Przyrządy do ćwiczeń, które ułatwią Ci trening w domu

Przyrządy do ćwiczeń, które ułatwią Ci trening w domu

Oprócz dobrego nastawienia i motywacji do ćwiczeń przyda się także profesjonalny sprzęt. Akcesoria, które ułatwią trening w domu mają za zadanie również zwiększyć bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń.

Gumy treningowe

Elastyczne taśmy do ćwiczeń to obowiązkowy element podczas wykonywania stretchingu. Gumy angażują wszystkie mięśnie, stabilizują je i pomagają zwiększyć ich wytrzymałość. Taśmy do ćwiczeń dobrze sprawdzą się także podczas treningu siłowego i cardio, gdyż pobudzą więcej partii mięśni do pracy.

Mata do ćwiczeń

Trening na gołej posadzce jest niebezpieczny i może prowadzić do poważnych kontuzji. Najprostsza mata do ćwiczeń zabezpieczy podłoże, pomoże utrzymać równowagę, ochroni przed otarciami skóry i znacznie zwiększy komfort wykonywania ćwiczeń. Odpowiednia mata pozwala na swobodne realizowanie treningów jogi, cardio, pilatesu czy fitnessu.

Fit Ball

Piłka gimnastyczna to wszechstronny przyrząd sportowy, który przyda się podczas rozciągania, rehabilitacji, treningu fitness czy pilatesu. Ćwiczenia na fit ball wzmacniają mięśnie, poprawiają umiejętność utrzymania równowagi, wspierają prawidłową postawę kręgosłupa i poprawiają motorykę ciała.

Fot. Burst/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *