpowiedzią na te pytanie będzie: czasami. Niestety, oszukiwanie systemu (Black Hat SEO) pomaga uzyskać dobrą pozycję w rankingu wyłącznie na krótki czas. Działania Black Hat SEO, takie jak gromadzenie słów kluczowych, kupowanie linków i powielanie słabej jakości treści, mogą co prawda na krótko umieścić Cię ponad konkurencją, ale Google szybko zorientuje się w Twoich działaniach, a ty stracisz swój autorytet.

Kary nałożone przez Google za podstępne działania SEO mogą sprawić, że odzyskanie swojej pozycji w sieci będzie bardzo trudne. Lepiej więc z nich zrezygnuj! Lepiej będzie, jeśli skoncentrujesz się na powolnych, konsekwentnych działaniach inwestujących w swoją firmę, a osiągniesz realne wyniki, na które naprawdę zasługujesz!

Poniżej przedstawiono 5 najważniejszych powodów, przez które Twoje działania optymalizacyjne są powolne, ale zarazem niezwykle skuteczne i stanowią klucz do sukcesu, jakim jest tytuł lidera w Twojej branży.

1. Zdobycie zaufania wymaga czasu

Odnosząc się do Black Hat SEO, Google nie jest w stanie zaufać CI od razu. Prawidłowy proces optymalizowania treści również podlega weryfikacji wyszukiwarek. Żeby stać się liderem, musisz zdobyć zaufanie nie tylko odbiorców.

Google nagradza witryny, które konsekwentnie wyświetlają:

 • Ekspertyzy (E)
 • Autorytatywność (A)
 • Wiarygodność (T)


Źródło: Mikhail Nilov/pexels.com

Strony internetowe, których działania opierają się na EAT, cierpliwie pracują na postępy w pozycjonowaniu stron i przyciągają odbiorców w oparciu o sprawdzone praktyki optymalizacji. Witryny, które notują stały ruch, uznawane są przez Google za lidera, i wyświetlane na samej górze listy wyników wyszukiwania.

2. Procesy się zmieniają

SEO to stale zmieniający się proces, więc choć wydawać się może że droga do sukcesu Twojej witryny jest długa i powolna, najważniejszym jest, że zmierza we właściwym kierunku. Doświadczona agencja SEO jest w stanie zauważyć zmiany, które realnie wpływają na Twoją pozycję w sieci i podjąć kroki prowadzące do osiągalnych celów.

Nawet jeśli na początku współpracy z zespołem SEO zanotujesz zwiększoną konwersję, zmiana algorytmów Google będzie wymagała szybkich modyfikacji procesów, abyś wciąż mógł rozwijać swoją działalność w pożądanym kierunku.

Agencja SEO to organizacja, która ma zawsze oczy szeroko otwarte i rozumie zachodzące w sieci procesy, aby jak najszybciej wdrożyć strategie sprzyjające Twoim celom. Zespół optymalizacyjny koncentruje się na zmianach dotyczących trafności słów kluczowych, działań branżowych i zainteresowań odbiorców, spadkach prędkości strony i jej aktualnych treści.

3. Tworzenie treści trwa

Jeśli podchodzisz do zoptymalizowanych treści i tematów marketingowych wyłącznie w kwestii ich ilości na stronie, możesz się gorzko rozczarować osiągniętymi rezultatami.

Przemyślany content marketing działa na Twoją korzyść, dzięki zaangażowaniu agencji SEO, która poświęca czas na wprowadzanie odpowiednich słów kluczowych, skupienie się na zadowoleniu odbiorców, badanie algorytmów Google i działań konkurencji.

Proces ten bezwarunkowo wymaga czasu. Tworzenie i udoskonalanie treści wydawać się może zachodzić w tempie zaspanego żółwia. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę długoterminowe efekty, dojdziemy do wniosku, że jest wysiłek wart swojej ceny. Zgromadzisz dzięki temu szerokie grono nowych odbiorców i z pewnością przebijesz oczekiwania, jakie miałeś wobec procesów SEO na początku współpracy z agencją.

4. Zebranie wartościowych linków to długi proces

Linki zewnętrzne to jeden z najprostszych sposobów na określenie wartości witryny przez wyszukiwarkę. Aby wpływowe osobowości internetowe takie jak blogerzy, serwisy informacyjne i liderzy branży mogli zacząć linkować Twoje strony, musisz zadbać o wartościowe treści publikowane w Twojej witrynie, które przyciągną nowych odbiorców.

Połączenie się z cennymi źródłami linków, a potem sprawdzenie witryny przez Google podczas indeksowania może zająć miesiące. Musisz więc cierpliwie czekać na swoją nagrodę.

Każdy pragnie natychmiastowych efektów swojej ciężkiej pracy. Jednak długie rozpoznawanie przez Google jest nadal rozpoznawaniem, które może zwiększyć Twój udział w internetowym rynku. Bądź więc cierpliwy!

5. Nie jesteś jedynym działaczem SEO

Na szybkość wyników SEO wpływa wiele zmiennych. Od użycia słów kluczowych po poznanie rywali. Musisz sobie natomiast uświadomić, że nie jesteś jedyną firmą wdrażającą praktyki optymalizujące treści. Twoja konkurencja również jest zainteresowana poprawą swoich wyników, więc z pewnością prowadzi działania SEO. Weź to pod uwagę, gdyż realnie wpływa to na czas, w jakim zauważysz efekty swoich starań.

W dobie internetu zdarza się, że firmy nie mają pojęcia o znaczeniu SEO. Nie, to nie żart! Zatem, nawet jeśli masz podobne do nich podejście i odpowiednio działasz w kierunku optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek, Twój sukces wydawać Ci się może powolny.

Doświadczona agencja SEO z pewnością pomoże Ci wprowadzić na Twojej stronie wartościowe zmiany i ulepszenia, których potrzebujesz, aby pokonać konkurencję w walce o najlepszą pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Wpływaj na wyszukiwarkę dzięki SEO!

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu sukcesu w postaci miana lidera w świecie stron internetowych Twojej branży, ale też wiesz, że proces ten wymaga czasu, działania optymalizujące treści pod kątem wyszukiwarek będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Oddaj się w ręce specjalistów, którzy powołując się na swoje doświadczenie i stale zdobywaną wiedzę na temat algorytmów Google, pozwolą Ci wznieść się na szczyt wyników wyszukiwania. Zaufaj ekspertom i bądź cierpliwy, a z pewnością osiągniesz sukces, na który zasługuje Twoja firma. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu SEO lub jesteś zdecydowany na wdrożenie tych działań w prosperowanie Twojej strony, koniecznie skontaktuj się z nami!

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.