Przydatne akcesoria do biegania

Przydatne akcesoria do biegania

Mitem jest, że początek przygody z bieganiem musi nas skłonić do zakupu drogiego i specjalistycznego sprzętu. Kiedy już jednak poznamy i pokochamy ten sport, czyniąc z niego nasze hobby, prawdopodobnie sami zechcemy wydać nieco pieniędzy na przydatne gadżety. Jakie akcesoria do biegania warto mieć u siebie?

Elektroniczne gadżety do biegania

Zegarek sportowy czy smartband, czyli opaska do biegania? Wiele zależy od naszych preferencji. Każdy z tych wyborów posiada niewątpliwe zalety np. w porównaniu do telefonu, bo są z nim kompatybilne, ale jednocześnie znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu. Wystarczy spojrzeć na wyświetlacz zegarka lub opaski, by odczytać powiadomienia np. o nieodebranych połączeniach. 

Funkcje przydatne dla biegacza

Bardzo ważnym atutem smartwatchy i smartbandów jest to, że dostarczają również informacji o naszych osiągnięciach i stanie zdrowia. Otrzymujemy informacje o naszym tempie, wydajności, szybkości biegu czy pokonanym dystansie. Warto podkreślić, że takie urządzenia, by faktycznie były trwałe, powinny być również wodoodporne.  

Nerka lub plecak do biegania

Idziemy zwykle biegać z jak najmniejszą liczbą rzeczy, ale chcemy mieć przy sobie najważniejsze przedmioty. Najczęściej jest to telefon i woda, która jest niezbędna na trasie po to, żeby uzupełniać płyny. Co zrobić, żeby te przedmioty były przy nas i nie przeszkadzały w biegu? Można wybrać specjalny uchwyt na bidon i telefon. Alternatywą może być wybór nerki – tutaj jednak ograniczyć się musimy do tylko jednej butelki z płynem. Gdy potrzebujemy więcej wody, powinniśmy wybrać wygodny plecak z bukłakiem. 

Fot. Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio/Pexels

Pas do biegania z psem

Nie lubisz biegać samemu, w domu zaś posiadasz czworonoga, który uwielbia wysiłek fizyczny? Nie ma problemu, żeby biegać wraz z nim. Cały problem polega na tym, żeby jemu i sobie zapewnić wygodę, ale także bezpieczeństwo. Bieganie z tradycyjną smyczą bardzo krępuje nasze ruchy, łatwo też o wypuszczenie jej z rąk. Znacznie bardziej dogodnym rozwiązaniem jest wykorzystanie pasa do biegania z psem. Uwalnia on nasze ręce, zwierzę zaś jest wciąż blisko nas. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie rasy psów nadają się do długich biegów!

Odblaski – zadbaj o własne bezpieczeństwo

Nawet wtedy, gdy nie planujemy biegać po zmroku, może się okazać, że wracać będziemy do domu już po ciemku. Warto jest się dobrze zabezpieczyć przed byciem niezauważonym na drodze i możliwością potrącenia przez samochód. Poza tym, że jesteśmy zobowiązani do używania odblasków, to opaski, breloki, przypinki czy nawet kamizelka odblaskowa mogą wręcz uratować nam życie. Nie warto więc z nich rezygnować.

Słuchawki bezprzewodowe

Większości z nas zdecydowanie lepiej biega się wtedy, gdy podczas biegania towarzyszy nam muzyka. Pokonywanie kolejnych kilometrów z tradycyjnymi słuchawkami w uszach może być kłopotliwe, bo taki gadżet będzie nam krępował ruchy i prawdopodobnie przeszkadzał w wygodnym joggingu. Znacznie lepszym wyborem jest zakup słuchawek bezprzewodowych.

Czy takie przedmioty nie wypadną nam z uszu podczas aktywności fizycznej? Wiele zależy od tego, jak dobrze dopasowane są do kształtu naszego ucha i czy zaprojektowano je z myślą o tym, aby utrzymywały się w nich bez problemu. Warto też zadbać, żeby wybrany przez nas model był intuicyjny w obsłudze i długo wytrzymywał na jednym ładowaniu.

Bielizna termoaktywna

Również odzież może wspierać aktywność fizyczną. Wybór dobrej klasy bielizny termoaktywnej pozwala nam w lepszy sposób radzić sobie z bieganiem podczas zmian pogody. Dobrej jakości odzież umożliwia odpowiednią wentylację, jest bakteriostatyczna, ale także niweluje ryzyko bolesnych i denerwujących otarć. 

Skarpety do biegania

Dbałość o nasze nogi podczas biegania to nie tylko wybór odpowiednich butów, ale też skarpety do biegania. Powinny być uszyte tak, aby zminimalizować ryzyko otarć i dawać pełen komfort.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *